وریز وجوهات
حركت از عرفات به سوي مزدلفه و مشعرالحرام از هنگام غروب، اين جمعيّت مثل مور و ملخ براي رفتن به مزدلفه به جنبش و حركت مي‎آيند. ده‌ها هزار چادر كه در اين صحرا زده شده است به زودي برداشته مي‎شود، و اگر اندكي انسان از خودش غافل شود در بين جمعيت گم مي‎...
يكشنبه: 2 / 07 / 1396 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام حضرت آيت الله العظمي صافي به مناسبت ارتحال حجة الاسلام و المسلمين حاج سيد عبدالعزيز حكيم

 

بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون

خبر ارتحال حجة‌الاسلام و المسلمين آقاي حاج سيد عبدالعزيز حكيم، رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق فرزند برومند مرجع بزرگ جهان تشيع آيت الله العظمي آقاي حكيم اعلي الله مقامهما، موجب تأسف و تأثر عميق گرديد.
بيت آيت الله العظمي حكيم علاوه بر افتخار مرجعيت و زعامت اسلامي، از جهت شهداي عالي قدري كه در راه اسلام و دفاع از مكتب اهل بيت عليهم السلام تقديم كرد، در تاريخ اسلام صفحه‌ي زرين و درخشان و جاوداني دارد.

شخص فقيد سعيد نيز در شرايط خاص عراق و برقرار شدن حكومت اسلامي مردمي در اين كشور، بسيار مؤثر و از اركان حركت جديد به سوي استقلال و تجديد مجد و عظمت ديرين عراق بود.

فقدان آن مجاهد بزرگوار ضايعه‌اي بزرگ است كه اميد است رجال عالي‌مقام بيت حكيم، با تلاش و پي‌گيري راه سلف خود، تسلي‌بخش همگان در مصيبت فقدان آن مرحوم باشند.
حقير با عرض تسليت به درگاه اقدس حضرت صاحب الامر مولانا المهدي ارواح العالمين له الفداء و به روحانيت‌ معظم عراق، حوزه علميه كهنسال و پرافتخار نجف اشرف، حضرات آيات عظام و ملت بزرگ عراق مخصوصاً به بيت مرحوم آيت الله حكيم و به آقازادگان معظم و مكرم آن فقيد سعيد تسليت عرض نموده و براي آن مرحوم علو درجات و غفران الهي و براي بازماندگان اجر جزيل و صبر جميل مسئلت مي‌نمايم.

لطف الله صافي
5 رمضان المبارك 1430

موضوع:

چهارشنبه / 4 شهريور / 1388