وریز وجوهات
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به مناسبت ارتحال عالم ربّانی آیة ‌الله حاج آقا مرتضی اشرفی شاهرودی ره   بسم الله الرحمن الرحیم   إنّا لله و إنّا إلیه راجعون   حضرت آیة الله آقای...
يكشنبه: 1397/07/1 - (الأحد:13/محرم/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از فرماندهان سپاه:
احترام مردم به مسئولين به اندازه پايبندي آنان به احکام دين و اصول اوليه انقلاب است.

حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از فرماندهان سپاه: احترام مردم به مسئولين به اندازه پايبندي آنان به احکام دين و اصول اوليه انقلاب است.

 

صدها نفز از فرماندهان سپاه پاسداران صبح امروز چهارشنبه 15/4/90 با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار کردند.
معظم له در اين ديدار ضمن تبريک اعياد شعبانيه، سپاه پاسداران را يکي از نهادهاي مقدس و تأثير‌گذار در جريان دفاع مقدس و بعد از آن دانستند و فرمودند: مواضعي که شما نشان مي‌دهيد اسباب دلگرمي است و مردم هرچه بيشتر آنها را ببينند بيش از پيش اميدوار مي شوند.
ايشان بيان داشتند: اميدواريم اين گونه نهادها به ويژه نهاد مقدس سپاه در وظايف محوله از جهت اسلاميّت و قانون اساسي که به عهده آنها گذاشته شده است موفق و هميشه اسباب رعب و وحشت دشمنان باشند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به پيشرفت‌هاي تکنولوژيکي نيروهاي مسلح تاکيد کردند: بحمدالله امروز نيروهاي مسلح ما موقعيت بسيار خوبي دارند و اسباب رعب دشمنان هستند و آنها از نظر فنون و تجهيزات نظامي روي اين نيروها خيلي حساب مي‌کنند و براي تقويت ارکان نظام وجود اين نيرو خيلي مؤثر است.
معظم له با بيان اينکه سپاه اسباب عزت نظام اسلامي است، اظهار داشتند: دشمنان از وجود اين نهاد مي‌ترسند، سپاه سدّ محکمي است که دشمنان نمي‌توانند از آن عبور کنند و سپاهيان نيروهاي مخلصي هستند که حفاظت و حراست از اسلام را وظيفه خود مي‌دانند.

اين مرجع تقليد در ادامه سخنان خود با بيان توصيه‌هايي به سپاهيان تصريح کردند: اسباب عزت و اعتلاي نظام باشيد و بدانيد هر چه خلوص نيت شما بيشتر باشد توفيقات شما بيشتر مي‌شود و خداوند نيز به شما نصرت عطا خواهد کرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ادامه با اشاره به نقش امام حسين عليه السلام در احياي دين پيامبر گرامي اسلام فرمودند: دين اسلام به واسطه شهادت و فداکاري امام حسين عليه السلام احيا شد و اگر فداکاري ايشان نبود اسلام از همان روزهاي اول از بين رفته بود و اگر هم باقي مي‌ماند تنها نامي از اسلام بود و نتيجه آن اسلام يزيدي بود.
معظم له ادامه دادند: ايشان با فدا کردن فرزندان، ياران و ياوران که از زبده‌هاي اسلام بودند، دين را زنده کردند و اسلام به واسطه‌ي اين فداکاري‌ها برقرار ماند و تجديد حيات کرد.
ايشان با بيان اينکه اسلام «محمدي الحدوث و حسيني البقاء» است، ابرازداشتند: بقاي اسلام مرهون ايثار و فداکاري حضرت سيدالشهدا عليه السلام است و ما بايد امروز از پيام‌هاي قيام امام حسين و واقعه عاشورا درس بگيريم و در زندگي فردي و اجتماعي به تاکيدات اهل بيت و آموزه‌هاي ديني عمل کنيم.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به سخني از گوستاولوبون، اسلام شناس غربي، فرمودند: عقيده توحيد تاج افتخاري است که بر سر دين اسلام است و اين دعوتي که پيامبر گرامي اسلام صلي الله عليه و آله و سلم داشتند به واسطه همين ايثارگري‌ها و فداکاري‌ها تدوام يافته است.
ايشان افزودند: امروز ما بايد کلمه توحيد را گرامي بداريم و ملتزم به احکام و مباني اسلامي و ديني باشيم و بدانيم که افتخار و هويت بزرگ ما دين، قرآن و احکام اسلامي است.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تأکيد بر تلاش هرچه بيشتر بر پياده سازي احکام اسلامي در جامعه فرمودند: هرچه بيشتر احکام اسلام در جامعه مورد احترام و عمل باشد، هويت ما تقويت مي‌شود و اميدواريم که همه نهادها و مقامات آن‌گونه که از آنها انتظار مي‌رود در اين ميدان اظهار وجود کنند.
معظم له با اشاره به وظيفه‌ي سنگين مسئولين در حراست از اسلام و انقلاب ادامه دادند: احترام مردم به مسئولين و مقامات به اندازه پايبندي آنان به احکام دين و اصول و ارزش‌هاي اوليه انقلاب است و هر کس نسبت به احکام اسلام و ارزش‌هاي انقلاب بي‌اعتنا باشد،‌ در ميان مردم مسلمان و متعهد جايي ندارد.
ايشان با اشاره به اينکه سپاه خوشبختانه تاکنون در مسير اخلاص و ولايت‌مداري باقي مانده است، فرمودند: در اين نظام بايد اسلام و احکام اسلامي و حجاب برقرار باشد، اختلاط زن و مرد نباشد و اعلاميه‌هاي قرآن زنده باشد.
معظم له در پايان تاکيد کردند: افتخار ما به حقايق و هويت ديني ما است و اميدواريم همه در راستاي اعتلاي اسلام و نظام اسلامي بکوشيم و رسالت خود را به درستي انجام دهيم.
 

موضوع: