وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
دوشنبه: 1398/09/25 - (الاثنين:19/ربيع الثاني/1441)
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار استاندار تهران با معظم له: « ايّهُم اَحسَن عملاً»

صبح پنجشنبه 7/9/92 جناب آقاي هاشمي استاندار محترم تهران با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف با ايشان ديدار و گفتگو كرد.
در ابتداي اين ديدار، جناب آقاي هاشمي گزارشي از فعاليت ها و برنامه هاي خود ارائه داد.
معظم له نيز با تقدير و تشكر از ايشان و هيئت همراه، فرمودند: حقير از اينكه اشخاصي متعهد به دين و ملتزم به مقاصد شرع، عهده دار امور اجتماع باشند بسيار خوشحالم و واقعاً اسباب سُرور است كه اشخاصي در امور دخالت دارند كه مي خواهند آن طوري كه خداوند و پيغمبر و اهل بيت عليهم السلام مخصوصاً حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف رضايت دارند كارها پيش برود.
ايشان با مهم و سنگين خواندن مسئوليت در نظام اسلامي بيان كردند: هر كسي در هر جايي كه مسئوليت دارد بايد در جهت اجراي احكام اسلام و هدايت و نيز اصلاح امور مردم و رسيدگي به حال فقرا و محرومان گام بردارد.

حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به ويژگي هاي جامعه اسلامي افزودند: اگر بخواهيم يك جامعه اسلامي داشته باشيم كه رضاي خاطر مبارك حضرت امام زمان عليه السلام فراهم شود بايد خطّ ما، خط دين و ولايت اهل بيت عليهم السلام و رعايت حال فقرا و بيچارگان باشد.
معظم له با بيان اينكه مسئوليت ها، اسباب امتحان انسان است فرمودند: اين مقامات و مسئوليت‌ها زودگذر است و مهلتي است كه به انسان عطا مي‌شود تا معلوم شود كه «أيّهم أحسن عملاً» بايد مشخص شود كه چه كساني از اين امتحان بزرگ سربلند بيرون مي آيند و امتحان موفقي را پشت سر مي گذارند.
اين مرجع عاليقدر با مهم خواندن شهر تهران و مسئوليت در آن اضافه كردند: موقعيت شهر تهران طوري است كه اگر در جهات مثبت سير داشته باشد، اسباب آبرومندي بيشتر جامعه اسلامي است؛ هر چه فساد، بي حجابي و مطالب خلاف شرع ديگري كه بعضاً شنيده مي شود كمتر باشد، باعث عزت  و آبرومندي بيشتر نظام خواهد بود. بايد مواظب باشيد كه در برنامه هايي كه اجرا مي كنيد، همه جنبه هاي ديني و هدايت مردم رعايت شود و اسباب اين باشد كه مردم همه اميدوار شوند كه دين جلو مي رود و علاقمندي به دين بيشتر شده است.
در پايان اين ديدار، معظم له فرمودند: انشاء الله بتوانيد در اين امتحاني هم كه براي شما پيش آمده سرافراز باشيد و مردم ببينند مسئولاني دلسوز و غمخوار دارند كه برايشان زحمت مي كشند.

موضوع:

جمعه / 8 آذر / 1392