وریز وجوهات
ریاست و مدیران مؤسسه پژوهشی عروة الوثقی صبح امروز شنبه، شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷ با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار و گفتگو و از رهنمودهای معظم له بهره مند شدند.
يكشنبه: 1397/10/30 - (الأحد:13/جمادى الأول/1440)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از فرماندهان سپاه:
احترام مردم به مسئولين به اندازه پايبندي آنان به احکام دين و اصول اوليه انقلاب است.

حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار جمعي از فرماندهان سپاه: احترام مردم به مسئولين به اندازه پايبندي آنان به احکام دين و اصول اوليه انقلاب است.

 

صدها نفز از فرماندهان سپاه پاسداران صبح امروز چهارشنبه 15/4/90 با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار کردند.
معظم له در اين ديدار ضمن تبريک اعياد شعبانيه، سپاه پاسداران را يکي از نهادهاي مقدس و تأثير‌گذار در جريان دفاع مقدس و بعد از آن دانستند و فرمودند: مواضعي که شما نشان مي‌دهيد اسباب دلگرمي است و مردم هرچه بيشتر آنها را ببينند بيش از پيش اميدوار مي شوند.
ايشان بيان داشتند: اميدواريم اين گونه نهادها به ويژه نهاد مقدس سپاه در وظايف محوله از جهت اسلاميّت و قانون اساسي که به عهده آنها گذاشته شده است موفق و هميشه اسباب رعب و وحشت دشمنان باشند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به پيشرفت‌هاي تکنولوژيکي نيروهاي مسلح تاکيد کردند: بحمدالله امروز نيروهاي مسلح ما موقعيت بسيار خوبي دارند و اسباب رعب دشمنان هستند و آنها از نظر فنون و تجهيزات نظامي روي اين نيروها خيلي حساب مي‌کنند و براي تقويت ارکان نظام وجود اين نيرو خيلي مؤثر است.
معظم له با بيان اينکه سپاه اسباب عزت نظام اسلامي است، اظهار داشتند: دشمنان از وجود اين نهاد مي‌ترسند، سپاه سدّ محکمي است که دشمنان نمي‌توانند از آن عبور کنند و سپاهيان نيروهاي مخلصي هستند که حفاظت و حراست از اسلام را وظيفه خود مي‌دانند.

اين مرجع تقليد در ادامه سخنان خود با بيان توصيه‌هايي به سپاهيان تصريح کردند: اسباب عزت و اعتلاي نظام باشيد و بدانيد هر چه خلوص نيت شما بيشتر باشد توفيقات شما بيشتر مي‌شود و خداوند نيز به شما نصرت عطا خواهد کرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ادامه با اشاره به نقش امام حسين عليه السلام در احياي دين پيامبر گرامي اسلام فرمودند: دين اسلام به واسطه شهادت و فداکاري امام حسين عليه السلام احيا شد و اگر فداکاري ايشان نبود اسلام از همان روزهاي اول از بين رفته بود و اگر هم باقي مي‌ماند تنها نامي از اسلام بود و نتيجه آن اسلام يزيدي بود.
معظم له ادامه دادند: ايشان با فدا کردن فرزندان، ياران و ياوران که از زبده‌هاي اسلام بودند، دين را زنده کردند و اسلام به واسطه‌ي اين فداکاري‌ها برقرار ماند و تجديد حيات کرد.
ايشان با بيان اينکه اسلام «محمدي الحدوث و حسيني البقاء» است، ابرازداشتند: بقاي اسلام مرهون ايثار و فداکاري حضرت سيدالشهدا عليه السلام است و ما بايد امروز از پيام‌هاي قيام امام حسين و واقعه عاشورا درس بگيريم و در زندگي فردي و اجتماعي به تاکيدات اهل بيت و آموزه‌هاي ديني عمل کنيم.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به سخني از گوستاولوبون، اسلام شناس غربي، فرمودند: عقيده توحيد تاج افتخاري است که بر سر دين اسلام است و اين دعوتي که پيامبر گرامي اسلام صلي الله عليه و آله و سلم داشتند به واسطه همين ايثارگري‌ها و فداکاري‌ها تدوام يافته است.
ايشان افزودند: امروز ما بايد کلمه توحيد را گرامي بداريم و ملتزم به احکام و مباني اسلامي و ديني باشيم و بدانيم که افتخار و هويت بزرگ ما دين، قرآن و احکام اسلامي است.
حضرت آيت الله العظمي صافي با تأکيد بر تلاش هرچه بيشتر بر پياده سازي احکام اسلامي در جامعه فرمودند: هرچه بيشتر احکام اسلام در جامعه مورد احترام و عمل باشد، هويت ما تقويت مي‌شود و اميدواريم که همه نهادها و مقامات آن‌گونه که از آنها انتظار مي‌رود در اين ميدان اظهار وجود کنند.
معظم له با اشاره به وظيفه‌ي سنگين مسئولين در حراست از اسلام و انقلاب ادامه دادند: احترام مردم به مسئولين و مقامات به اندازه پايبندي آنان به احکام دين و اصول و ارزش‌هاي اوليه انقلاب است و هر کس نسبت به احکام اسلام و ارزش‌هاي انقلاب بي‌اعتنا باشد،‌ در ميان مردم مسلمان و متعهد جايي ندارد.
ايشان با اشاره به اينکه سپاه خوشبختانه تاکنون در مسير اخلاص و ولايت‌مداري باقي مانده است، فرمودند: در اين نظام بايد اسلام و احکام اسلامي و حجاب برقرار باشد، اختلاط زن و مرد نباشد و اعلاميه‌هاي قرآن زنده باشد.
معظم له در پايان تاکيد کردند: افتخار ما به حقايق و هويت ديني ما است و اميدواريم همه در راستاي اعتلاي اسلام و نظام اسلامي بکوشيم و رسالت خود را به درستي انجام دهيم.
 

موضوع:

چهارشنبه / 15 تير / 1390