وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله الذی جعلنا من المتمسّکین بولایة مولانا أمیرالمؤمنین و الأئمة المعصومین علیهم‌السلام نخستین نشست مرکز تخصصی غدیرپژوهی در حوزه علمیه قم را به عزیزان شرکت‌کننده در این جلسه نورانی و به مسئولان و برگزارکنندگان محترم آن...
سه شنبه: 8 / 01 / 1396 ( )

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار فرمانده‌ی نیروی انتظامی کشور:
تقدیر و تشکر مرجع عالیقدر از خدمات پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی
تقدیر و تشکر مرجع عالیقدر از خدمات پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی جناب آقای سردار اشتری صبح امروز پنج شنبه 3 فروردین 1395 با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته در بیت معظم له دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار معظم له از خدمات پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی تقدیر و تشکر نمودند و فرمودند:

کار بزرگی که شما انجام میدهید نزد خداوند متعال ثواب و اجر بسیار زیادی دارد، کار شما مقدس و عبادت است.

آسایش و امنیت و رفاه مردم همه بستگی به کار و زحمات شما دارد. امروز اگر کشور ما بحمدالله تعالی در امنیت و آسایش هست همه از توجهات حضرت ولی عصر آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌باشد؛ که افتخار داریم همه سرباز آن حضرت باشیم.

مردم ما قدرشناس هستند و قدر زحمات شما را می‌دانند، شما هم باید خودتان بر این نعمت بزرگ و شغل مقدسی که دارید شاکر باشید؛ که انشاءالله تعالی با اخلاص و نیت پاک، قلب مقدس آقا امام زمان عج را بتوانید از خودتان راضی نمائید.

ایشان فرمودند که من برای شما و برای خدمتگذاران به مردم دعا می کنم و امیدوارم که سالی پربرکت و خیر، توأم باآرامش و امنیت کامل و رفع نگرانی ها و مشکلات مردم، مخصوصاً مشکلات اقتصادی باشد. که آن هم با تدبیر و سعی و تلاش فراوان و درایت همه مسئولین انشاءالله فراهم خواهد گشت.

سلام من را به همه پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی به خصوص کسانی که در این روزهای تعطیل برای آسایش و امنیت مردم تلاش میکنند برسانید و به آنها بگوئید که ما دعاگوی همه شما هستیم.

امیدوارم روز به روز به عزت و عظمت سربلندی مملکت اسلامی ما افزوده شود و منطقه بطور کامل از شر دشمنان اسلام راحت گردد و همه مسلمانان در امنیت و رفاه کامل قرار گیرند.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
پنجشنبه / 3 فروردین / 1396
دیدارمرجع عالیقدر آیت الله العظمی سبحانی با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
دیدار آیت الله العظمی سبحانی با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

عصر امروز چهارشنبه  ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٣٨، مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با معظم له دیدار کردند.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
افتتاح شانزدهمین نمایشگاه مذهبی فرهنگی کوچه‌ بنی‌هاشم با حضور حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
افتتاح شانزدهمین سوگواره کوچه‌ بنی‌هاشم با حضور مرجع عالیقدر

السّلام علیک أیّتها الصّدیقة ‌الشّهیدة سلام الله علیها

در ایّام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، شانزدهمین نمایشگاه مذهبی فرهنگی کوچه‌ بنی‌هاشم صبح امروز - چهارشنبه 27 بهمن - باحضور مرجع عالیقدر «حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی» دامت برکاته در قم افتتاح شد.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
دیدار و گفتگوی دو مرجع تقلید
دیدار و گفتگوی دو مرجع تقلید

آیت الله العظمی نوری همدانی با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با ایشان دیدار کردند.
در این دیدار که عصر  امروز شنبه  13 جمادی الأولی 1438 برگزار شد، این دو مرجع تقلید درباره مسائل حوزه و کشور، بخصوص فعالیت‌های فِرَق ضالّه، گفتگو کردند.

 

 

 

 

 

 

موضوع: 
اخباردیدارها
دیدار دکتر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
دیدار رئیس سازمان انرژی اتمی با مرجع عالیقدر

روز دوشنبه  ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۵، آقای دکتر علی اکبر صالحی ریاست سازمان انرژی اتمی با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار و گفتگو کرد.

 

موضوع: 
اخباردیدارها
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
مرجع عالیقدر: توجّه به برنامه‌های اقتصادی اسلام راهگشای بسیاری از مشکلات است.
توجّه به برنامه‌های اقتصادی اسلام، راهگشای مشکلات است./ می‌توانیم با در نظر گرفتن کامل موازین فقهی، معاملات مشروع مطابق نیازهای روز انجام دهیم.

عصر پنج‌شنبه چهارم جمادی الأولی 1438، رئیس و اعضای کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، و نیز رئیس این سازمان، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار، و از توصیه‌های معظّم له بهره‌مند شدند.
در ابتدای این دیدار،  حجت الاسلام آقای غلامرضا مصباحی‌مقدم رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، و نیز آقای دکتر شاپور محمّدی رئیس سازمان بورس، گزارشی از روند فعالیت‌ها و برنامه‌های این کمیته و سازمان، ارائه دادند.
معظّم له نیز با توجه به گزارش ارائه‌شده، از عملکرد کمیته فقهی سازمان بورس تقدیر نمودند، و در ادامه، با اشاره به فرارسیدن دهه فجر بیان داشتند: مبارک‌بودن دهه‌ی فجر به آن است که برنامه‌ها همه طبق شرع مقدّس و طبق همان اهدافی باشد که از ابتدا، نظام اسلامی برای آن تأسیس شد؛ یعنی باید به همه اعلام کنیم که ما بر سر حرف خود ایستاده‌ایم، و می‌خواهیم اسلام را درهمه برنامه‌ها پیاده نماییم.
ایشان در ادامه، یکی از برنامه‌های مهمّی که اسلام به آن توجه ویژه دارد را مسائل اقتصادی و رفاهی مردم شمرده و افزودند: در این مسئولیت، باید به همه مردم بلکه همه دنیا نشان دهید که اسلام در همه رشته‌ها از جمله اقتصاد، برنامه‌های عالی و راهگشایی دارد که در آن سعادت و گشایش امور مردم را می‌خواهد. باید غنای برنامه‌های اسلام در رفاه مردم را به نحو احسن به همگان نشان دهید تا همه بدانند توجّه به برنامه‌های اقتصادی اسلام، راهگشای بسیاری از مشکلات است.
معظّم له در بخش دیگری از بیانات خود اظهار امیدواری کردند که مصوّبات کمیته فقهی سازمان بورس، همواره با موازین فقهی منطبق باشد، و فعالیت‌های آن به اطلاع مردم برسد تا مردم و مسئولان بدانند که نظارت فقهی و رعایت قوانین شرع، نه تنها باعث کند شدن روند معاملات نمی‌شود، بلکه موجب تصحیح معاملات و جلوگیری از اکل مال به باطل می‌گردد، و  می‌توانیم با در نظر گرفتن کامل موازین فقهی، معاملات مشروع مطابق نیازهای روز انجام دهیم.
مرجع عالیقدر در قسمت دیگری از توصیه‌های خود، بیان داشتند: عنوان «کمیته فقهی» برای مسئولیت بزرگی که بر عهده شما گذاشته شده است بسیار مهمّ، و دارای معنای زیادی است. باید اعضای این کمیته، افرادی باشند که احاطه کامل بر مسائل فقهی داشته، تا بتوانند همه معاملات اقتصادی این سازمان را مطابق شرع مقدّس پیاده نمایند.
آیت الله العظمی صافی در پایان دیدار، ضمن مسألت توفیق برای حاضران در جلسه در انجام وظایف شرعی، فرمودند: توجه شما به مباحث شرعی و فقهی بسیار ارزشمند است؛ قدر خودتان را بدانید، و مردم را از برنامه‌های اسلام در مسائل اقتصادی، آگاه و مطّلع نمایید. موفّق و مؤیّد باشید

موضوع: 
اخباردیدارها
سماحة المرجع الکبير آية اللّه العظمی الصّافي الکلبایکاني:
تطوّرات المسلمين في المجالات العلمية، سبب لنشر و تبيين المعارف الإسلامية الحقّة في العالم./بيان التعريف الصحيح عن الإسلام متعلّق بحضورنا الفعّال في المجالات الدولية

يوم الأربعاء المصادف 5 ربيع الثاني 1438،  زار مسئولوا مرکز  أمّ أبيها (علیهاالسلام) للجامعیین في ميلان إيطاليا سماحةَ آية اللّه العظمی الصافي الکلبايکاني في بيته الشّريف للقاءه و الإستفادة من وصاياه الکريمة.
في بداية اللّقاء، قدم الدّکتور پروين تقريراً عن برامج هذا المرکز و نشاطاته .
و بعد سماحة آية اللّه العظمی قدم الشّکر و التّقدير للمسئولين علي هذه النّشاطات، و قال: لا أعلم کيف أعبّر عن سروري للقائکم و إعلموا أنّ هذه التوفيقات الّتي حصلتم عليها لتقويم هذا النّوع من الاعمال و النشاطات من عنايات اللّه جل جلاله لکم، فأنا شخصيّاً أبارک لکم هذا التّوفيق الکبير.
و أشار سماحته إلی رغبة العالم لمعرفة المعارف و الأحکام الإسلامية قائلاً : أنا من خلال قرائتي للکتب و الجرائد و المنشورات عن ايطاليا علمت برغم عدم وجود سوابق إسلامية في هذا البلد، و لکن الشّعب هناک راغب في معرفة الإسلام و الکثير منهم يدخل في الاسلام بعد التحقيق و المعرفة، مثل: إحدی الموضوعات الّتي قرأتها عن  أستاذة جامعية إيطالية اسلمت بعد مطالعتها الکثيرة عن الاسلام و کانت تدخل الصّف بحجابها الکامل و تجيب علي اسئلة المندهشين: بأنّي مسلمة و ديني يفرض عليّ هذا. الغرض هو بيان عطش العالم للتعرّف علي هذا الدين ،و نحن عن طريق تبيينه و نشر معارفه نساهم في توجّه الناس اليه.
و ذکر المرجع الکبیر في قسم آخر من بيانه: أن نشر الدّين و تبليغ المعارف القرآنية و المحمدية في الدول الأجنبية يعتبر جهاداً في سبيل اللّه. و أن بيان التعريف الصحيح عن الاسلام، يتعلق بحضورنا الفعال في المجالات الدولية، فيجب علينا الحضور في کل مناطق العالم.
و أشار سماحته قائلاً: بأنّ الإنجازات و التطورات العلمية الّتي يحصل عليها المسلمون و أتباع أهل البيت هي سبب أساسي لنشر و ترويج المعارف الإسلامية و النورانية في العالم، لذا يجب علي المسلمين التّطور في المجالات المختلفة خاصّة العلم و الاخلاق لانّ الاسلام و وصايا أهل البيت سلام اللّه عليهم علّمتنا أان يجب أن نسعی إلی التّطور إلی مرحلة حصول الغنی عن الناس و عدم الحاجة اليهم، فلا يجوز علي المسلم العيش بالفقر العلمي و التقصير في هذا المجال يستلزم حصول النقص في المجالات الأخری مشيراً إلی نظرة آية اللّه العظیي البروجردی للمستقبل قال: إن آية اللّه الأستاذ البروجردي کان دائماً يحثّ علي الحضور الفعال في المجالات الدولية و يقول: بهذه الوسيلة نستطيع أن نروي غليل المتعطشين لمعرفة الاسلام و نشر هذا الدين المبين.
و في نهاية اللقاء شکر سماحته مسؤولي المرکز ثانية و قال: أبلغوا زملائکم و أصدقائکم سلامي و إعلموا أن نشاطاتکم مؤيّدة من قبل صاحب العصر و الزمان عجّل اللّه تعالی فرجه الشريف إن شاء‌اللّه، وفقکم اللّه جميعاً.

موضوع: 
اخباردیدارها
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در جهان، تبلیغ دین و نشر معارف نورانی اسلام است. /معرفی صحیح اسلام در دنیا، به حضور فعال ما در عرصه های بین المللی بستگی دارد.
مرجع عالیقدر: پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در جهان، تبلیغ دین و نشر معارف نورانی اسلام است. /معرفی صحیح اسلام در دنیا، به حضور فعال ما در عرصه های بین المللی بستگی دارد.

امروز چهارشنبه ۵ ربیع الثانی ۱۴۳۸، مسئولان انجمن فرهنگی قرآنی أم ابیها (علیهاالسلام) در میلان ایتالیا، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار، و از توصیه‌های ایشان بهره‌مند شدند.
در ابتدای این دیدار، آقای دکتر پروین، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مرکز ارائه داد.
معظم له با تقدیر و تشکر از مسئولان این مرکز، فرمودند: بنده نمی‌دانم چگونه خوشحالی خودم را از دیدار با شما بیان کنم. خدمات و زحماتی که در آنجا متحمّل می شوید قابل ستایش است، و حقیر این توفیق را تبریک عرض می‌کنم. البته این را هم بدانید توفیقی که نصیب شما شده است، عنایتی از خداوند است که شما این‌طور علاقمند و متوجه این امور شده‌اید و فعالیت می‌کنید.

ایشان با اشاره به علاقمندی مردم دنیا به معارف و دستورات ناب اسلام فرمودند: من سوابق و اخبار ایتالیا را گاهی در نشریات و کتاب‌ها و روزنامه‌ها مطالعه می‌کنم، با اینکه سابقه اسلام نداشته، ولی علاقمند هستند، و افراد زیادی به دین مبین اسلام روی آوردند، مثلا در اخبار خواندم که یک خانم ایتالیایی که استاد دانشگاه بود، وقتی مطالعاتی داشت و با تحقیق مسلمان شده بود، با حجاب کامل وارد کلاس می شد و وقتی از او پرسیده بودند که چرا حجاب داری، گفته بود من مسلمان هستم و دین من، این را می گوید. غرض اینکه مردم تشنه معارف ناب اسلام هستند و اگر آن معارف را معرفی کنیم، به آن روی می آورند.

مرجع عالیقدر در بخش دیگری از بیانات خود، با بیان اینکه ترویج و نشر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام در کشورهای دیگر، جهاد در راه خداست، افزودند: ما باید در همه جای دنیا حضور داشته باشیم. معرفی صحیح اسلام بستگی به حضور فعال ما در عرصه های بین المللی دارد.

معظم له، در ادامه دیدار، پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در جهان را تبلیغ خوبی برای ترویج دین و معارف اهل بیت علیهم شمرده، و فرمودند: مسلمانان باید در همه جهات، پیشرفت داشته باشند مخصوصا در اخلاق و علم. اسلام و دستورات نورانی اهل بیت علیهم السلام به ما یاد داده اند باید آنچنان پیشرفت کنیم که هیچ احتیاجی به دیگران نداشته باشیم بلکه دیگران، محتاج ما باشند و مسلمانان نباید فقر علمی داشته باشند. اگر در جنبه های علمی کوتاهی کنیم، در جهات دیگر هم نقص وارد می شود.

آیت الله العظمی صافی در قسمت دیگری از سخنان خود، با اشاره به دور اندیشی آیت الله العظمی بروجردی ره، بیان داشتند: استاد بزرگ ما همیشه می فرمودند که ما باید در عرصه های بین المللی و جهان و مناطق دیگر دنیا حضور داشته باشیم، و مردم تشنه معارف دنیا را متوجه حقایق اسلام نماییم.

ایشان در پایان دیدار، ضمن ابراز قدردانی مجدد از حاضران در جلسه، فرمودند: سلام مرا به دوستانتان در آنجا برسانید، و بدانید فعالیت های شما مورد نظر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود. ان شاء الله موفق باشید

موضوع: 
اخباردیدارها
سماحة المرجع آیة الله العظمی الصافی الگلبایگانی: يجب علی الوزارة الخارجية أن تلتفت إلی مدی أهمّية حضورنا في أقصی نقاط العالم.
يجب علی الوزارة الخارجية أن تلتفت إلی مدی أهمّية حضورنا في أقصی نقاط العالم.

صباح يوم السّبت المصادف واحد ربيع الثّاني 1438 هـ  زار السفير الايراني في غينيا کوناکري السيد حميد رضا کياني و الهيئة الموافقة له، المرجعَ الشّيعي العظيم آية الله العظمی الصافي الکلبايکاني في بيته الشريف.
و في بداية اللّقاء، قدّم السفير الايراني و الدّکتور حجة الإسلام وزيري، تقريراً عن مؤتمر «الوحدة الإسلامية حول محور النّبي و أهل البيت (علیهم‌السّلام)» العظيم في غينيا کوناکري، و ساحل العاج شاکرين المرجع علی الرسالة الّتي إستقبلها العلماء بکلّ ترحاب في المؤتمر.
أظهر سماحة المرجع سروره عن النّشاطات الّتي قدّموها هم و زملائهم في غينيا خاصة في المؤتمر قائلاً: إستغلّوا هذه الفرصة الّتي أتيحت لکم لتبيين المعارف الإسلامية و الهداية النورانية لأهل البيت (عليهم السلام) و أشکروا الله الّذي وفقکم لهذا العمل العظيم و إنّي أسال المولی أن يزيدکم توفيقاً في هذا المجال.
و إعلموا أن توثيق العلاقات مع علماء المسلمين و العالم الاسلامي ينفع الاسلام و الأمة الاسلامية بأجمعها.
و أشار سماحته في قسم آخر من بيانه إلی لزوم تقديم التعريف الصحيح للإسلام و نهج اهل البيت عليهم السلام قائلاً: إنّ الحضور الدائمي في المجالات الدولية و المؤتمرات و لقاء علماء المسلمين في المجامع العلمية سيکون سبباً لتبيين الإسلام و القرآن و تعاليم أهل البيت بشکل صحيح و يجب علی الوزارة الخارجية أن تلتفت إلي هذه النقطة و مدی أهمّية حضورنا في أقصی نقاط العالم لکي تمنع حدوث أي تقصير في هذا المجال.
و بعد ما أشار سماحته في قسم آخر من بيانه إلی نشاطات السّفارة الايرانية في غينيا قال: إن ما قدّمتموه هناک يعتبر جهاداً، و إن إستقبال النّاس و ترحيبهم يدلّ علی مدي تعطّشهم لمعرفة تعاليم اهل البيت النورانية و لهذا أصبحت مسؤوليتکم ثقیلة جدّاً.
و في نهاية اللقاء شکر سماحة المرجع المسؤولين ثانية و قال: إن شاء‌الله تنال الاجراءات التي قدّمتموها رضي صاحب العصر و الزمان سلام الله عليه و أتمنّی لو کنت استطيع ان اعمل معکم و أکون في خدمتکم.

موضوع: 
اخباردیدارها
در دیدار آیت الله العظمی صافی و سفیر ایران در گینه مطرح شد:
لزوم حضور در عرصه‌های بین المللی، و تعامل دانشمندان جهان اسلام با یکدیگر، جهت معرفی صحیح اسلام

صبح امروز شنبه اول ربیع الثانی 1438، سفیر ایران در کشور گینه کوناکری آقای سید حمید رضا وحید کیانی و هیئت همراه، با حضور در بیت مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظلّه الوارف با ایشان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار، سفیر محترم ایران در آن منطقه، و نیز حجة‌الإسلام والمسلمین آقای دکتر وزیری، گزارشی از کنفرانس بزرگ "وحدت اسلامی با محوریت پیامبر و اهل بیت علیهم السلام" در کشور گینه کوناکری و ساحل عاج، ارائه داده، و از پیام معظّم له که مورد استقبال علما و دانشمندان این کنفرانس قرار گرفته بود تشکر و قدردانی نمودند.
معظّم له نیز با ابراز مسرّت از فعالیت‌های ایشان و همکارانشان در کشور گینه و مخصوصاً کنفرانس فوق الذکر، فرمودند: فرصتی را که برای شما در معرّفی معارف اسلامی و هدایت های نورانی اهل البیت (علیهم السلام) پیش آمده است قدر بدانید، و خدا را از جهت این توفیق شاکر باشید. بنده برای شما عزیزان، مسألت توفیقات بیشتر دارم، و بدانید هر چه بتوانیم ارتباطات با جهان اسلام و اندیشمندان مسلمان را بیشتر کنیم، به نفع اسلام و امّت اسلامی است.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به لزوم معرّفی صحیح اسلام و مکتب اهل بیت پیامبر (علیهم السلام) در دنیا، فرمودند: حضور همیشگی ما در عرصه‌های بین المللی، کنفرانس‌ها، ملاقات با اندیشمندان جهان اسلام، حضور در مجامع علمی جهان، موجب این خواهد شد که اسلام، قرآن و هدایت های نجات بخش پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) به طور صحیح معرفی گردد. وزارت محترم امور خارجه باید به این نکته توجه داشته باشد که در همه نقاط دنیا، باید حضور داشته باشیم، و در این امر کوتاهی نکنیم.
مرجع عالیقدر، در قسمت دیگری از این دیدار، با اشاره به فعالیت‌های سفارت ایران در کشور گینه، فرمودند: اقداماتی که در آنجا انجام داده‌اید، همه‌اش جهاد است. همین اقبال مردم، نشان از این دارد که مردم دنیا تشنه معارف اسلام عزیز و تعالیم نویدبخش اهل بیت (علیهم السلام) هستند و این، وظیفه شما را سنگین‌تر می‌کند.
در پایان این دیدار، ضمن تقدیر مجدّد، فرمودند: ان شاء الله اقدامات شما مرضیّ حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود، و بنده هم آرزو دارم که ای کاش می‌توانستم در خدمت شما باشم، و با شما همکاری کنم.

موضوع: 
اخباردیدارها

صفحه‌ها

  • of 82
اشتراک در RSS - دیدارها