وریز وجوهات
 صبح امروز جمعه ۲۶ شعبان المعظم ۱۴۳۹، مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف، طی تماس تلفنی با حجة الاسلام آقای سید آفتاب حیدر امام ‌جماعت مسجد جامع اهل البیت علیهم‌السلام کیپ تاون، حادثه تروریستی مسجد امام حسین علیه‌السلام...
دوشنبه: 1397/02/31 - (الاثنين:5/رمضان/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مديرکل ديوان محاسبات استان قم:
دستگاه‌هاي نظارتي بايد بدون هيچ ملاحظه‌اي با قوت و قدرت وظيفه خود را انجام دهند.

حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مديرکل ديوان محاسبات استان قم: دستگاه‌هاي نظارتي بايد بدون هيچ ملاحظه‌اي با قوت و قدرت وظيفه خود را انجام دهند.

حضرت آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني عصر سه شنبه 14/4/90 مدير کل ديوان محاسبات استان قم را به حضور پذيرفتند.
ايشان در اين ديدار ضمن تبريک اعياد شعبانيه، ديوان محاسبات را يکي از نهادهاي مهم نظارتي در کشور دانستند و با بيان اينکه براي نظارت بر دخل و خرج مملکت بايد مرکزي مستقل باشد تا نظارت لازم را انجام دهد، فرمودند: فعاليت ديوان محاسبات بسيار مهم است و تصديق و عدم تصديق اينکه دخل و خرج‌ها در جاي خود هزينه شده باشد، يک مسؤوليت بسيار بزرگي است و نهادهايي که متصدي اين کار هستند از اين جهت کارشان حساس و ظريف است.
معظم له با اشاره به وظايف ديوان محاسبات افزودند: اين گونه نهادها بايد بدانند مسؤوليت‌شان بسيار سنگين است.
مرجع تقليد شيعيان جهان در ادامه تاکيد کردند: براي ايفاي اين مسؤوليت سنگين و حساس نبايد مسامحه و سهل‌انگاري صورت گيرد؛ بلکه بايستي در ارائه گزارش‌ها حساسيت لازم را داشته باشند و ديوان محاسبات نيز نبايد در اين مساله کوتاهي کند و اگر احياناً خلافي را ديد، بايد آن را گزارش کند و بدون ترس و با شجاعت کار خود را انجام دهد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در تبيين بعد نظارتي ديوان محاسبات اظهار داشتند: بعد نظارتي ديوان محاسبات و ساير نهادهاي نظارتي بسيار تاثيرگذار است و بايد نشان ‌دهد که همه چيز در جاي خود هزينه شده است.

ايشان با انتقاد از صرف هزينه‌هاي هنگفت براي همايش‌هايي که خروجي چنداني ندارد، ابرازداشتند: ديوان محاسبات بايد به اين امور رسيدگي کند و بر اسراف و تبذيرهايي که براي اين‌گونه مراسم‌ و همايش‌ها مي‌شود نظارت لازم را داشته باشد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان توصيه‌هايي به مسؤولان ديوان محاسبات تأکيد کردند: کار شما بايد بر اساس صحت عمل، امانت و صداقت باشد، در اين صورت جلوي مفاسد و انحرافات نيز گرفته و اعتماد مردم بيشتر مي‌شود.
معظم له افزودند: فعاليت اين‌گونه نهادها براي اين است که مملکت بر بناي صحيح استوار باشد و در اين راستا هر نهادي وظيفه خاص خود را دارد و بايد به وظيفه خود عمل کند؛ در غير اين صورت امور جامعه مختل مي‌شود.
ايشان ادامه دادند: نهادهاي نظارتي ازجمله ديوان محاسبات هرکجا انحراف و تخلفي اتفاق مي‌افتد بايد بيان و گزارش کنند. اگر در تخلفات به واسطه‌ي ملاحظه‌ي افراد و نهادها چشم‌پوشي کنند،‌ گناه کرده و خود آنها هم ضامن هستند.
حضرت آيت الله العظمي صافي تصريح کردند: تقويت دستگاه‌هاي نظارتي در کشور بسيار اثرگذار و امري لازم است که به جلوگيري از بروز بسياري از مشکلات مي‌انجامد و اجازه نمي‌دهد هر کسي هر طور که دلش خواست بيت المال را هزينه کند.
معظم له خطاب به مسؤولان ديوان محاسبات استان قم تاکيد کردند: اميدوارم مراقب باشيد مسؤوليتي که عهده‌دار شده‌ايد را به نحو احسن انجام دهيد و در راستاي اعتلاي نظام اسلامي بکوشيد.
ايشان در ادامه با تاکيد بر اينکه جامعه در امور اقتصادي بايد ميانه‌رو باشد و از اسراف و تبذير به شدت اجتناب کند، فرمودند: بسياري از مشکلاتي که داريم به اين دليل است که اقتصاد اسلامي رعايت نمي‌شود و قناعت و صرفه‌جويي مورد توجه قرار نمي‌گيرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان تأکيد کردند: نظارت ديوان محاسبات و ساير نهادهاي نظارتي بايد قوي باشد و بايد وظايف و ماموريت‌هاي خود را با قدرت و شجاعت انجام دهند.

موضوع:

سه شنبه / 14 تير / 1390