وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
پنجشنبه: 1397/03/31 - (الخميس:7/شوال/1439)

نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات حضرت آيت الله العظمي صافي پس از شرکت در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی:
حضور مردم براي دفاع از اسلام است. / نمايندگان براي مشكلات معيشت مردم چاره سازي كنند.

حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني صبح امروز جمعه 12/12/1390 با شركت در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي راي خود را به صندوق سيار حوزه انتخاباتي قم انداختند.
 معظم له آنگاه در بيانات مهمي به تبيين اهميت جايگاه مجلس شوراي اسلامي و وظايف مهم نمايندگان پرداختند.
اين مرجع تقليد فرمودند: مجلس آينده بايد مجلسي شجاع، مستقل، متعهد به اسلام و حاكميت احكام اسلام و مدافع حقوق فقرا و محرومان باشد.
ايشان افزودند: نمايندگان بايد براي مشكلات مردم به خصوص تورم و گراني و مسائل اقتصادي كشور برنامه ريزي و چاره‌سازي كنند.
اين متفكر بزرگ جهان اسلام، با اشاره به اهميت پسوند اسلامي براي مجلس شوراي اسلامي و جمهوري اسلامي فرمودند: وظيفه همه مسئولان در سطوح مختلف با توجه به همين پسوند معلوم شده است كه آن دفاع از مقدسات اسلام و عزت و عظمت مملكت و انقلاب اسلامي است.
معظم له در بخش ديگري از بيانات خود با اشاره به وظايف مهم نمايندگان فرمودند نماينده‌ي مجلس بايد در امور داخلي و خارجي با شجاعت و درايت وارد شود و از حقوق ملت در تمام جوانب حمايت نمايد.
اين مرجع تقليد با اشاره به حضور مردم در صحنه‌هاي مختلف انتخابات و راهپيمايي 22 بهمن فرمودند: اين حضور همه براي اسلام و دفاع از مقدسات اسلام است همانطور كه در دفاع مقدس جوانان ما به خاطر حاكميت اسلام از مملكت دفاع نمودند و اگر خداي نكرده اين تعهد اسلامي در بعضي مسئولين كم‌رنگ شود مردم دلسرد مي‌شوند؛ لذا وظيفه اصلي همگان اين است كه مردم را با تعهد و عمل به اسلام، در صحنه‌ها نگاه داريم.

موضوع:

جمعه / 12 اسفند / 1390