در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
Printer-friendly versionSend by email
ديدار حجة الاسلام دكتر علوي وزير جديد اطلاعات با حضرت آيت الله العظمي صافي در مشهد مقدس

حجة الإسلام دكتر سيد محمود علوي، وزير اطلاعات صبح امروز پنجشنبه 31/5/1392، با حضور در محل سكونت حضرت آيت الله العظمي صافي در مشهد مقدس، با معظم له ديدار و گفتگو كرد.
در اين ديدار، حضرت آيت الله العظمي صافي با ابراز خرسندي از انتخاب ايشان و ديگر وزرا و شروع به كار دولت جديد، مطالب مهمي را پيرامون مسائل منطقه و جهان اسلام بيان فرمودند.
معظم له به وضعيت حساس جهان اسلام در شرايط كنوني به خصوص كشورهاي مصر، سوريه و ديگر كشورهاي همسايه اشاره نمودند و دولت جديد را به تصميمات مدبّرانه و توأم با حفظ عزّت و مصلحت  نظام جمهوري اسلامي در عرصه‌ي جهاني فراخواندند.
ايشان برقراري ارتباط صحيح و همراه با حفظ منافع با كشورهاي اسلامي و تأثير گذار در معادلات جهاني را امتيازي براي كشور دانستند و ابراز اميدواري كردند كه اين اتفاق در دولت جديد روي دهد.
مرجع عاليقدر جهان تشيع با اشاره به اينكه اسلام، دين رحمت و مهرباني است، از دولتمردان خواستند تا مردم و جهانيان را بيش از گذشته به دين مبين اسلام خوش‌بين نموده و راه ترقي و رشد را در تمام عرصه‌هاي علمي هموار سازند.

حضرت آيت الله العظمي صافي، به روحيه‌ي نشاط و اميدي كه بعد از روي كار آمدن دولت جديد در جامعه به وجود آمده است اشاره كردند و اظهار داشتند: قدر اعتماد مردم را بدانيد و امّيدواريم كه انشاء الله اين روحيه‌ي نشاط همواره باقي بماند.
معظم له به مشكلات و سختي‌هايي كه در پيش‌روي دولت جديد قرار دارد اشاره كردند و فرمودند: مردم مشكلات شما را درك مي‌كنند و اميدوارند كه مشكلاتي كه از سوء تدبير دولت‌ گذشته برجاي مانده است و بداخلاقي‌هايي كه در جامعه انتشار يافته، و همچنين مشكلات معيشتي مردم، با تدبير صحيح و درايت كامل رئيس جمهور و وزراي ايشان مرتفع شده و موجبات اميدواري و خرسندي مردم شريف ايران را فراهم آورد.
ايشان در پايان فرمودند: البته لازم است كه در تمام اين امور به خداوند متعال توكل نماييد و از حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء استمداد بطلبيد و انشاء الله بتوانيد قلب مقدس آن وجود نازنين را با اعمال و رفتار خود خوشنود نماييد. ما هم مشكلات شما را درك نموده و براي رفع آنها و موفقيت شما دعا مي‌كنيم.
حجةالاسلام دكتر سيد محمود علوي در ابتداي اين ديدار گزارشي از برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين وزارتخانه خدمت معظم له ارائه نمود.
لازم به ذكر است كه ادامه‌ي اين ديدار به صورت محرمانه برگزار شد.

 

 

 

موضوع:

جمعه / 1 شهريور / 1392