وریز وجوهات
بسمه تعالی ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات کلیه‌ی مؤمنین خداجوی به اطلاع می‌رساند که رؤیت حلول ماه شوال در شامگاه پنجشنبه 24 خرداد بر حضرت ایت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی ثابت گردید و جمعه 25 خرداد 1397 عید سعید فطر و برابر با اول...
جمعه: 1397/04/1 - (الجمعة:8/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
تجليل حضرت آيت الله العظمي صافي از خادمان كتاب «سلسله موضوعات الغدير» و توصيه معظم له بر گسترش فرهنگ غدير در جامعه اسلامي

حضرت آيت‌الله العظمي صافي ظهر امروز 27 ارديبهشت ماه سال 1390 در مراسم رونمايي از دوره 27 جلدي سلسله موضوعات الغدير اثر مرحوم علامه اميني فرمودند: اين برنامه‌اي كه شما پيش گرفته‌ايد و به دنبال ترويج معارف اهل بيت عليهم السلام و مذهب تشيع هستيد كاري بسيار ارزشمند است.

ايشان با تأكيد بر ضرورت آشنايي بيشتر مردم با مباني اسلامي افزودند: بايد تلاش كنيم كه نشر علوم اهل بيت عليهم السلام و فضايل ائمه اطهار عليهم السلام در جامعه گسترش و نسل جوان امروز ما با اين فرهنگ بيشتر انس بگيرند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينكه راه سعادت بشريت در تعليمات و معارف اسلامي است، تصريح كردند: خير دنيا و آخرت انسان‌ها در آشنايي با معارف اهل بيت عليهم السلام و تعليمات اسلام است و هرچه بتوانيم اين معارف را در جامعه توسعه و گسترش دهيم موفق‌تر خواهيم بود
معظم له با ذكر روايتي از حضرت رسول اكرم كه بيان فضائل و مناقب امير المومنين حضرت علي عليه السلام را غير قابل شمارش دانسته‌اند، فرمودند: از اين رو شناخت و آگاهي ما نسبت به حضرت علي عليه السلام هر چقدر هم باشد، بازهم اندك است و ما بايد شناخت‌مان را نسبت به ايشان افزايش دهيم.
ايشان ادامه دادند: ‌امروز نسل جوان ما نياز به معارف حقه اهل بيت عليهم السلام دارد و ما بايد آن‌ها را از اين سرچشمه واقعي سيراب كنيم كه نهج البلاغه و كتاب الغدير يكي از اين منابع غني براي آشنايي جوانان به شمار مي‌آيند.
معظم له افزودند: جوانان ما هرچه با قرآن و نهج‌البلاغه بيشتر انس بگيرند، از خطر انحراف دشمنان در امان خواهند ماند؛ بنابراين آشنايي جوانان با معارف اسلامي و ديني ضروري است.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به كتاب ارزشمند الغدير علامه اميني فرمودند: اين كتاب ارزشمند احياكننده ولايت است و ايشان حقشان را نسبت به تبيين ولايت اميرالمومنين ادا كردند و ما نيز وظيفه داريم همچون ايشان در اين راه گام برداريم.
ايشان همچنين از گردآورندگان اين اثر ارزشمند قدرداني كردند و افزودند: قدر خود را بدانيد كه چنين توفيقي نصيب شما شده است و توانسته‌ايد در اين راه گام برداريد و شكرگذار باشيد كه خداوند چنين موقعيتي را براي شما فراهم كرده است و بدانيد هر چقدر هم شكر خدا را بجاي آوريد، باز هم اندك است.
در ابتداي اين ديدار حجة‌الاسلام محمد حسن شفيعي شاهرودي، مدير مؤسسه ميراث نبوت گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در گردآوري اين اثر را خدمت معظم له ارائه نمود.
 

 

 

موضوع:

سه شنبه / 27 ارديبهشت / 1390