وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله ربّ العالمين و الصلوة و السلام علی سيّدنا و نبيّنا حبيب إله العالمين أبي القاسم محمّد و آله الطاهرين سيّما بقية الله في الأرضين. «الفقهاء حصون الإسلام» السلام عليکم و رحمةالله سخن درباره شخصيّتي است که صاحب...
چهارشنبه: 5 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در جمع گروهي از طلاب كشور تركيه:
بايد از هر فرصتي براي نشر و تبيين معارف اهل بيت عليهم‌السلام استفاده كرد / آشنا كردن نسل جوان با معارف اسلامي امري ضروري است

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز دوشنبه 7/4/89 جمعی از طلاب كشور تركیه را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار با تسليت سالروز وفات حضرت زينب كبری سلام الله علیها، از اين بانوي بزرگوار به عنوان اسوه‌ی زنان عالم ياد كردند و تصریح كردند: حضرت زينب سلام الله علیها در جريان كربلا نقش بسيار مهمي را ايفا كردند و با خطبه‌ها و بيانات خود، ظلم و طغيان‌گري يزديان را برملا كردند.
ایشان در خصوص محل دفن اين بانوي بزرگوار بیان داشتند: احتمال است كه مشهد ايشان در مصر باشد و در شهر قاهره مزار و بارگاهي وجود دارد كه عده‌ی كثیری از علاقمندان آن حضرت از اول ماه رجب در آنجا جمع مي‌شوند و به حضرت زينب سلام الله علیها متوسل مي‌شوند و كراماتي نيز در آنجا مشاهده شده است؛‌ البته در سوريه نيز زیارتگاه آن حضرت مورد توجه مردم است.
مدرس خارج حوزه علميه قم در ادامه با قدرداني از فعاليت‌ها و اقدامات انجام شده توسط طلاب كشور تركيه به منظور تبليغ و ترويج معارف اسلامي در اين كشور فرمودند:‌من از اقدامات شما بسيار خوشحال شدم و كاش من هم يكي از شما بودم و مي توانستم سهمي در اين امر مهم و ارزشمند داشته باشم.
حضرت آیت الله العظمی صافی با اشاره به اهميت مساله ولايت اهل بيت علیهم السلام خطاب به طلاب كشور تركيه اظهار داشتند: سفرهاي تبليغي شما،‌ سفر الي الله،‌ الي الرسول و الي القرآن است و فعاليت شما نوعي جهاد به حساب مي‌آيد و بايد قدر موقعيت خود را بدانيد و از اين فرصت‌ها براي تبيين معارف اهل بيت علیهم‌السلام استفاده كنيد.
معظم له ادامه دادند:‌ من هم براي موفقيت روز افزون شما دعا مي كنم و اميدوارم با برخورد مناسب و رفتار خوب بتوانيد همه را به سوي معارف اهل بيت و آموزه‌هاي اسلامي دعوت كنيد.
ایشان افزودند: ما افتخار مي‌كنيم پيرو اهل بيت هستيم و بايد از هر فرصتي براي نشر و تبيين و تبليغ معارف غني ائمه اطهار علیهم السلام بهره بگيريم و رسالت‌هاي خود را به درستي انجام دهيم.
حضرت آیت الله العظمی صافي ابراز داشتند: مردم تركيه نیز اهل بيت عصمت و طهارت را دوست دارند و اميدوارم شما بتوانيد با برنامه ريزي مناسب معارف و آموزه‌هاي اهل بيت را در اين كشور بيش از پيش تبليغ و ترويج كنيد.
مرجع تقلید شیعیان جهان، ترويج و تبليغ معارف اسلامي را در كشورهاي خارجي امري مهم ارزيابي كردند و افزودند: بايد روي اين مساله كار كرد و معارف غني اهل بيت علیهم السلام و اسلام و تشيع را براي جامعه تبيين نمود.
حضرت آيت الله العظمی صافي با تاكيد بر اينكه بايد نسل جوان را با معارف و حقايق اهل بيت عصمت و طهارت آشنا كرد، ابراز داشتند:‌ به جز مكتب شيعه هيچ مذهبي،‌ چنين آموزه‌هاي غني در اختيار ندارد.
ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، نامه‌هاي امام علي علیه‌السلام و خطبه‌هاي اين امام همام در نهج‌البلاغه را بسيار غني توصيف كردند و افزودند:‌ خطبه‌هاي امام علي علیه‌السلام بسيار غني، پرمحتوا، معرفت‌آموز و اثربخش است و بايد معارف آن را براي اقشار مختلف جامعه تبيين كرد.
 

موضوع:

دوشنبه / 7 تير / 1389