وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي در ديدار جمعي از طلاب نيشابور:
حضرت زينب سلام الله عليها الگوي بزرگ انسانيتند.

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز شنبه 20/1/90 جمعي از طلاب مدرسه امام جواد عليه السلام نيشابور را به حضور پذيرفتند.
معظم له با اشاره به ولادت با سعات حضرت زينب كبري سلام الله عليها اين روز بزرگ را گرامي‌داشتند و بر بزرگداشت آن تاكيد كردند.
ايشان با بيان اينكه حضرت زينب سلام الله عليها داراي مقامات بسيار ارزشمند و بزرگي‌است كه قابل توصيف نيست، اظهار كردند: هر چه در خصوص مقامات و جايگاه آن حضرت سخن بگوييم بازهم اندك است؛ زيرا ايشان از مقام بسيار ارزشمند برخوردارند كه مافوق درك و تصورات ما است.
مرجع تقليد شيعيان جهان مواضع حضرت زينب سلام الله عليها را بسيار والا خواندند و افزودند: مواضع ايشان بسيار خالص بود و هم‌اينك موجب اعجاب بشريت شده است كه چگونه اين مسؤوليت بزرگ را به نحو احسن انجام داده است.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي تصريح كردند: هركس كه اندك مطالعه‌اي از تاريخ اسلام داشته باشد، مي‌تواند موقعيت حضرت زينب كبري سلام الله عليها را در آن زمان درك كند. اميدواريم ما در راه ايشان ثابت قدم باشيم و انتظارتشان را برآورده كنيم و به ترويج مكتب اهل بيت عليهم السلام بپردازيم و نگذاريم آن‌ها به فراموشي سپرده شوند.
معظم له تاكيد كردند: در شرايط حاضر بايد اهل بيت عليهم السلام را به خوبي بشناسيم و ايشان را به خوبي به ديگران معرفي كنيم، تا جهانيان از ايشان الگو بگيرند.
ايشان با بيان جايگاه علمي و موقعيت خاص حضرت زینب سلام الله علیها فرمودند: نمي‌توان فردي را مثل حضرت زينب سلام الله عليها در جهان معرفي كرد؛ ايشان منحصر به فرد است.
حضرت آيت الله العظمي صافي با ترسيم بخشي از مشكلات و شدائدي كه براي عقيله‌ي بني هاشم به وجود آمده بود، صبر و حوصله و استقامت ايشان در برابر مشكلات را مثال‌زدني خواندند و افزودند: ايشان الگوي بزرگ انسانيت مي‌باشند و نه تنها براي زنان بلكه براي مردان نيز اسوه هستند.
مرجع تقليد شيعيان جهان در بخش ديگري از سخنان خود به سوابق شهر نيشابور اشاره كردند و اظهار داشتند: شهر نيشابور سوابق بسيار درخشاني دارد و افتخارات فرواني در تاريخ اين شهر به ثبت رسيده است. اميدواريم اين افتخارات براي هميشه حفظ شود.
معظم له در ادامه سخنان خود به طلاب گفت: امروز وظيفه بسيار سنگيني بر دوش داريد و بايد به وظايف و مسؤوليت‌هاي خود به خوبي عمل كنيد و به تبليغ معارف ديني و مكتب اهل بيت عليهم السلام بپردازيد

موضوع:

شنبه / 20 فروردين / 1390