وریز وجوهات
صبح امروز 5 شعبان المعظم 1439 (2 اردیبهشت1397) آقای دکتر کنعانی رئیس جدید دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با معظّم له دیدار کرد. ایشان در ابتدا، به تشریح بخشی...
پنجشنبه: 6 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي: ملت ايران به ولايي و اسلامي بودن افتخار ‌‌كند.

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز یكشنبه 26/10/89 شركت‌كنندگان در نخستین دوره‌ی مسابقات قرآنی هسته‌های گزینش دانشگاه‌های علوم پزشكی سراسر كشور را به حضور پذیرفتند.
معظم له در این دیدار با اشاره به جایگاه و عظمت قرآن كریم اظهار داشتند: قرآن كريم يگانه برهان حقانيت انبياي الهي بوده و در كتاب آسماني از همه انبياي الهي سخن به ميان آورده است.
ایشان با اشاره به آيه «وان كنتم في ريب مما نزلنا علي عبدنا فاتوا بسوره من مثله ... » بيان داشتند: كسانی كه تفكر الحادی داشتند نیز به این مساله اذعان می‌كردند كه اگر جن و انس هم جمع شوند و بخواهند مثل قرآن كریم بیاورند، از این مساله عاجز هستند.
اين مرجع تقليد با تأكيد بر اينكه هيچ جن و انسي نمي‌توانند كتابي مانند قرآن و اعلاميه‌هاي آن بياورند، افزودند: دانشمندان و انديشمندان هر چه در مورد قرآن جلوتر مي‌روند خود را در برابر آن عاجزتر مي‌بينند و اين حاكي از معجزه بودن قرآن است.
مرجع تقلید شیعیان جهان ادامه دادند: قرآن معجزه باقيه است، اما تنها معجزه پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم نيست؛ بلكه بنا بر شواهد و اسناد معتبر تاريخي پيامبر اسلام بيش از 4‌ هزار معجزه داشته است.
حضرت آيت‌الله العظمی صافي با اشاره به تأليفات ابن رشد در مورد قرآن كريم اظهار داشتند: اين دانشمند بزرگ در كتاب خود راجع به قرآن كريم مي‌نويسد « معجزه محمد صلی الله علیه و آله و سلم با معجزات انبياي ديگر متفاوت است؛ چون معجزه او با دعوت همراه بود در صورتي كه معجزه انبياي ديگر به دعوت آنها ارتباطي ندارد».
ایشان با تأكید بر برگزاري برنامه‌هاي قرآني در سطح دانشگاه‌ها و مراكز علمی فرمودند: ملت ايران بايد با قرآن آشنا باشد، چون ملتي كه قرآن را دارد سرافرازترين و پيشرفته‌ترين ملل دنياست و در هيچ زمينه‌اي محتاج ديگران نيست.
مرجع تقلید شیعیان جهان بر حفظ و نگهداري هويت اسلامي و ولايي ملت ايران تأكيد كردند و بيان داشتند: مردم ولايي ايران بايد مراقب حرف‌هايي كه بدخواهان زده و درصدد تحت تأثير قرار دادن هويت اسلامي ما هستند، باشند.
معظم له با اشاره به ولايي بودن نظام جمهوري اسلامي ايران تصريح كردند: ملت ايران بايد قداست انتساب به قرآن و اهل بيت علیهم السلام را بزرگ دانسته و به هويت ولايي و اسلامي خود افتخار كند.
مرجع تقلید شیعیان جهان ضمن قدردانی از برگزاری برنامه های قرآنی در كشور، فرمودند: بهتر است كه در این برنامه ها بیشتر به احكام قرآن توجه شود چرا كه خداوند عالی‌ترین هدایت‌هایی كه برای سعادت جوامع بشری لازم است، در قرآن آورده است.

موضوع:

يكشنبه / 26 دى / 1389