وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از قضات قوه‌ي قضائيه:
قوه‌ي قضائيه بايد به وظيفه‌ي اصلي خود عمل نمايد.

جمعی از كارآموزان و فارغ‌التحصیلان دوره‌های آموزشی قوه‌ی قضائیه با حضور در دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی با معظم له دیدار و گفتگو كردند.
در این دیدار حضرت آیت الله العظمی صافی ضمن گرامی‌داشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، فرمودند: این انقلاب برای برقراری اسلام و حاكمیت احكام قرآن بود و حالا سیر ما باید در همین جهت باشد و باید این نعمت الهی را شكرگزار باشیم.
معظم له با بیان اینكه امروز تمام دنیا ما را به نام جمهوری اسلامی می‌شناسند، افزودند: باید برنامه‌های اسلام را در همه جا فراگیر كنیم و بتوانیم در دنیا خود را به عنوان كشور نمونه‌ی اسلامی معرفی كنیم.
ایشان با اشاره به اینكه نظام قضایی اسلام كامل‌ترین نظام قضایی دنیاست، بیان داشتند: باید بكوشیم نظام قضایی اسلام در جامعه به طور كامل اجرا شود.

جمعي از كارآموزان و فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي آموزشي قوه‌ي قضائيه با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند.
در اين ديدار حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن گرامي‌داشت ايام پيروزي انقلاب اسلامي، فرمودند: اين انقلاب براي برقراري اسلام و حاكميت احكام قرآن بود و حالا سير ما بايد در همين جهت باشد و بايد اين نعمت الهي را شكرگزار باشيم.
معظم له با بيان اينكه امروز تمام دنيا ما را به نام جمهوري اسلامي مي‌شناسند، افزودند: بايد برنامه‌هاي اسلام را در همه جا فراگير كنيم و بتوانيم در دنيا خود را به عنوان كشور نمونه‌ي اسلامي معرفي كنيم.
ايشان با اشاره به اينكه نظام قضايي اسلام كامل‌ترين نظام قضايي دنياست، بيان داشتند: بايد بكوشيم نظام قضايي اسلام در جامعه به طور كامل اجرا شود.

مرجع تقليد شيعيان به اهداف و برنامه‌هاي خاندان پهلوي براي از بين بردن حاكميت اسلام اشاره داشتند و فرمودند: در گذشته امر قضا، به روحانيت واگذار شده بود و آيين دادرسي بر اساس اسلام و احكام فقها بود و اصل عدليه و به وجود آمدن آن براساس احكام شرعي بود كه رضا خان آنها را از بين برد.
حضرت آيت الله العظمي صافي احكام و دستورات قضايي را در منظر ديد جهانيان دانستند و فرمودند: براي اينكه بخواهيم هويت اسلامي ما در جهان جلوه داشته باشد و خودنمايي كند، قضات محترم با تمام توان در امر اجراي صحيح احكام اسلامي به دور از هر گونه تعصب تلاش كنند.
معظم له با تأكيد بر برخورد دستگاه قضايي با هرگونه‌ برنامه‌هاي فاسد و اظهارات خلاف شرع افزودند: دهه‌ي فجر بايد تجليل شود ولي متاسفانه گناهان زيادي در بعضي از اين برنامه‌ها مي‌شود و دستگاه قضايي اگر مي‌خواهد به مسئوليت خودش عمل كند بايد جلوي اينگونه برنامه‌ها را بگيرد.
ايشان ادامه دادند: بايد افرادي كه به احكام اسلام به ويژه به حجاب اهانت مي‌كنند، احضار شوند و حكم اسلام درباره‌ي آنها اجرا گردد. اين گونه افراد كه هر سخني را به نام اسلام بر زبان مي‌آورند و اظهار نظر مي‌كنند فكر مي‌كنند كه در برابر قانون مصونيت دارند اما قوه قضاييه بايد با آنان، بدون ملاحظات سياسي برخورد كند.
مرجع تقليد شيعيان با ابراز تأسف از بعضي برنامه‌ها و جشنواره‌ها افزودند: كساني كه بيت المال مسلمانان را صرف اموري نظير فرستادن گروه‌هاي ملاهي و معصيت به خارج كشور يا برگزاري جشنواره‌هايي بدون در نظر گرفتن شئون اسلامي كشور مي‌كنند، بايد همه تحت تعقيب قرار گيرند و قوه قضاييه در مقابل آنان اقتدار نشان دهد.
معظم له در ادامه بيان داشتند: با بيت المال مسلمين معاصي را ترويج مي‌كنند در حالي كه هزاران جوان دنبال كار هستند و به خاطر وضع بد اقتصادي و تورم امكان ازدواج ندارند. چه كسي بايد مقابل اين افراد بايستد؟ اگر قوه قضاييه‌ي قوي و مستقل داشته باشيم اين افراد ديگر توان اظهار نظر و انجام اين كارها را نخواهند داشت.
حضرت آيت الله العظمي صافي با بيان اينكه بعضي از اشخاص جاهل مسير نظام اسلامي را از مسير اصلي دور كرده‌اند،‌اظهار داشتند: نمي‌شود عدالت را فقط براي افراد ضعيف اجرا كرد ولي آنان كه با حاكميت اسلام مخالف هستند را آزاد گذاشت تا هر چه مي‌خواهند بگويند؛ اين وظيفه مدعي العموم است كه آنها را مجازات نمايد.وقتي به احاديث مراجعه مي‌كنيم مي‌‌بينيم كه اين افراد چقدر از اسلام و حاكميت اسلام دور هستند.
ايشان با تقدير از برگزاري دوره‌هاي قضاوت در قم فرمودند: ان شاء الله در اين برنامه‌ها سعي ‌كنيد مسير صحيح قضاوت اسلامي را فرا گيريد و اين دوره‌ها را باعظمت بيشتر برگزار كنيد.
معظم له در پايان با تاكيد بر استفاده صحيح همگان از فرصت‌ها فرمودند: بايد از فرصت انقلاب براي نشر اسلام و معارف اهل بيت عليهم السلام استفاده كنيم تا مردم را دلسرد به انقلاب نكنيم. بايد مردم را اميدوار كنيم و ان شاء الله حاكميت تام و تمام اسلام در اين كشور حاكم شود.
 

موضوع:

شنبه / 17 بهمن / 1388