رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/09/7
نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله به نشست دوره‌ای مجتمع آموزشی مهر علوی علیه السلام/مشهد مقدّس
پیام معظم له به نشست دوره‌ای مجتمع آموزشی مهر علوی علیه السلام

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری

سلام و تحیّات الهی بر بندگان صالح خداوند مهربان که به وصیت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب علیه افضل صلوات المصلّین عمل نموده که فرمود: "الله الله فی الایتام"
احسان و نیکوکاری و اکرام ایتام و کودکان بی‌سرپرست، یکی از وظایف بزرگ دینی و انسانی می‌باشد که پیشوایان دینی و امامان معصوم ما علیهم الصلاه و السلام اهتمام زیادی به آن داشته و همواره مومنان و شیعیان را توصیه به آن کرده‌اند.

امروز کودکان بی سرپرست جامعه ما، نیازهای فراوانی دارند که باید مومنین و افراد خیّر در جهت رفع آن همّت کنند؛
البته بدانید سرپرست و ولیّ همه این عزیزان، وجود مقدّس حضرت ولی عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند و اینها فرزندان آن حضرت می‌باشند.

آنچه مهم است این‌که سرپرستی این کودکان، نتایج بسیار مهمی برای افراد و جامعه خواهد داشت و در ساختن جامعه سالم و پر نشاط دینی، نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

اگر کسانی بتوانند در این امر مهم خدمت نمایند، علاوه بر اجر و پاداش بسیاری که در پیشگاه خداوند متعال دارند، آرامش و نشاط و لذّت معنوی را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.

این اقدام خداپسندانه را به همه کسانی که در این امر ارزشمند دینی و مذهبی و معنوی مساعدت می‌نمایند، تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال مسالت دارم که این موسسه و خدمتگزاران عزیز آن، همواره تحت عنایات و توجهات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء باشند‌؛ والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

۱۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳
لطف الله صافی

موضوع: