وریز وجوهات
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به مناسبت ارتحال عالم ربّانی آیة ‌الله حاج آقا مرتضی اشرفی شاهرودی ره   بسم الله الرحمن الرحیم   إنّا لله و إنّا إلیه راجعون   حضرت آیة الله آقای...
جمعه: 1397/06/30 - (الجمعة:11/محرم/1440)

63
جایگاه نيروهاي مسلح
و لزوم تقویت همه‌جانبه قوای نظامی[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

من تشکر می‌کنم از اظهار لطف شما که تشريف آورديد و بنده را به زيارت خود نائل کرديد. اميدوارم خداوند به همه توفيق دهد تا تحت توجهات حضرت بقية الله(عج) در وظایف بسيار بزرگي که به آنها محول است بتوانند حداکثر تعهدي را که بايد داشته باشند ابراز کنند.

فارسی

اينها فرشته‌اند يا انسان؟

خاقان چين، وقتي فرار کرد مي‌گفت: مسلمان‌ها ملائکه هستند، چون مطلب بسيار مهمّی ‌بود که لشکر از مرکز اسلام تا چين رفته باشد، آن‌هم در آن زمان که اين وسائل نبود، اگر حادثه‌اي پيش مي‌آمد، آنها گرفتار می‌‌شدند، به قتيبه گفت:

فارسی

اگر اين دريا نبود دنيا را فتح مي‌کردم

عقبة بن نافع وقتي به درياي آتلانتيک رسيد، گفت:

 

«يَا رَبِّ، لَولا هَذَا الْبَحْرُ لَمَضَيْتُ فِي البِلادِ مُجَاهِداً فِي سَبِيلِكَ».[1]

خدايا اگر اين دريا نبود، من دنيا را فتح مي‌کردم.

فارسی

61
تفاوت ارتش اسلام و ارتش ديگران
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

امروز به نظر می‌رسد نيروهاي مسلح ما، سپاه و ارتش و نيروي انتظامی ‌نسبت به نهادهاي ديگر در همان خطي که در اول نظام برقرار شد و بنا شد نيروهاي مسلح و نيروي انتظامی‌ بر آن خط سير داشته باشند، در همان سير باقي مانده‌اند و تعهدات و التزاماتي که داشتند باز هم باقي است.

فارسی

60
ضرورت ثبات قدم در نيروهاي مسلح[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

اوّلاً من خدمت شما اين اعياد شريفه، مخصوصاً عيد ولادت باسعادت حضرت بقيه الله(عج)، عيد نيمه شعبان را تبريک عرض می‌کنم. اميدوارم همه از سپاه و لشکر امام زمان(عج) محسوب شويد.

فارسی

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - نیروهای مسلح