رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 1401/05/26
نسخه مناسب چاپSend by email
دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی ریاست دفترتبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و برخی از محققان و اعضای دفتر تبلیغات اسلامی ، با استاد درس خارج حوزه علمیه ،استادحاج شیخ محمدحسن صافی گلپایگانی
دیدار دکتر احمد واعظی ریاست دفترتبلیغات اسلامی با استادحاج شیخ محمدحسن صافی گلپایگانی
 
صبح روز چهارشنبه مسئولان ارشد دفتر تبلیغات اسلامی با حضور در بیت العلم حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره از مقام علمی و سیره عملی آن مرجع عظیم الشان ،تجلیل نمودند.
دکتر واعظی ریاست محترم دفتر تبلیغات ضمن بیان برخی از ویژگی های مرجعیت شیعه افزودند:از خصایص آن مرجع والامقام ، تشویق و تذکر ناصحانه برای همه اقشار بود 
ایشان بیان داشتند بسیاری از مواقع افراد مختلف از تماس شخص حضرت ایشان ، برای تشویق جهت انجام فعالیت های موثر یا تذکر راجع به برخی مسائل خاطراتی را گزارش داده اند.
▪️ریاست دفتر تبلیغات اسلامی در ادامه با تجلیل از مقام علمی و کثرت تالیفات آن مرجع والامقام در زمینه های مختلف افزودند :ایشان در تعداد تالیفات مهدوی در جهان اسلام منحصر بفرد هستند و شخصیت هایی مثل شیخ صدوق و شیخ مفید با آن امتیاز علمی در این زمینه هرکدام دارای هفت یا هشت اثر مهدوی هستند لکن حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره به تنهایی دارای بیست و یک اثر ارزنده مهدوی است .     
دکتر واعظی در ادامه از برگزاری همایش بین المللی مهدویت و انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره در آستانه سالگرد ارتحال آن مرجع بصیر به همت پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبردادند و افزودند :هدف این همایش معرفی بخشی از مبانی ناب فکری و سلوک عملی آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره است و گروه های مختلف علمی ،پژوهشگران و محققان بسیاری در حال تدوین منظومه فکری آن مرجع مهدوی هستند .
درپایان این دیدار آیت الله زاده معظم ،استاد حاج شیخ محمد حسن صافی گلپایگانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور و همت ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی و همراهان گرانقدر ایشان ، برخی از امتیازات علمی والد مکرمشان را بیان فرمودند و افزودند :طبق بیان برخی از بزرگان حوزه علمیه،آیت الله العظمی صافی گلپایکانی یک شخص نبودند بلکه یک مکتب بودند و برنامه های مدنظر هم میبایست این ویژگی را داشته باشد.
لازم به ذکر است جزئیات همایش بین المللی مهدویت و انتظار بزودی از رسانه های جمعی منتشر میگردد
 

موضوع:

ویژه نامه ارتحال: 
برداشتن از قسمت ویژه نامه ارتحال