وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ علیرضا حدائق دامت تاییداته رحلت والد معظم آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد رضا حدائق رضوان الله تعالی علیه را به جنابعالی و بیت مکرم آن فقید سعید و علما و فضلای حوزه...
شنبه: 1397/04/30 - (السبت:7/ذو القعدة/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي در ديدار انجمن كوتاه‌قامتان ايران:
صبر شما را مي‌ستايم./عكس

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح امروز چهارشنبه 19/3/89 هیئت مدیره و جمعی از اعضای انجمن كوتاه قامتان بلند همت را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار با تجليل از همت و تلاش اعضای این انجمن فرمودند: صبر و همت شما كوتاه قامتان، قابل ستایش و تقدیر است.
ايشان آنان را نمونه‌هایی از اراده‌ی محكم انسان برای غلبه بر محدودیت‌ها دانستند و اظهار داشتند: شما گرچه از نظر فيزيكي و جسمي كوتاه قامت به نظر مي‌رسيد؛ ولي داراي همت و اراده‌اي بلند هستيد.
مرجع تقليد جهان تشيع با اشاره به افراد موفق این گروه، تصريح كردند: هرگز بلندقامتي براي كسي مزيت و فضيلت به شمار نمي‌آيد، چه بسا افرادي بلند قامت هستند؛ ولي كوتاه همتند، اما شما با قامت كوتاه خود از اراده و همت بالايي برخورداريد.
معظم له با اشاره به اهداف خداوند از نظام آفرینش فرمودند: گاه انسان برخي امور را كمبود مي‌بيند؛ ولي در عين حال از نظر معنويت براي انسان فضيلت و علامت عنايت الهي است و جمعيت شما راست قامتان و بلند همتان اين ادعا را اثبات مي‌كند.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي با استشهاد به آیاتی از قرآن كریم فرمودند: براساس آيات و روايات نبايد هيچ بنده‌اي از بندگان خدا را با نگاه حقارت به آن نگاه كرد؛ زيرا گاهي بندگان الهي و مقرب خداوند در ميان همان افراد پيدا مي‌شود كه ما انسان‌ها به دليل نگاه مادي به افراد، به آنها بي‌توجه هستيم.
ايشان عنایت خداوند را بی‌نهایت خواندند و ادامه دادند: هر چه انسان در اين دنيا از خدا كم بگيرد حتما در آخرت خداوند به او بيشتر عنايت خواهد كرد.
معظم له با اشاره به اینكه همه‌ی انسان‌ها همیشه در معرض امتحانات خداوند قرار دارند، تصريح كردند: مردم بايد به شما كوتاه‌قامتان ايران با بزرگواري و اهميت نگاه كنند؛ بدانند خدواند آن‌ها را در امتحان بزرگي قرار داده و تلاش كنند تا از اين امتحان الهي سر بلند بيرون بيايند.
ايشان با اشاره به آیه‌ی « ان اكرمكم عند الله اتقیكم» فرمودند: مردم بايد قدردان شما باشند، شايد بسياري از بلاها به وسيله وجود شما از مردم دفع شود؛ زيرا خداوند با كسي قوم و خويشي ندارد و كساني در درگاه خداوند مقرب هستند كه از ايمان و معنويات بيشتر برخوردار باشند كه خوشبختانه بيشتر اين خصوصيات در شما افراد ديده مي‌شود.
 تصاویر این دیدار به زودی بر روی این پایگاه قرار خواهد گرفت.

موضوع:

چهارشنبه / 19 خرداد / 1389