وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار اعضاي ستاد بزرگداشت شهيد مطهري:
تكريم و تجليل از مقام علما، نشانه‌ي بيداري مردم و حيات ديني جامعه است.

حضرت آیت الله العظمی صافی عصر روز پنج‌شنبه 9/2/89 حجة الاسلام و المسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف كشور و رئیس ستاد بزرگداشت شهید مطهری و حجة الاسلام و المسلمین محمد مطهری فرزند شهید مطهری و هیئت همراه را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار با تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی طاهره، سلام الله علیها، با توجه به عظمت و بلندی مكتب حضرت فاطمه زهرا علیها السلام فرمودند: امیدوارم در این مملكت همگان از این مكتب بزرگ استفاده نموده و از سیره و روش آن حضرت، به خصوص بانوان الهام بگیرند و این نواقص و معایب برطرف گردد. انشاء الله.
ایشان با احتجاج به آیه‌ی «هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون» به مقام و منزلت علما در اسلام اشاره كردند و افزودند: تجلیل از مقام علم و عالم و زحماتی كه علما كشید‌ه‌اند و آثاری كه از آنها باقی مانده است، در اسلام اهمیت بسیاری دارد و فضایل و ثواب‌هایی برای آن ذكر شده است.
معظم له ادامه دادند:‌هر چه از مقام علم و عالم بیشتر قدردانی و تجلیل شود، نشانه‌ی اینست كه شعور مردم و حیات دینی و فكری مردم كامل و در حد وافر است.
مرجع تقلید شیعیان، مقاصد اصلی شهید مطهری را، حاكمیت اسلام ناب و مكتب و معارف اهل بیت علیهم السلام دانستند و افزودند: همیشه محتاج به این مقاصد اصلی هستیم و باید آنها را ترویج و احیا كنیم و آن مقاصد اصلی همین است كه راه ما، راه اسلام و راه اهل بیت علیهم السلام و راه استقلال دینی و مذهبی باشد و همه‌ی مردم ما، فرهنگ ما، آموزش و پرورش ما، دانشگاه‌های ما و مراكز علمی ما، در سایه‌ی تعالیم اسلام و از پرتو معارف اهل بیت علیهم السلام منور و روشن باشد.
حضرت آیت الله العظمی صافی با بیان اینكه این مقصدی است كه هم شهید مطهری و هم همه‌ی علما و دلسوزان اسلام بر آن اهتمام داشتند و بیان فرمودند: این برنامه‌ها، در حقیقت ترویج همین مطلب است و همه نوشته‌های ایشان و تألیفات و آثار ایشان در حول و حوش همین مطلب است كه ما مسلمانیم و شیعه‌ایم و استقلال دینی داریم و به احكام اسلام اهمیت می‌دهیم و باید مملكت در پرتو احكام اسلام اداره شود.
ایشان با ابراز ناراحتی از هجوم غرب‌گرایی، برگزاری این همایش‌ها را نقطه‌ی مقابله با این تفكرات و تهاجم‌ها خواندند و افزودند: هر چند به لفظ همه غرب‌گرایی را رد و مذمّت می‌كنند، ولی غرب‌گرایی‌هایی در جامعه‌ است كه متأسفانه روز به روز شیوع بیشتری پیدا می‌كند و باید با برگزاری این همایش‌ها و معرفی افراد آگاه و بیدار، با آنها مبارزه نمود.
معظم له به آثار و بركات دیگری از برگزاری این برنامه‌ها اشاره كردند و افزودند: ‌باید نقاط ضعفی كه وجود دارد بوسیله‌ی این برنامه‌ها كم یا برطرف شود و طوری بشود كه اسلام رو به ترقی باشد و حاكمیت اسلام در این مملكت استقرار و استمرار پیدا كند.
ایشان یاد علما و ذكر خدمات و زحماتی كه شهیدان برای ترویج دین و شعائر اسلام كشیده‌اند را حامل درس و پیام‌هایی همیشگی برای همه دانستند و بیان داشتند: همه باید از اینها درس و عبرت بگیرند كه اسلام عزیزتر از همه چیز است، این معارف دین و احكام اسلام عزیز است، حجاب اسلام و استقلال اسلام عزیز است و كسانی حاضر شدند تا سرحد شهادت در این مطالب جلو بروند و به افتخار شهادت نائل شوند و اینها مسائل كمی نیست.
مرجع تقلید شیعیان، حفظ احكام اسلامی و جاری ساختن آن در جامعه را وظیفه‌ی همه دانستند و افزودند: اگر انسان ببیند كه این مقاصدی كه شهیدان و علما داشتند، رو به ضعف است و خدایی نخواسته بعضی آنطوری كه باید باشد، اهتمام روی این مطالب ندارند، اسباب تأسف می‌شود.
معظم له برگزاری این برنامه‌ها را نوعی تبلیغات دینی دانستند و فرمودند: باید این برنامه‌ها وسیله‌ای باشد كه مردم را به اهل بیت علیهم‌السلام نزدیك‌تر كنیم و و معارف قرآنی را در جامعه گسترش بدهیم.
حضرت آیت الله العظمی صافی با تأكید بر اینكه همه‌ی علما، قرآن و سنت و سیره‌ی اهل بیت را محور تلاش‌هایشان قرار داده‌اند، افزودند: ما نیز باید همین هدایت‌ها و تعلیمات را تعقیب كنیم و متوجه نقص‌ها و ضعف‌ها باشیم و بدانیم كه اگر این كاستی‌ها بیشتر شود، اساس نظام خدای نخواسته ضعیف می‌شود و ما اگر بخواهیم این نظام محكم‌تر شود، باید به دین و احكام دین و پیام‌های قرآن و معارف اهل بیت علیهم السلام پایبند باشیم.
معظم له تنها را مقابله با تهدیدات دشمنان را استقامت دینی دانستند و فرمودند: وقتی ما می‌توانیم در مقابل دشمنان اسلام با این همه هجوم‌هایی كه دارند بایستیم، كه در دین خودمان ثابت و پایدار باشیم و در این خط، استقامت به خرج دهیم و از این راه منحرف نشویم.
در ابتدای این دیدار حجة الاسلام و المسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و رئیس ستاد بزرگداشت شهید مطهری گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این ستاد خدمت معظم له ارائه نمود.
 

 

موضوع:

جمعه / 10 ارديبهشت / 1389