وریز وجوهات
همزمان با فرارسیدن موسم حج و عزیمت حجاج بیت الله الحرام به سرزمین وحی، بعثه دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی) در مدینه منوره آغاز به کار کرد. حجاج محترم می توانند به منظور طرح سوالات شرعی خود و آگاهی از مناسک و کیفیت...
جمعه: 27 / 05 / 1396 ( )

توصیه های آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مدیران رادیو معارف
توصیه های معظم له به مدیران رادیو معارف

صبح دوشنبه ۲۲ شوال المکرم 1438 (۲۶ تیر ۱۳۹۶) مدير و مسئولان شبكه راديویی معارف با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، با ایشان دیدار  کرده و از توصیه های معظم له بهره مند شدند.

 

در ابتداي اين ديدار، جناب آقای تونه اي مدير محترم راديو معارف، گزارشي از فعالیت ها و برنامه های این رسانه ارائه داد.

 

 

آیت الله العظمی صافی، با تقدیر و تشکر از ایشان و همکارانشان، رادیوی معارف را در بین رسانه های کشور، خير كثير دانسته و فرمودند: الحمدلله این رسانه دینی به عنوان الگو برای رسانه های دیگر در زمینه ترویج معارف دین و تعالیم نورانی اهل البیت علیهم السلام و حفظ حدود شرع می باشد، و در ادامه راه هم باید برنامه هاي این رسانه دینی، مردم را به دين و مكتب اهل بيت علیهم السلام دعوت کند و خوش بين نماید.

 

 

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندي از برنامه هاي راديو معارف، اين رسانه را پر منفعت براي جامعه دانسته و افزودند: يك ساعت كار در جهت تببين آموزه هاي دين مقدس اسلام و مكتب اهل بيت علیهم السلام، كاري بسيار ارزشمند، و باعث افتخار است و ثواب بسیار بالایی دارد كه قابل شمارش و احصا نيست.
کار در راديو معارف يك فرصت با ارزش و مغتنم و يك توفيق بزرگ براي دست اندرکاران این رسانه است که باید قدر آن را بدانند.

 

 

آيت الله العظمی صافی گلپايگانی، ضمن تقدیر از اقدام مهم رادیو معارف، در عدم استفاده از موسیقی، بیان داشتند: یکی از ویژگی های ارزشمند اين رسانه ديني، عدم استفاده از موسیقی است که باید بعنوان الگو، مورد توجه رسانه های دیگر هم قرار بگیرد.

 

 

مرجع عالیقدر در ادامه، وجود شبهات ديني و اعتقادي از سوي دشمنان اسلام را نسبت به گذشته بسیار شدید و گسترده تر توصیف نموده و فرمودند: همه ما مخصوصا حوزه های علمیه و رسانه های دینی ما در مقابل اين تهاجم مسئول هستيم و باید پاسخگوی نیازهای جوانان باشیم و یکی از سیاست های اصلی این رسانه باید شناسایی شبهات و آماده کردن پاسخ های دقیق و علمی با مشورت علما و بزرگان و کارشناسان متعهد و صحیح العقیده باشد.

موضوع: 
اخباردیدارها
سه شنبه / 27 تیر / 1396
Appreciation by Grand Ayatollah Saafi Golpaygani for the dignified step of IRGC

 

 

Appreciation by Grand Ayatollah Saafi Golpaygani

for the dignified step of the Islamic Revolutionary Guard Corps (Sipah-e-Pasdaran)

 

 

In a meeting with a group of students and scholars from the Qom’s religious seminary, indicating towards the recent steps of the Islamic Revolutionary Guard Corps, Grand Ayatollah Saafi Golpaygani, expressed his appreciation for the significant steps taken by the brave and courageous Armed Forces.

 

In addition, his highness regarded the Power of the Armed Forces a matter of great national pride and said: The nation’s dignity lies in the power of our Armed Forces, and praise be to Allah, they have achieved glorious victories in this regard that has resulted in the happiness and pride of the great Iranian Nation.

 

His highness, in another section of his speech, prayed for greater and further success of the Armed forces and supplicated for the destruction of the enemies of Islam; then added: If Allah wills, under the shadow of the grace, patronage and guidance of Imam Mahdi (May Allah hasten his reappearance), and by following the sacred teachings of Islam, the greatness and glory of the Islamic nation and the Armed Forces will exceed, and the enemies of Islam will be subjugated and subdued.   

موضوع: 
اخباردیدارها
قدردانی آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از اقدام عزتمندانه سپاه پاسداران
قدردانی مرجع عالیقدر از اقدام عزتمندانه سپاه پاسداران

 

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف در دیدار جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با اشاره به اقدام اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از اقدامات مهم نیروهای جان بر کف سپاه و نیروهای مسلح، تقدیر و تشکر کردند.
ایشان، در ادامه، اقتدار نیروهای مسلح را موجب خرسندی ملت بزرگ ایران دانسته و فرمودند: عزت مملکت در اقتدار نیروهای مسلح می باشد، و بحمدالله تعالی موفقیت های بسیار بزرگی در این زمینه برای آنها حاصل شده که موجب خوشحالی و خرسندی ملت بزرگ ایران شده است.
معظم له در در قسمت دیگری از بیانات خود با مسئلت توفیقات بیشتر برای نیروهای مسلح و دعا برای نابودی دشمنان اسلام، افزودند: ان شاء الله در ظل عنایات و تحت توجهات حضرت ولی عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، و با پیروی از تعالیم مقدس اسلام، بر عظمت و سربلندی مملکت اسلامی و نیروهای مسلح ما افزوده شده، و دشمنان اسلام، منکوب و مخذول گردند.

موضوع: 
اخباردیدارها
تقدیر و تشکّر آیت الله العظمی صافی از فعالیت های مرکز خدمات حوزه
تقدیر و تشکّر آیت الله العظمی صافی از فعالیت های مرکز خدمات حوزه

تقدیر و تشکّر آیت الله العظمی صافی از فعالیت های مرکز خدمات حوزه

صبح امروز چهارشنبه 14 رجب المرجب 1438 (23 فروردین1396) حجة الإسلام والمسلمین آقای ربّانی مسئول مرکز خدمات حوزه علمیّه قم، با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با معظم له دیدار و از توصیه های ایشان بهره مند شدند.
در ابتدای این دیدار، مسئول مرکز خدمات حوزه علمیه، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این مرکز ارائه داد.

معظّم له نیز با تقدیر و تشکّر از خدمات این مرکز، فرمودند: خدماتی که شما عزیزان به روحانیون و خانواده های محترم آنان ارائه می دهید، بسیار ارزشمند است، و ان شاءالله مرضیّ حضرت ولیّ عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف قرار بگیرد.

مرجع عالیقدر در ادامه، با تشریح اوضاع معیشتی طلاب و علمای سلف، و بیان سختی هایی که متحمل شدند، بیان کردند: اصلاً در نظر علمای سلف و بزرگان ما، مسأله توجه به مادیات و رفاه، به این شکل مطرح نبوده است. تربیت اصیل حوزوی این است که اساس برای طلاب و خانواده های آنان، مسأله اسلام، و زهد و تقوا و همان جهاتي که علماي پيشین بر آن اهتمام داشتند باشد، و اگر هم رفاهی وجود نداشت، و مشکلات معیشتی به وجود آمد، با قناعت، و الگوگیری از علما و فقهاء سلف، بر این مشکلات، صبر کنند.

ایشان در قسمت دیگری از سخنان خود، با بیان خاطراتی از وضعیت زندگانی علمای گذشته، و شرایط سخت معیشتی آنها، افزودند:
علما و بزرگان ما مردماني بودند که اين مسائل، واقعا در نظرشان مهم نبود. شما حالات زندگی آن بزرگواران را مطالعه کنيد. ببینید که چگونه با آن شرایط سخت معیشت، کارهای مهمّ و بزرگی انجام دادند که توانستند عظمت اسلام و دين را حفظ کنند، مثلاً مرحوم ميرزاي شيرازي که با مرحوم جدّ امّي حقیر، در اصفهان، هم حجره و هم درس بودند، والده ما نقل مي کردند: زماني بود که زندگي آن دو بزرگوار به سختی می گذشت. با هم قرار گذاشتند که بنشينيم و فقه بنويسيم چرا که نوشتن فقه، اسباب وسعت رزق مي شود.
بعد از گذشت چند روز، ديده بودند که شخص متموّل متدیّنی به آنجا آمده بود، و حجره ها و امور طلاب را بررسي مي کرد. وقتی آن آقا به حجره مرحوم میرزا و جدّ امی ما می رسد و وضعیت آنها را می بیند، از مرحوم میرزا تقاضا می کند عبای کهنه و مندرسش را با عبای آن آقا عوض کند که مرحوم میرزا می فرمایند که همین عبای ما خوب است، ولی در آخر با اصرارهای فراوان شخص، آن عبا را به مرحوم میرزا هدیه می دهد، و بعد، آیت الله میرزای شیرازی، آن عبا را می فروشند، و دو عبا: یکی برای خود و یکی برای جد امی ما، تهیه می کنند و با بقیه مبلغ، روزهایی از زندگی شان را می گذرانند؛ یا مثلاً مرحوم آیت الله العظمی آقای حجّت زندگی بسیار ساده و زاهدانه ای داشتند، و با اینکه وجوه زیادی به ایشان می رسید حتی وضعیت منزل ایشان مناسب نبود و یادم هست یک طرف دیوار منزل ایشان که خراب شده بود همین طور باقی مانده بود.
غرض اینکه بزرگان ما در نهايت قناعت زندگی می کردند، و به آن افتخار می نمودند، و سختی های اقتصادی باعث نمی شد که آنها از مواضع دینی که داشتند کوتاه بیایند.

معظم له در بخش دیگری از توصیه های خود، با توجه به شرایط گذشته طلاب و اوضاع معیشتی فعلی، فرمودند: خدماتی که شما انجام داده اید و می دهید لازم است و باید بیشتر از گذشته انجام گیرد.
 با مقایسه آن شرایط سخت و رفاه نسبی کنونی، برای ما طلاب هم دیگر عذری باقی نمی ماند که باید درس بخوانیم و درس بدهیم و تبلیغ برویم، و در یک کلام، در مسیر رضایت حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء گام برداریم.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار، با تقدیر مجدّد از فعالیت های انجام شده این مرکز فرمودند: ان شاء الله در مسیر حمایت از طلاب و خانواده های محترم آنان، روز به روز موفّق تر باشید، و اقداماتی که انجام می دهید همه مورد رضایت خداوند متعال قرار بگیرد.

موضوع: 
اخباردیدارها
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم:
نقص و ضعف‌های موجود، مولود کم رنگ شدن و در بعض موارد، تعطیلی فریضه امر به معروف و نهی از منکر است./ این فریضه در تمام منکرات، و نسبت به رئیس و مرئوس باید اجرا شود.
بیانات معظم له در دیدار اعضای ستاد امر به معروف استان قم

صبح یکشنبه ۱۱ رجب المرجب ۱۴۳۸ (مطابق با ۲۰ فروردین ۱۳۹۶)، مسئول و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار، حجه الاسلام آقای معرفت، گزارشی از فعالیت های و برنامه های این ستاد ارائه داد.
معظم له با تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه، با اشاره به آیات شریفه قرآن و روایات معصومین علیهم السلام درباره امر به معروف و نهی از منکر فرمودند: اینکه خداوند متعال در قرآن می فرماید: "وَ لْتَكُنْ مِنْكُمْ أُمَّةٌ يدْعُونَ إِلَى الْخَيرِ و َيأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَينْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ و َأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُون" بعنی وظیفه شرعی این است که دو فریضه مهم امر به معروف، و نهی از منکر در جامعه احیا شود، و اگر چه مسئولیت یکایک افراد جامعه است، لیکن گروهی واجب است که مشغول به این دو فریضه باشند، و آن را حفظ کنند.
ایشان در ادامه بیانات خود، امر به معروف و نهی از منکر را مایه قوام و بقای اعمال دیگر دانستند، و فرمودند: آن قدر این دو فریضه، مهمّ و حیاتی است که ساير فرائض و دستورات و وظائفی که ما داريم همه در گرو اين است که اين دو انجام شود؛ یعنی اگر امر به معروف و نهی ازمنکر انجام شود مسائل دیگر هم حفظ خواهد شد، و اگر خدای ناکرده این دو فریضه ضعيف باشد، آنها هم به جايی نمی‌رسد، و مطالب ديگر حفظ نمی‌شود.
مرجع عالیقدر در بخش دیگری از توصیه‌های خود، ضعف‌های مختلف در جامعه را، مولود کم‌رنگ شدن و در بعض موارد، تعطیلی این دو فریضه شمرده، و بیان کردند: نواقصی که در جامعه و در زندگانی خودمان می‌بینیم، همه از اين جهت است که امر به معروف و نهي از منکر در جامعه ما آن‌طور که بايد باشد نيست. در رابطه با این واجب، کوتاهی‌های فراوان داریم. همه مسامحه‌ می‌کنیم، و باید بدانیم مسامحه در این امر، گناه بسيار بزرگی است.
آیت الله العظمی صافی در قسمت دیگری از بیانات خود، با تأکید بر اینکه نباید امر به معروف را محدود به عدّه‌ خاصی کرد، فرمودند: این دو فریضه مهمّ، کوچک و بزرگ، و رئیس و مرئوس نمی‌شناسد، و نیز همه‌ موضوع‌ها را شامل می‌شود، و این‌طور نیست که ما بعضی از منکرات را نهی کنیم، و از بقیه منکرات غافل شویم.  همه منکرات باید نهی شوند، و همه افرادی که منکر را انجام می‌دهند، و فرقی بین مرد و زن، و رئیس و مرئوس نباید باشد، باید مراقب بود این فریضه جنبه سیاسی پیدا نکند یعنی به خاطر اغراض سیاسی، انجام نشود، بلکه هدف، رضای الهی، و اصلاح جامعه باشد. اینجانب را هم اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر نماید خوشحال می‌شوم، و از او تشکّر می‌کنم.
ایشان در پایان، با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر کار انبیاست، و علما هم به پیروی از آن حضرات، در این امر کوتاهی نمی‌کردند افزودند: اين‌که اگر يک اشخاصي خودشان را مختصّ به احیای این امر قرار بدهند، افتخار و توفیق بزرگی است که باید قدردان آن بود. شما بدانید در این مسئولیتی که پذیرفته‌اید اگر به وظایف شرعی خود عمل نمایید،  قلب مقدّس حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء را مسرور خواهید کرد. خداوند متعال روز به روز بر توفیقات شما بیفزاید.

موضوع: 
اخباردیدارها
دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سید حسن خمینی با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

امروز دوشنبه،۱۴ فروردین ۱۳۹۶ ، حجت‌الاسلام و المسلمین آقای سید حسن خمینی با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته با معظم له دیدار و گفتگو کرد.

موضوع: 
اخباردیدارها
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار استاندار و مدیران اجرایی شهر قم:
تأکیدمرجع عالیقدر بر رسیدگی به حال محرومین و نیازمندان/حفظ هویت دینی و اخلاقی شهر قم
تأکید بر رسیدگی به حال محرومین و نیازمندان / حفظ هویت دینی و اخلاقی شهر قم

امروز سه شنبه، ۸ فروردین  ۱۳۹۶ ، جناب آقای سید مهدی صادقی، استاندار قم به همراه جمعی از مدیران اجرایی استان قم  با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار مرجع عالیقدر با تأکید بر رسیدگی به حال محرومین و نیازمندان و حفظ هویت دینی و اخلاقی در شهر مقدس قم از هماهنگی مسئولین شهر برای انجام کارهای مثبت و مفید و رفاه عمومی تقدیر و تشکر کرد.

موضوع: 
اخباردیدارها
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار فرمانده‌ی نیروی انتظامی کشور:
تقدیر و تشکر مرجع عالیقدر از خدمات پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی
تقدیر و تشکر مرجع عالیقدر از خدمات پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی جناب آقای سردار اشتری صبح امروز پنج شنبه 3 فروردین 1395 با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته در بیت معظم له دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار معظم له از خدمات پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی تقدیر و تشکر نمودند و فرمودند:

کار بزرگی که شما انجام میدهید نزد خداوند متعال ثواب و اجر بسیار زیادی دارد، کار شما مقدس و عبادت است.

آسایش و امنیت و رفاه مردم همه بستگی به کار و زحمات شما دارد. امروز اگر کشور ما بحمدالله تعالی در امنیت و آسایش هست همه از توجهات حضرت ولی عصر آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌باشد؛ که افتخار داریم همه سرباز آن حضرت باشیم.

مردم ما قدرشناس هستند و قدر زحمات شما را می‌دانند، شما هم باید خودتان بر این نعمت بزرگ و شغل مقدسی که دارید شاکر باشید؛ که انشاءالله تعالی با اخلاص و نیت پاک، قلب مقدس آقا امام زمان عج را بتوانید از خودتان راضی نمائید.

ایشان فرمودند که من برای شما و برای خدمتگذاران به مردم دعا می کنم و امیدوارم که سالی پربرکت و خیر، توأم باآرامش و امنیت کامل و رفع نگرانی ها و مشکلات مردم، مخصوصاً مشکلات اقتصادی باشد. که آن هم با تدبیر و سعی و تلاش فراوان و درایت همه مسئولین انشاءالله فراهم خواهد گشت.

سلام من را به همه پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی به خصوص کسانی که در این روزهای تعطیل برای آسایش و امنیت مردم تلاش میکنند برسانید و به آنها بگوئید که ما دعاگوی همه شما هستیم.

امیدوارم روز به روز به عزت و عظمت سربلندی مملکت اسلامی ما افزوده شود و منطقه بطور کامل از شر دشمنان اسلام راحت گردد و همه مسلمانان در امنیت و رفاه کامل قرار گیرند.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
دیدارمرجع عالیقدر آیت الله العظمی سبحانی با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
دیدار آیت الله العظمی سبحانی با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

عصر امروز چهارشنبه  ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٣٨، مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با معظم له دیدار کردند.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
افتتاح شانزدهمین نمایشگاه مذهبی فرهنگی کوچه‌ بنی‌هاشم با حضور حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
افتتاح شانزدهمین سوگواره کوچه‌ بنی‌هاشم با حضور مرجع عالیقدر

السّلام علیک أیّتها الصّدیقة ‌الشّهیدة سلام الله علیها

در ایّام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، شانزدهمین نمایشگاه مذهبی فرهنگی کوچه‌ بنی‌هاشم صبح امروز - چهارشنبه 27 بهمن - باحضور مرجع عالیقدر «حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی» دامت برکاته در قم افتتاح شد.

 

موضوع: 
اخباردیدارها

صفحه‌ها

  • of 82
اشتراک در RSS - دیدارها