وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَیْکَ یَا أَبَا الْحَسَنِ یا عَلِیَّ بْنَ مُحَمَّدٍ أیُّهَا الهَادی النَّقی   به مناسبت سالروز شهادت جانگداز حضرت امام هادی عليه‌ الصلوة و السّلام؛ مراسم سخنرانی و مرثيه‌سرايی، چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ (سوم رجب‌) از  ساعت 9...
جمعه: 3 / 01 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مديرکل ديوان محاسبات استان قم:
دستگاه‌هاي نظارتي بايد بدون هيچ ملاحظه‌اي با قوت و قدرت وظيفه خود را انجام دهند.

حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مديرکل ديوان محاسبات استان قم: دستگاه‌هاي نظارتي بايد بدون هيچ ملاحظه‌اي با قوت و قدرت وظيفه خود را انجام دهند.

حضرت آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني عصر سه شنبه 14/4/90 مدير کل ديوان محاسبات استان قم را به حضور پذيرفتند.
ايشان در اين ديدار ضمن تبريک اعياد شعبانيه، ديوان محاسبات را يکي از نهادهاي مهم نظارتي در کشور دانستند و با بيان اينکه براي نظارت بر دخل و خرج مملکت بايد مرکزي مستقل باشد تا نظارت لازم را انجام دهد، فرمودند: فعاليت ديوان محاسبات بسيار مهم است و تصديق و عدم تصديق اينکه دخل و خرج‌ها در جاي خود هزينه شده باشد، يک مسؤوليت بسيار بزرگي است و نهادهايي که متصدي اين کار هستند از اين جهت کارشان حساس و ظريف است.
معظم له با اشاره به وظايف ديوان محاسبات افزودند: اين گونه نهادها بايد بدانند مسؤوليت‌شان بسيار سنگين است.
مرجع تقليد شيعيان جهان در ادامه تاکيد کردند: براي ايفاي اين مسؤوليت سنگين و حساس نبايد مسامحه و سهل‌انگاري صورت گيرد؛ بلکه بايستي در ارائه گزارش‌ها حساسيت لازم را داشته باشند و ديوان محاسبات نيز نبايد در اين مساله کوتاهي کند و اگر احياناً خلافي را ديد، بايد آن را گزارش کند و بدون ترس و با شجاعت کار خود را انجام دهد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در تبيين بعد نظارتي ديوان محاسبات اظهار داشتند: بعد نظارتي ديوان محاسبات و ساير نهادهاي نظارتي بسيار تاثيرگذار است و بايد نشان ‌دهد که همه چيز در جاي خود هزينه شده است.

ايشان با انتقاد از صرف هزينه‌هاي هنگفت براي همايش‌هايي که خروجي چنداني ندارد، ابرازداشتند: ديوان محاسبات بايد به اين امور رسيدگي کند و بر اسراف و تبذيرهايي که براي اين‌گونه مراسم‌ و همايش‌ها مي‌شود نظارت لازم را داشته باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان توصيه‌هايي به مسؤولان ديوان محاسبات تأکيد کردند: کار شما بايد بر اساس صحت عمل، امانت و صداقت باشد، در اين صورت جلوي مفاسد و انحرافات نيز گرفته و اعتماد مردم بيشتر مي‌شود.
معظم له افزودند: فعاليت اين‌گونه نهادها براي اين است که مملکت بر بناي صحيح استوار باشد و در اين راستا هر نهادي وظيفه خاص خود را دارد و بايد به وظيفه خود عمل کند؛ در غير اين صورت امور جامعه مختل مي‌شود.
ايشان ادامه دادند: نهادهاي نظارتي ازجمله ديوان محاسبات هرکجا انحراف و تخلفي اتفاق مي‌افتد بايد بيان و گزارش کنند. اگر در تخلفات به واسطه‌ي ملاحظه‌ي افراد و نهادها چشم‌پوشي کنند،‌ گناه کرده و خود آنها هم ضامن هستند.
حضرت آيت الله العظمي صافي تصريح کردند: تقويت دستگاه‌هاي نظارتي در کشور بسيار اثرگذار و امري لازم است که به جلوگيري از بروز بسياري از مشکلات مي‌انجامد و اجازه نمي‌دهد هر کسي هر طور که دلش خواست بيت المال را هزينه کند.
معظم له خطاب به مسؤولان ديوان محاسبات استان قم تاکيد کردند: اميدوارم مراقب باشيد مسؤوليتي که عهده‌دار شده‌ايد را به نحو احسن انجام دهيد و در راستاي اعتلاي نظام اسلامي بکوشيد.
ايشان در ادامه با تاکيد بر اينکه جامعه در امور اقتصادي بايد ميانه‌رو باشد و از اسراف و تبذير به شدت اجتناب کند، فرمودند: بسياري از مشکلاتي که داريم به اين دليل است که اقتصاد اسلامي رعايت نمي‌شود و قناعت و صرفه‌جويي مورد توجه قرار نمي‌گيرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان تأکيد کردند: نظارت ديوان محاسبات و ساير نهادهاي نظارتي بايد قوي باشد و بايد وظايف و ماموريت‌هاي خود را با قدرت و شجاعت انجام دهند.

موضوع:

سه شنبه / 14 تير / 1390