وریز وجوهات
در کتاب شريف و گرانسنگ عيون اخبار الرضا عليه آلاف التحیة و الثناء، محدّث جليل و شیخ اعظم صدوق رضوان‌الله تعالي عليه از عبدالسّلام بن صالح هروي روايت مي‌کند که امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللهُ عَبداً أحيی أمرَنا؛ فَقُلتُ لَه: وَ کَيفَ يُحيی...
سه شنبه: 1399/04/24
نسخه مناسب چاپSend by email
تأكيد حضرت آيت الله العظمي صافي بر حضور طلاب در مناطق تبليغي

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز دوشنبه 3/12/88 جمعی از اساتید و طلاب حوزه‌ی علمیه قشم را به حضور پذیرفتند.
ایشان با بیان حدیث ثقلین و چندین روایت دیگر از تأكیدات رسول گرامی اسلام مبنی بر همراهی قرآن و عترت تا روز قیامت، بیان داشتند: هم روایات خاصه داریم كه بر شخص حضرت علی علیه السلام دلالت دارد و هم روایاتی داریم كه اشاره دارند در طی قرون و اعصار به اهل بیت علیهم السلام مراجعه كنید.
معظم له ادامه دادند: این دلیل بر این است كه قرآن و عترت همیشه هستند و باید باشند و هیچ عصری از وجود امام كه در واقع از عترت رسول الله است، خالی نخواهد ماند.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح روز دوشنبه 3/12/88 جمعي از اساتيد و طلاب حوزه‌ي علميه قشم را به حضور پذيرفتند.
ايشان با بيان حديث ثقلين و چندين روايت ديگر از تأكيدات رسول گرامي اسلام مبني بر همراهي قرآن و عترت تا روز قيامت، بيان داشتند: هم روايات خاصه داريم كه بر شخص حضرت علي عليه السلام دلالت دارد و هم رواياتي داريم كه اشاره دارند در طي قرون و اعصار به اهل بيت عليهم السلام مراجعه كنيد.
معظم له ادامه دادند: اين دليل بر اين است كه قرآن و عترت هميشه هستند و بايد باشند و هيچ عصري از وجود امام كه در واقع از عترت رسول الله است، خالي نخواهد ماند.

[Unknown Object]

مرجع تقليد شيعيان تنها راه نجات بشريت را متابعت از محمد و آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين خواندند و افزودند: بسياري از بزرگان اهل سنت نيز تقرير كرده‌اند كه اگر كسي اهل بيت را پيشواي خود قرار دهد مسلّماً اهل نجات است.
ايشان با اشاره به روايت « اگر مردم محاسن كلام ما را مي‌دانستند كه ما آنها را به چه مقامات عالي دعوت مي‌كنيم، همه‌ي دعوت ما را مي‌پذيرفتند»، فرمودند: اگر ما علوم اهل بيت عليهم السلام را فرا بگيريم و به ديگران برسانيم همانطور كه در روايات است همه متابعت خواهند كرد و اهل بيت هدايت‌هاي كامل را در اختيار بشريت قرار داده‌اند.
معظم له در اين ديدار اهميت و ثواب تبليغ در مناطق دورافتاده را متذكر شدند و فرمودند: بيشتر كساني كه در فقر ايماني گرفتار شده‌اند، براي اينست كه جاهل به معارف هستند و آن طور كه بايد، اهل بيت به آنها شناسانده نشده است و اگر آنها مكتب اهل بيت و هدايت‌هاي ائمه معصومين سلام الله عليها را بدانند و بفهمند حتماً به صراط مستقيم هدايت خواهند شد.
حضرت آيت الله العظمي صافي، طلاب علوم ديني را به جديت و تلاش و استقامت در امر تحصيل فراخواندند و فرمودند: به فرموده‌ي حضرت علي عليه السلام كه مي‌فرمايد «علم اگر به آرزو حاصل مي‌شد، كسي جاهل باقي نمي‌ماند، ولي علم به تلاش و جديت و زحمت و تهذيب است. جهد كن و كوشش كن و كسالت نورز؛ زيرا كه پشيماني در روز قيامت از آن كساني است كه كسالت بورزند و از فرصت استفاده نكنند.»
معظم له با گلايه از روحانيوني كه هميشه در قم هستند و به هر دليلي از امر تبليغ سرباز مي‌زنند، فرمودند: نفس وجود روحاني در آن مناطق مثمر ثمر است حتي اگر كاري صورت ندهد. در آنجا همين كه با يك نفر هم صحبت مي‌شود و يك نفر را هدايت كند ولو هدايتش كامل هم نباشد، همان فتح و ثواب و جهاد است.
ايشان با تأكيد بر حضور روحانيت در مرزها بيان داشتند: هيچ جايي خلاء نخواهد ماند اگر ما حضور نداشته باشيم، ديگران مي‌آيند و آنجا را پر مي‌كنند؛ اگر از حق پر نشود، باطل آنجا را پر مي‌كند و ممكن نيست كه همين طور بماند.
مرجع تقليد شيعيان با آرزوي موفقيت براي كليه كساني كه رنج غربت و تبليغ را در مناطق دور افتاده تحمل مي‌كنند، فرمودند: انشاء الله استقامت كنيد و با اين كار خود آقا اما م زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را از خود راضي و خشنود كنيد. اميدوارم كه عنايات حضرت شامل حال همه‌ي شما باشد و بتوانيد ديگران را با معارف و علوم اهل بيت و قرآن آشنا كنيد.
 

موضوع:

سه شنبه / 4 اسفند / 1388