وریز وجوهات
 صبح امروز جمعه ۲۶ شعبان المعظم ۱۴۳۹، مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف، طی تماس تلفنی با حجة الاسلام آقای سید آفتاب حیدر امام ‌جماعت مسجد جامع اهل البیت علیهم‌السلام کیپ تاون، حادثه تروریستی مسجد امام حسین علیه‌السلام...
جمعه: 1397/03/4 - (الجمعة:9/رمضان/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
تأكيد حضرت آيت الله العظمي صافي بر حضور طلاب در مناطق تبليغي

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز دوشنبه 3/12/88 جمعی از اساتید و طلاب حوزه‌ی علمیه قشم را به حضور پذیرفتند.
ایشان با بیان حدیث ثقلین و چندین روایت دیگر از تأكیدات رسول گرامی اسلام مبنی بر همراهی قرآن و عترت تا روز قیامت، بیان داشتند: هم روایات خاصه داریم كه بر شخص حضرت علی علیه السلام دلالت دارد و هم روایاتی داریم كه اشاره دارند در طی قرون و اعصار به اهل بیت علیهم السلام مراجعه كنید.
معظم له ادامه دادند: این دلیل بر این است كه قرآن و عترت همیشه هستند و باید باشند و هیچ عصری از وجود امام كه در واقع از عترت رسول الله است، خالی نخواهد ماند.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز دوشنبه 3/12/88 جمعي از اساتيد و طلاب حوزه‌ي علميه قشم را به حضور پذيرفتند.
ايشان با بيان حديث ثقلين و چندين روايت ديگر از تأكيدات رسول گرامي اسلام مبني بر همراهي قرآن و عترت تا روز قيامت، بيان داشتند: هم روايات خاصه داريم كه بر شخص حضرت علي عليه السلام دلالت دارد و هم رواياتي داريم كه اشاره دارند در طي قرون و اعصار به اهل بيت عليهم السلام مراجعه كنيد.
معظم له ادامه دادند: اين دليل بر اين است كه قرآن و عترت هميشه هستند و بايد باشند و هيچ عصري از وجود امام كه در واقع از عترت رسول الله است، خالي نخواهد ماند.

[Unknown Object]

مرجع تقليد شيعيان تنها راه نجات بشريت را متابعت از محمد و آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين خواندند و افزودند: بسياري از بزرگان اهل سنت نيز تقرير كرده‌اند كه اگر كسي اهل بيت را پيشواي خود قرار دهد مسلّماً اهل نجات است.
ايشان با اشاره به روايت « اگر مردم محاسن كلام ما را مي‌دانستند كه ما آنها را به چه مقامات عالي دعوت مي‌كنيم، همه‌ي دعوت ما را مي‌پذيرفتند»، فرمودند: اگر ما علوم اهل بيت عليهم السلام را فرا بگيريم و به ديگران برسانيم همانطور كه در روايات است همه متابعت خواهند كرد و اهل بيت هدايت‌هاي كامل را در اختيار بشريت قرار داده‌اند.
معظم له در اين ديدار اهميت و ثواب تبليغ در مناطق دورافتاده را متذكر شدند و فرمودند: بيشتر كساني كه در فقر ايماني گرفتار شده‌اند، براي اينست كه جاهل به معارف هستند و آن طور كه بايد، اهل بيت به آنها شناسانده نشده است و اگر آنها مكتب اهل بيت و هدايت‌هاي ائمه معصومين سلام الله عليها را بدانند و بفهمند حتماً به صراط مستقيم هدايت خواهند شد.
حضرت آيت الله العظمي صافي، طلاب علوم ديني را به جديت و تلاش و استقامت در امر تحصيل فراخواندند و فرمودند: به فرموده‌ي حضرت علي عليه السلام كه مي‌فرمايد «علم اگر به آرزو حاصل مي‌شد، كسي جاهل باقي نمي‌ماند، ولي علم به تلاش و جديت و زحمت و تهذيب است. جهد كن و كوشش كن و كسالت نورز؛ زيرا كه پشيماني در روز قيامت از آن كساني است كه كسالت بورزند و از فرصت استفاده نكنند.»
معظم له با گلايه از روحانيوني كه هميشه در قم هستند و به هر دليلي از امر تبليغ سرباز مي‌زنند، فرمودند: نفس وجود روحاني در آن مناطق مثمر ثمر است حتي اگر كاري صورت ندهد. در آنجا همين كه با يك نفر هم صحبت مي‌شود و يك نفر را هدايت كند ولو هدايتش كامل هم نباشد، همان فتح و ثواب و جهاد است.
ايشان با تأكيد بر حضور روحانيت در مرزها بيان داشتند: هيچ جايي خلاء نخواهد ماند اگر ما حضور نداشته باشيم، ديگران مي‌آيند و آنجا را پر مي‌كنند؛ اگر از حق پر نشود، باطل آنجا را پر مي‌كند و ممكن نيست كه همين طور بماند.
مرجع تقليد شيعيان با آرزوي موفقيت براي كليه كساني كه رنج غربت و تبليغ را در مناطق دور افتاده تحمل مي‌كنند، فرمودند: انشاء الله استقامت كنيد و با اين كار خود آقا اما م زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را از خود راضي و خشنود كنيد. اميدوارم كه عنايات حضرت شامل حال همه‌ي شما باشد و بتوانيد ديگران را با معارف و علوم اهل بيت و قرآن آشنا كنيد.
 

موضوع:

سه شنبه / 4 اسفند / 1388