وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
يكشنبه: 1398/09/17 - (الأحد:11/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار دكتر روحاني رئيس جمهور منتخب: مملكت بايد براساس عقلانيت اداره شود.

صبح امروز پنج‌شنبه 13/4/1392 حجة‌الاسلام و المسلمين دكتر روحاني رئيس جمهور منتخب با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كرد.
در اين ديدار حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به انتخاب جناب دكتر روحاني به رياست جمهوري اسلامي فرمودند: من اين انتخاب را به فال نيك گرفته و از اين جهت كه مردم ايران خوشحال شدند و اميدوار شدند، خشنود و مسرور هستم و اميدوارم كه اين خوشحالي با درايت و مديريت شما پايدار باشد و ادامه داشته باشد.
ايشان مشكلات و تنگنا‌هائي كه در كشور ايجاد شده است را ذكر فرمودند و ادامه دادند: متأسفانه در اين چند سال مشكلاتي براي كشور و مردم پيش آمده كه موجب ناراحتي و نگراني مردم بوده است، به هر حال  ما مي‌توانيم با اجراي كامل دستورات اسلام و مقاصد بلند اسلامي مشكلات را برطرف نمائيم و همچنان در دنيا عزيز و سرافراز باشيم. آنچه براي ما اصل و هدف است؛ اين است كه مقاصد بلند اسلام در كشور پياده شود.

معظم له افزودند: اصل انقلاب براي اجراي دستورات شرع مقدس و قرآن بود و مردم هم در اين راه از جان و مال خود گذشتند و امروز هم بايد بر اساس قرآن و تعاليم اهل بيت عليهم‌السلام كشور اداره شود. آنچه امروز بيش از همه چيز براي ما اهميت دارد، عقلانيت مي‌باشد و مملكت بايد بر اساس عقلانيت اداره شود. اگر ما كمبود و مشكلاتي داريم همه به خاطر اين است كه از اسلام دور بوده و عقلانيت را كنار گذاشتيم و هواهاي شخصي بر عقل و درايت مقدم شده است. مشكل گراني و وضعيت نابسامان اقتصادي از اموري است كه مردم به خصوص محرومين از آن رنج مي‌برند.
مرجع تقليد بزرگ شيعيان جهان با اشاره به ضرورت انتخاب نيروهاي كاردان و شايسته در رأس امور بيان داشتند: انشاءالله‌تعالى بتوانيد با انتخاب همكاران صالح و صادق و متعهد، گرفتاري‌ها را برطرف كنيد و دل‌هاي مردم را شاد كنيد و امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را از خود مسرور نمائيد.
ايشان در ارتباط با مسائل خارجي و جهان اسلام تأكيد فرمودند: با ارتباط صحيح توأم با عزّت با كشورها، مي‌توانيد مشكلات مسلمانان بخصوص شيعيان را برطرف نمائيد، الآن متأسفانه شيعيان در دنيا مظلوم واقع شده‌اند و هر روز شاهد قتل عام آنان در اطراف و اكناف هستيم. من اميدوارم شما با درايت خاص خود توفيق داشته باشيد كه جهان اسلام دوباره برادري و اخوت خود را ببيند و اين نابساماني‌ها برطرف گردد.
معظم له ادامه دادند: البته مطالب بسيار زياد است كه نمي‌شود همه‌ي آنها را بيان كرد ولي اجمالاً عرض مي‌كنم كه شما با سوابق خوبي كه در مأموريت‌ها و مسئوليت‌هاي گذشته داشته‌ايد و تجربه‌هاي مفيد را كسب نموده‌ايد بتوانيد در راه عزت اسلام و جمهوري اسلامي و سربلندي كشور موفق باشيد و ما هم هميشه دعاگوي شما خواهيم بود و نصرت الهي را براي شما از خداوند متعال مسئلت دارم و اميدوارم عنايات صاحب اصلي مملكت هميشه با شما و ملت شريف ايران باشد و همه در نظر مبارك آن حضرت رو سفيد باشيم، شما هرچه بر اصول اسلامي پايبند باشيد و عقب‌نشيني نكنيد در سياست خارجي هم موفق خواهيد بود.
حجة‌الاسلام و المسلمين دكتر روحاني نيز در اين ديدار ضمن تشكر از بذل عنايت و توجه مرجع عاليقدر، گزارشي از اوضاع كنوني مملكت و جهان اسلام را خدمت مرجع بزرگ جهان اسلام ارائه نمود و از آن مرجع عاليقدر و حوزه‌ي علميه قم درخواست نمود كه در همه‌ي برنامه‌ها به دولت منتخب كمك نموده و رهنمودهاي لازم را ارائه نمايند.

 

موضوع:

جمعه / 14 تير / 1392