رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
حجة الاسلام و المسلمین صافی گلپایگانی در جمع مبلّغان:
امر به معروف و نهی از منکر، ایثار، برادری و عدالت، درس های دانشگاه بزرگ کربلاست.

 

 

امر به معروف و نهی از منکر، ایثار، برادری و عدالت، درس های دانشگاه بزرگ کربلاست.

بهترین سبک زندگی، در دانشگاه عزاداری حضرت سیّد الشهدا علیه السلام تدریس می شود.

 

حجة الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدحسن صافی گلپایگانی در آستانه ماه محرّم در آخرین جلسه درس خود که در مسجد بزرگ مدرسه مرحوم آیت الله گلپایگانی برگزار می شود، توصیه های مهمّی به طلاب ارائه فرمودند.

ایشان با اشاره به فرصت مهمّ تبلیغی ماه محرّم بیان کردند: از آنجایی که در ماه محرّم، اقبال مردم مؤمن و عزادار به مساجد، حسینیه ها و تکایا بیشتر است و این مجالس بسیار با عظمت و شکوه انجام می گیرد، فرصت بسیار مغتنمی برای تبلیغ معارف دین و دستورات اهل البیت علیهم السلام فراهم شده که همه مبلّغان باید قدر آن را بدانند و به انجام وظیفه بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به آیه شریفه «نفر» افزودند: همان طور که قرآن کریم فرموده: « فَلَوْلا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ» باید طلاب عزیز به وطن های خودشان مراجعت کنند و مردم را انذار نمایند به خصوص در اين ايامي که مردم بيش از پيش به روحانیت اقبال دارند و تشنه معارف اهل البيت علیهم السلام هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه در جمع صدها نفر از طلاب مبلّغ ضمن اشاره به تهاجم بی سابقه دشمن علیه دین گفتند: حال که تهاجم دشمن علیه معارف دین زیادتر از قبل شده است، اگر کوتاهي کنيم مقصّريم. برای ما طلّاب جایز نیست که خودمان را کنار بکشيم در حالی که مردم بخصوص جوانان از ما استقبال می کنند و بیان دستورات دین را از ما می خواهند.

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، سخن برخی که می گویند مردم نسبت به روحانیت  و دین بی میل هستند را رد کرده و ادامه دادند: این طور نيست که گمان کنيم مردم از ما دور شده اند. حضرت آية الله والد ما می فرمایند: خیال نکنید که مردم بخصوص جوان ها از دين گريزان شده اند. نه، این طور نیست. اکثريت مردم دين را مي خواهند و ملتزم به احکام شرع مقدّس و پایبند به اصول و ارزش های اسلامی هستند و این مسأله، وظیفه ما را سنگین تر می کند. البته عملکرد ما باید خوب باشد و اعمال و رفتار خودمان منطبق بر آن چیزی که می گوییم باشد.

فرزند مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی، ارزش تبلیغ را غیر قابل بیان خواندند و افزودند: وقتی پيغمبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم، امیرالمؤمنین علی علیه السلام را به يمن برای تبلیغ فرستادند، به ایشان فرمودند: «و ايم الله لأن يهدي الله على يديك رجلاً خيرٌ لك مما طلعت عليه الشمس» یعنی اگر یک نفر به دست تو هدايت شود، بهتر است از آنچه که آفتاب بر آن مي تابد یعنی هدایت یک نفر، بسیار با ارزش تر است از ارزش کره زمين و آنچه در آن است و کرات ديگري که آفتاب بر روي آن مي تابد. ارزش تبلیغ شما از همین روایت معلوم می شود. اگر حتی یک نفر به دست شما طلاب عزیز هدایت شود، ثواب و اجر فراوانی نزد خداوند متعال دارید.

ایشان در پایان این جلسه با اشاره به اینکه، عزاداری حضرت سید الشهدا علیه السلام، بزرگترین دانشگاه است، بیان داشتند: عزاداری حضرت ابی عبد الله الحسین علیه السلام، دانشگاه بسيار بزرگي است که نه کنکور مي خواهد و نه سن و جنس مطرح است. همه در کلاس های درس این دانشگاه شرکت می کنند و از کلاس هاي آن؛ کلاس شهادت، کلاس برادري، کلاس عدالت، کلاس ايثار و کلاس امر به معروف ونهی از منکر شرکت می کنند و بهترین سبک زندگی را می آموزند.

موضوع: