وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحيم «لَقَدْ مَنَّ اللهُ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ إِذْ بَعَثَ فِيهِمْ رَسُولاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ يتْلُوا عَلَيهِمْ آياتِهِ وَ يزَكِّيهِمْ وَ يعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَ الْحِكْمَةَ وَ إِنْ كَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِي ضَلاَلٍ مُبِينٍ»...
پنجشنبه: 6 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي‌گلپايگاني در ديدار اعضاي ستاد غدير:
راه سعادتمند شدن جامعه، ولايت اميرالمومنين عليه السلام است

هویت شیعه هویت غدیری است و همه دنیا ما را با ولایت امیرالمومنین (ع) می‌شناسند و ظهور مودت ذی‌القربی در شیعه است و اعتقاد و التزام به ولایت امیرالمومنین علی (ع) و ائمه معصومین (ع) ادای حق رسالت رسول اكرم (ص) می‌باشد.

لینك مرتبط: تصاویر

حضرت آیت‌الله العظمی صافی‌ در دیدار با اعضای ستاد غدیر استان قم ضمن تجلیل از وظایف صورت گرفته در نشر فرهنگ غدیر اظهار داشتند: برنامه‌هایی كه برای نشر غدیر و معرفی امیرالمومنین (ع) صورت می‌گیرد مورد تقدیر و تحسین است مخصوصاً برنامه‌هایی كه در خارج از كشور انجام می‌شود بسیار خوب است امیدواریم بیشتر از این گسترش یابد.

هويت شيعه هويت غديري است و همه دنيا ما را با ولايت اميرالمومنين (ع) مي‌شناسند و ظهور مودت ذي‌القربي در شيعه است و اعتقاد و التزام به ولايت اميرالمومنين علي (ع) و ائمه معصومين (ع) اداي حق رسالت رسول اكرم (ص) مي‌باشد.

لينك مرتبط: تصاوير

حضرت آيت‌الله العظمي صافي‌ در ديدار با اعضاي ستاد غدير استان قم ضمن تجليل از وظايف صورت گرفته در نشر فرهنگ غدير اظهار داشتند: برنامه‌هايي كه براي نشر غدير و معرفي اميرالمومنين (ع) صورت مي‌گيرد مورد تقدير و تحسين است مخصوصاً برنامه‌هايي كه در خارج از كشور انجام مي‌شود بسيار خوب است اميدواريم بيشتر از اين گسترش يابد.

[Unknown Object]

ايشان خاطرنشان كردند: همه شيعيان در هر نقطه از دنيا كه باشند بايد غدير را گرامي داشته و تجليل كنند ولي شهر قم با توجه به سابقه تشيع و ولايت‌مداري و به مناسبت وجود حرم حضرت معصومه (س) و حوزه علميه اختصاصاتي دارد كه شايسته است برنامه‌هاي ديني صورت گرفته در قم، مورد الگو و سرمشق ديگران باشد.

معظم‌له ضمن استقبال از تشكيل ستاد غدير در قم اعلام داشت: وجود ستاد و تشكيلاتي در قم براي بزرگداشت ايام ذي‌الحجه و دهه غدير امري لازم بود تا در طول سال روي اين مسئله كار كنند تا اين مراسم با شكوه و عظمت بيشتري برگزار شود.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي‌ اعلام كردند: اگر كسي يك دنيا عمر داشته باشد و تمام اعمال صالحه را انجام دهد و به همه پيامبران هم عشق بورزد ولي از ولايت اميرالمومنين (ع) محروم باشد در روز قيامت از هيچ يك از اعمال بهره‌اي نمي‌برد چرا كه شرط قبولي اعمال و عبادات، قبول ولايت اميرالمومنين (ع) و ائمه طاهرين (ع) است و سعادت دنيا و آخرت به واسطه اينهاست و اگر جامعه‌اي بخواهد سعادتمند باشد، راهش ولايت اميرالمومنين (ع) است.
معظم‌له خاطرنشان كردند: براي اقتدا در امر دين و دنيا و آخرت كسي بالاتر و شايسته‌تر از حضرت علي (ع) وجود ندارد.
ايشان افزودند: ايمان به خدا، جهاد، زهد و علم چهار صفتي هستند كه مسلمان‌ها اعتقاد دارند اگر اين صفات در كسي جمع شود، در فضيلتش از همه اصحاب پيامبر (ص) بالاتر است و اميرالمومنين اعلي درجه اين صفات را دارا هستند و ما در هيچ يك از صفات بالاتر از او را سراغ نداريم و حتي غيرمسلمان‌ها هم به اين امر اعتراف دارند.
معظم‌له در ادامه سخنانش، خلقت دنيا و وجود جوامع بشري را وابسته به وجود اميرالمومنين (ع) دانسته و اعلام داشتند: سراپاي وجود اميرالمومنين (ع) عظمت است و همه بزرگي و شخصيت است و فضايل ايشان تمام شدني نيست و ابعاد وجودي ايشان موقعيتي را براي ايشان فراهم كرده كه بعد از رسول اكرم (ص) شخص اول عالم امكان و مخلوقات الهي باشد.
ايشان اميرالمومنين را در همه صفات، الگوي پيشرفت بشري خوانده و تلاش براي شناساندن حضرت علي (ع) را بزرگترين خدمت‌ اعلام نموده و مكتب اميرالمومينن (ع) را مكتب الهي و مايه خيرات و بركات دانستند.

موضوع:

چهارشنبه / 11 آذر / 1388