وریز وجوهات
دعا و خواندن خدا به اسما و صفات جمال و جلال، یكی از اركان عبودیت و بندگی و توجّه به كمال و یكی از وسایل مهم ترقّی و سیر معنوی و سفر به عالم ملكوت و لاهوت است و فاصله‎ای بین خواندن بنده و پاسخ خدا نیست، ولی بنده باید خود را برای گرفتن جواب، آماده...
پنجشنبه: 1399/03/8

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت ارتحال عالم جليل القدر حجة الاسلام و المسلمين آقاي حاج شيخ باقر شريف قرشي

بسم الله الرحمن الرحيم

إنّا للّه و إنّا اليه راجعون

ثلمه جبران‌ناپذير ارتحال عالم جليل القدر، محقّق نامدار، نويسنده و مورخ بزرگوار حجة ‌الاسلام و المسلمين آقاي حاج شيخ باقر شريف قرشي، موجب تأثر و تأسف عميق حوزه‌ها و جوامع علمي و دانش‌پژوهي، و عموم آشنايان به فضايل و خدمات ايشان به مكتب اهل بيت عليهم السلام گرديد.
آن فقيد علم و تحقيق، در نشر آثار و معارف ائمه عليهم السلام با قلم شيوا و در كمال دقت و تثبت، تأليفات مفيد و ارزنده‌اي از خود به يادگار گذاشت كه مورد استفاده علماء و دانش‌پژوهان مي‌باشد، و حيات طيّبه خود را در خدمت به علم و معرفت سپري نمود، و خلأ وجودي مثل او خسارت بزرگ علمي است. و از جمله آثار او، كتابخانه به نام نامي و اسم گرامي حضرت امام حسن عليه السلام است؛ شكر الله مساعيه الجليلة.
اينجانب اين ضايعه اسف‌انگيز را به حوزه‌هاي علميه، مخصوصاً حوزه بزرگ و جهاني نجف اشرف، و عموم وابستگان به ايشان تسليت عرض نموده، و براي آن مرحوم علوّ درجات و براي خاندان شريف شريف قرشي صبر جميل و اجر جزيل مسألت مي‌نمايم.

 

لطف الله صافي
28 رجب المرجب1433

موضوع:

سه شنبه / 30 خرداد / 1391