وریز وجوهات
مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام، سراسر اندوه و اشک بود.   هیئات و دسته‌های بزرگ عزاداری و جمعیت چند هزار نفری دوستداران و شیعیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام با چشمانی اشکبار و قلوبی...
شنبه: 1397/04/2 - (السبت:9/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار مدير و اساتيد مدرسه الحجة(عج):
همه بايد در رفتار و گفتار ثابت كنند كه منتظر امام زمان عليه‌السلام هستند./عكس

مدير، اساتيد و جمعي از طلاب مدرسه الحجة (عج) صبح روز جمعه با حضور در محل اقامت حضرت آيت الله العظمي صافي در مشهد مقدس با معظم له ديدار كردند.
حضرت آيت الله العظمي صافي در اين ديدار با توجه به وظايف طلاب و حوزه‌هاي علميه در عصر حاضر فرمودند: زماني‌كه ما در آن زندگي مي‌كنيم زماني بسيار حساس و عصر امتحان و تخليص مي‌باشد؛ همه بايد امتحان دهند؛ هر كسي كه خود را به نحوي منتسب به امام زمان ارواحنا فداه مي‌داند بايد از آزمون‌هاي بزرگ در اين زمان و فتنه‌هاي آخرالزمان سرافراز بيرون بيايد.
ايشان با تأكيد بر لزوم تطابق گفتار و كردار ادامه دادند: بايد صف راستگويان از دروغگويان جدا شود؛ اين‌طور نيست كه اگر كسي ادعا كرد من منتظر امام زمان هستم ولي كارهاو رفتارش مخالف اسلام و دستورات شرع مقدس باشد امام زماني است؛ آنچه كه اهميت دارد عمل است نه گفتار.
معظم له افزودند: بعضي از مردم هستند كه هميشه به سر و سينه‌ي خود مي‌زنند و فرج آن حضرت را از خداوند درخواست مي‌كنند؛ اما در عمل فرسنگ‌ها با آن حضرت فاصله دارند.

مرجع معظم تقليد شيعيان جهان در بخشي از بيانات خويش به طلاب فرمودند: نوكري و خدمتگزاري آستان مقدس آن امام عزيز را براي خود افتخار بدانيد و با هيچ چيز ديگر عوض نكنيد. اگر رياست داشته باشيم؛ قدرت و جاه و علم داشته باشيم؛ اما آقا ما را به چاكري درگاهش قبول نفرمايد خسارت زده دنيا و آخرت هستيم.
ايشان طلاب را به تلاش و كوشش بيشتر در فراگيري علوم اهل بيت فراخواندند و اظهار داشتند: طلاب بايد بدانند ما آمده‌ايم كه فقط به اسلام و امام زمان و اهل بيت عليهم‌السلام خدمت كنيم و براي رسيدن به اين هدف بزرگ بايد اندوخته‌هاي علمي و ديني خود را زياد كنيم و يك لحظه فرصت‌ را از دست ندهيم.
حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به شبهه‌ها و سؤالات زياد مردم در عصر حاضر فرمودند: عالِم ديني بايد جامعيت داشته باشد؛ در فقه، اصول، تفسير، تاريخ و شناخت دوست و دشمن و فرقه‌هاي ضاله، تبحّر و تخصّص داشته باشد.
ايشان وظايف و مسئوليت‌هاي عالمان ديني را خطير خواندند و افزودند: عالم ديني نبايد اعتزال و گوشه‌گيري و كنار گذاشتن مسئوليت‌ها را براي خود امتياز بداند. امام زمان عليه‌السلام مرجع، عالم و طلبه‌اي را مي‌خواهند كه با مردم باشد و در ميان مردم و از آن‌ها جدا نباشد و به وظيفه اصلي خود يعني بيان احكام و امر به معروف و نهي از منكر بپردازد.
معظم له در توصيه‌هاي ديگري به طلاب فرمودند: به علمي كه بدست آورده‌ايد قانع نباشيد و هميشه و حتي تا هنگام مرگ در پي كسب علم و فضايل باشيد.
مرجع تقليد شيعيان جهان با بيان اينكه « اوضاع با سال‌هاي گذشته بسيار تفاوت كرده است؛ و اين وظيفه امروز ما را خيلي سنگين كرده است» فرمودند: هر روز از اطراف جهان سؤال مي‌آيد و درخواست راهنمائي و توصيه دارند؛ مردم به اسلام توجه پيدا كرده‌اند؛ ما بايد محاسن و زيبائي‌هاي كلام معصومين عليهم‌السلام را به جهان ارسال داريم تا دنياي تشنه‌ي معنويت به اين وسيله از فساد و تباهي و ضد اخلاق مصونيت پيدا كند.
ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فتنه‌ها و مطالب انحرافي كه در جامعه مطرح مي‌شود، فرمودند: ما خط انحراف را از اول گوشزد كرديم و گفتيم كه لازم نيست صبر كنيم تا آن‌ها خودشان را بيشتر نشان دهند؛ همان روز‌هاي سخت كه به احكام و دستورات مقدس شرع و به قرآن توهين نمودند بايد جلوي آن‌ها گرفته مي‌شد.
حضرت آيت الله العظمي صافي با بيان اينكه «همه ما مسئوليم و بايد پيش خداوند متعال و امام زمان عليه‌السلام پاسخگو باشيم» اظهار داشتند: من هميشه گفته‌ام و مي‌گويم مملكت ما صاحب دارد و صاحب اصلي آن، امام زمان عليه‌السلام است و ايشان بر همه‌ي كارها و گفته‌هاي ما مراقبت دارند.
معظم له ادامه دادند: اين مملكت كشور شهيدان و جانبازان و آزادگان سرافراز است. و آن‌چه آنان از ما مي‌خواهند، حاكميت اسلام و برپائي عدل در كل جامعه است. روحانيت و مردم شرافتمند ايران هرگز از خواسته‌هاي خود كه عزت و سربلندي مملكت و سرافرازي نظام مي‌باشد كوتاه نخواهد آمد.
مرجع تقليد شيعيان جهان در پايان فرمودند: روحانيت و طلاب عزيز بايد سعي كنند كه غصّه‌هاي آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را كم كنند و زمينه‌ي ظهور موفورالسرور آن حضرت را فراهم نمايند.
در ابتداي اين ديدار حجة‌الاسلام و المسلمين طباطبائي مدير مدرسه الحجة(عج) گزارشي درباره برنامه آموزشي مدرسه ارائه نمود و حضرت آيت‌الله العظمي صافي از ايشان و همكاران محترمشان تقدير و تشكر كردند. و براي مزيد توفيقات آقايان دعا كردند.

موضوع:

شنبه / 1 مرداد / 1390