در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
Printer-friendly versionSend by email
آيت الله العظمي صافي در ديدار رياست شوراي عالي استان ها: رسيدگي به ضعفا و محرومان بايد در صدر برنامه ها باشد./جنبه هاي ديني در برنامه ها و همايش ها مراعات شود

آقاي مهندس چمران رياست شوراي عالي استان‌ها پنجشنبه 21/1/93 با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.

رياست محترم شوراي عالي استان ها، در اين ديدار گزارشي از فعاليت‌ها، برنامه‌ها و دستورالعمل‌هاي تدوين شده از سوي اين شورا ارائه داد.

معظم له نيز ضمن تشكر از ايشان و همكاران محترم، توصيه هاي مهمي بيان فرمودند.

ايشان در قسمتي از بيانات خود، با توجه به وجود برخي مقررات دست و پا گير كه به نفع ضعفا و محرومان نيست فرمودند: بايد اين دستور العمل ها و مقررات برداشته شود و شهرداري ها تمام توان خود را براي كمك به محرومان و نيازمندان به كار گيرند.

آيت الله العظمي صافي در بخش ديگري از بيانات خود، مراعات جنبه هاي ديني در برنامه و همايش ها را از جانب مسئولان امري لازم و ضروري دانستند و افزودند: در اين مراسم ها: نبايد برنامه هاي خلاف شرع و گناه بيّن انجام گيرد و اگر اين طور شود، همه در برابر اين امر مسئول هستند.

در پايان اين ديدار، معظم له با تشكر مجدد از ايشان و همكاران بيان كردند: شما و همكارانتان قدر اين فرصت ها را بدانيد و از اين فرصت ها، فقط براي رضاي خداوند و حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف و كمك به مردم و دستگيري از ضعيفان قرار دهيد كه در آينده با ديدن كارها و سوابق خوب خود، نزد وجدان خود آسوده و خوشحال باشيد.

موضوع:

جمعه / 22 فروردين / 1393