وریز وجوهات
صبح امروز 5 شعبان المعظم 1439 (2 اردیبهشت1397) آقای دکتر کنعانی رئیس جدید دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با معظّم له دیدار کرد. ایشان در ابتدا، به تشریح بخشی...
پنجشنبه: 6 / 02 / 1397 ( )

نسخه مناسب چاپSend by email
تاكيد حضرت آيت الله العظمي صافي بر ضرورت تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي و برخورد سريع با مجرمان

تاكيد حضرت آيت الله العظمي صافي بر ضرورت تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي و برخورد سريع با مجرمان

 

حضرت آيت الله العظمي صافي صبح امروز سه‌شنبه 24/3/90 جناب آقاي ذوالقدر معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه و همچنين حجة الاسلام خليلي مدير كل دادگستري استان قم را به حضور پذيرفتند.
معظم له در اين ديدار پيشگيري از وقوع جرم و ريشه يابي آن را بسيار مهم ارزيابي كردند و خواستار رسيدگي هرچه سريع‌تر به پرونده‌ها شده و همه مسؤولان امر را به تلاش بيشتر در استقرار نظم و امنيت در جامعه فراخواندند.

مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينكه قوه قضائيه به تنهايي نمي‌تواند نسبت به اين امر مهم و حساس مبادرت كند و همه بايد به قوه قضائيه كمك كنند، ابرازداشتند: نظام قضائي كشور بايد قدرت و استقلال خود را نشان دهد و به مردم بفهماند كه اين قوه به امنيت جامعه علاقه‌مند است.
ايشان تاكيد كردند: مسئولين بايد اولاً‌ خودشان در مقام اجراي احكام اسلامي باشند و در مرحله بعد به مردم نشان دهند كه بايد نسبت به ترك محرّمات خدا ملتزم باشند. مسئولين بايد نسبت به اجراي احكام اسلامي مواظبت كنند و ارتكاب خلاف شرع را براي مردم بزرگ نشان دهند.

معظم له با ابراز نگراني از برخي برنامه‌هاي صدا و سيما فرمودند: متاسفانه بايد گفت روابط زنان و مردان بر اساس اسلام و آموزه‌هاي اهل بيت عليهم‌السلام نيست و در همه جا از جمله در ادارات، نهادها و دانشگاه‌ها به طرف فرهنگ غرب مي‌رويم و معلوم است اين موضوع ابتذال و انحطاط اخلاقي را به همراه دارد.
معظم له با تاكيد بر ضرورت توجه بيش از پيش جامعه به مباني ديني و اسلامي، تاكيد كردند: ما بايد فرهنگ اسلام را در همه جا حفظ كنيم و زنان و مردان بيش از پيش به مقوله عفاف و حجاب اهميت بدهند.
حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن ابراز تأسف شديد نسبت به حادثه غير اخلاقي اخير، كه منجر به جريحه‌دار شدن احساسات مردم مسلمان كشورمان شده است، خواستار تسريع محاكمه قضايي در رسيدگي به پرونده شدند و اظهار داشتند: بعضي از جرائم است كه مردم انتظار دارند هرچه سريعتر به آنها رسيدگي شود و مجرم مجازات شود.
ايشان با اشاره به اشكالات نظام قضايي دنيا افزودند: دين اسلام و معارف اهل بيت عليهم السلام براي هر عرصه‌اي احكام جامعي دارد كه اگر اين احكام پياده شود بسياري از مشكلات حل مي شود.
معظم له تاكيد كردند: كل جامعه، دولت و كاركنان اگر در مسير دين باشند و هويت اسلامي محفوظ باشد، همه چيز درست مي‌شود و متاسفانه اين نابساماني‌هايي كه بعضاً مشاهده مي‌شود نتيجه جدايي از سنت‌هاي اصيل اسلامي است كه بايد براي آن فكري كرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در ادامه سخنان خود توصيه‌هايي به حاضران و مسؤولان قضايي حاضر در جلسه ارائه كردند و فرمودند: اينكه شما و قوه قضائيه به فكر پيشگيري از وقوع جرم افتاده‌ايد و درصدد راه حل هستيد امري مبارك است و ما دعا مي‌كنيم در اين مسير موفق و مؤيد باشيد.
ايشان با تأكيد بر اينكه نظام قضايي بايد بر اساس آموزه‌هاي اسلامي عمل كند، فرمودند: مهم است كه مردم ببينند قوه‌ قضائيه هر كسي را به دادگاه مي‌كشاند و ميان افراد فرقي نمي‌گذارد. نبايد هيچ مسأله‌اي به استقلال و اعتبار قوه‌ قضائيه لطمه بزند و بايد اعتبار آن در جامعه محفوظ باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در بخش ديگري از سخنان خود استفاده از ظرفيت هاي حوزه به منظور پيشگيري از جرائم و تبيين فرهنگ و معارف ديني در جامعه را امري ضروري دانسته و ابرازداشتند: از ظرفيت حوزه مي‌توان براي ارتقا فرهنگ ديني به خوبي استفاده كرد.
حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني فرمودند: حوزه كارش هدايت جامعه، تبليغ دين و نشر معارف ديني است و حوزويان در اين راستا وظيفه مهم و حساسي را عهده‌دار هستند و بايد به رسالت خود به خوبي عمل كنند.
در ابتداي اين ديدار جناب آقاي محمد باقر ذوالقدر گزارشي از برنامه‌هاي در دست اجراي اين معاونت خدمت معظم له ارائه كرد.

موضوع:

سه شنبه / 24 خرداد / 1390