وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف به كنگره ملّي مهدويت/ شوشتر 1434 هـ.ق

* جوامع فعلي اگر بخواهند در سعادت، آسايش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت زندگي كنند بايد همان اصول و مباني جامعه مهدوي را اصل و مبناي حيات اجتماعي، سياسي و اقتصادي خود قرار دهند و آن را معيار بدانند.
* در جامعه مهدوي و مملكت امام زمان عليه السلام اگر بخواهند انسان‌هايي را تشويق كنند و به آنها جايزه بدهند انسان‌هاي پاك، صادق، وارسته و دانشمندان هستند؛ انسان‌هايي كه به فرهنگ اسلامي و اخلاق و سنّت‌هاي الهي خدمت كنند نه به آنهايي كه در جامعه، فساد و بي‌بند و باري و ياوه‌گويي و دروغ و قانون‌شكني را ترويج كنند.
* عصري كه جهان در پيش رو دارد در طول حضور بشر در روي زمين بي سابقه است و ويژگي‌هاي آن در عصر هيچ يك از انبيا و رجال، ظاهر نشده است؛ عصري كه در آن زمين پر از عدل و قسط گردد و همه جا امنيّت و آرامش و اطمينان حاكم گردد و ميلياردها بشر در همه جا تحت حكومت واحد و قانون واحد قرار بگيرند.


 

 

بسم الله الرحمن الرحيم
قال الله تعالي: «و نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ  الْوَارِثِينَ»
السّلام على المهدىّ الذى وعد الله به الأمم
و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
با تقدير و تشكر از برگزار كنندگان عزيز و موفّق كنگره ملي مهدويت دار المؤمنين شوشتر؛ امّيد است حاصل اين مجلس با عظمت كه با حضور نخبگان و انديشمندان و شخصيت‌هاي علمي حوزه و دانشگاه و ديگر اقشار آگاه و مشتاق برگزار مي‌شود، موجب ارتباط بيشتر همگان با آستان آن ولي دوران و قطب عالم امكان ارواح العالمين له الفداء گردد.
يكي از اسلامي‌ترين مقبولات و باورهاي مسلمين كه از عصر رسالت تاكنون مسلمانان به آن دل بسته و ايمان داشته و دارند ظهور شخصي الهي در آخر الزمان است؛ شخصي كه جهان را پر از علم و قسط و عدل نمايد چنان‌كه از جهل و جور و ظلم پر شده باشد؛ شخصي كه از بركت ظهورش، توحيد اسلام جهان‌گير و خاور و باختر و هر قاره و كشور تحت حكومت و حاكميت احكام قرآن و عدالت حقيقي قرار خواهد گرفت.
اين عصري كه جهان در پيش رو دارد در طول حضور بشر در روي زمين بي سابقه است و ويژگي‌هاي آن در عصر هيچ يك از انبيا و رجال، ظاهر نشده است؛ عصري كه در آن زمين پر از عدل و قسط گردد و همه جا امنيّت و آرامش و اطمينان حاكم گردد و ميلياردها بشر در همه جا تحت حكومت واحد و قانون واحد قرار بگيرند و بركات زمين و آسمان ظاهر گردد عصري نمونه است.
عصر مهدوي، يعني نفي تمام ضعف‌ها و فسادها، يعني انتظارِ چنان جامعه واحد جهاني و مدينه فاضله حقيقي كه همه اركان و اعضا و نهادهايش همان‌گونه كه طرح آن از طرف شخص رسول اعظم صلّي الله عليه‌ و آله، داده شده، مانند اعضاي بدن انسان واحد، انجام وظيفه مي‌نمايد.
مسير همه جوامع به سوي اين جامعه است و رسيدن بشر به اين جامعه، سنّت الهي و قاعده تخلف‌ناپذير است، هر كس كه بخواهد مانع از تحقّق اين جامعه مهدوي شود معارضه و ممانعت وي در هم كوبيده مي‌شود.
در اينجا تذكر اين نكته مناسب است كه تا دنيا به آن عصر و جامعه بزرگ مهدوي نرسيده است جامعه‌هاي فعلي اگر بخواهند در سعادت، آسايش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت، زندگي كنند بايد همان اصول و مباني جامعه مهدوي را اصل و مبناي حيات اجتماعي، سياسي و اقتصادي خود قرار دهند و آن را معيار بدانند و صلاح يا فساد خود را با آن بسنجند.
اكنون با اين ميزان از جوامع كوچك شهري و روستايي، مي‌توان جامعه‌اي را كه مهدوي است‌ شناسايي كرد؛ در هر شهر و روستايي كه حق رعايت مي‌شود، از حق حمايت مي‌كنند، به حق عمل مي‌نمايند، اتحاد و برادري به چشم مي‌خورد، تعليم و تربيت صحيح و تقدير از اخيار و دانشمندان در آنجا رايج است، در امانت، خيانت نمي‌كنند و خلاصه، حيات ديني و انساني دارند؛ آن جامعه ـ اگر چه كوچك هم باشد ـ جامعه مهدوي است.
در جامعه مهدوي و مملكت امام زمان عليه السلام اگر بخواهند انسان‌هايي را تشويق كنند و به آنها جايزه بدهند انسان‌هاي پاك، صادق، وارسته و دانشمندان هستند؛ انسان‌هايي كه به فرهنگ اسلامي و اخلاق و سنّت‌هاي الهي خدمت كنند نه به آنهايي كه در جامعه، فساد و بي‌بند و باري و ياوه‌گويي و دروغ و قانون‌شكني را ترويج كنند.
به آنهايي جايزه بايد داد كه رفتار و گفتارشان يكي باشد و جامعه را براي حكومت جهاني حضرت مهدي عجّل الله تعالي فرجه الشريف آماده نمايند.
به امّيد روزي كه همه احساس مسئوليت كنند و در رفع مشكلات و نابساماني‌هاي مردم قدم بردارند.
در پايان، اينجانب به سهم خود از برگزار كنندگان عزيز اين جلسه نوراني تشكر مي‌كنم و از خداوند متعال تأييد و تسديد براي همگان مسألت مي‌نمايم؛ اللّهم اجعلنا من أنصاره و أعوانه
20 جمادي الثانية 1434 هـ.ق
لطف الله صافي

 

موضوع:

پنجشنبه / 12 ارديبهشت / 1392