وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
شنبه: 1400/11/2

پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به ریاست محترم جمهوری

بسمه تعالی
جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای روحانی زید عزه العالی

درگذشت والده ماجده بانوی صالحه خادمه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به جنابعالی و بستگان مکرم تسلیت عرض نموده، رحمت واسعه الهی را برای آن فقیده سعیده و صبر و اجر برای بازماندگان محترم از خداوند متعال مسئلت دارم.

لطف الله صافی
۳۰جمادی الاولی ۱۴۳۶

موضوع:

شنبه / 1 فروردين / 1394
پیام دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله بمناسبت ارتحال عالم ربانی حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام ره
پیام دفترمعظم له بمناسبت ارتحال حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام ره

 

 بسمه تعالی
انا لله وانا الیه راجعون
درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید.

▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام و خدمت به مردم و محرومان نمود.

▪️آن مرحوم با تالیف آثار ارزنده دینی و اعتقادی در دفاع از کیان مکتب و حفظ مرزهای دینی و همچنین تاسیس مراکز علمی و نیز عام المنفعه، خدمات بسیاری نمود که ذخیره ای جاوید برای آخرت ایشان خواهد بود.

 این مصیبت را به مردم شریف گناباد و خاندان محترم مدنی بویژه جناب حجه الاسلام آقای حاج شیخ رضا مدنی و سایر فرزندان و دامادهای مکرّم و بستگان محترم تسلیت گفته؛ علوّ درجات آن فقید سعید را از خداوند متعال مسئلت داریم.

۲۹ جمادی الاولی ۱۴۴۳ ه.ق
دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف

 

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف بمناسبت ارتحال آیت الله آقای حاج سید رضی شیرازی ره
پیام معظم له بمناسبت ارتحال آیت الله آقای حاج سید رضی شیرازی ره

 بسمه تعالی

 رحلت عالم ربّانی آیت الله آقای حاج سید رضی شیرازی رحمه الله علیه، موجب تاثر و تاسف گردید.

 این روحانی عالی‌مقام، سالیان متمادی از اساتید برجسته حوزه علمیه تهران بودند و شاگردان زیادی از حوزه درسی ایشان بهره مند شدند.

 صفا و سلوک صمیمی آن فقید سعید با مردم بالخصوص علاقه‌مندان به فراگیری علوم و معارف اسلامی، فراموش‌نشدنی است.

حقیر، فقدان این عالم وارسته را به بیت مکرّم شیرازی، حوزه علمیه تهران و فرزندان ارجمند ایشان تسلیت عرض می‌کنم؛ علوّ درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت دارم.

۲۶ ربیع الثانی ۱۴۴۳
لطف الله صافی
 

موضوع:

پیام مرجع عالی‌قدر حضرت آیت الله العظمی آقای صافی گلپایگانی مدّظله العالی به همایش نکوداشت مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ محمّد باقر ملکی میانجی رضوان الله علیه
پیام معظم له به همایش مرحوم حاج شیخ محمّد باقر ملکی میانجی رضوان الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم

لا فَضْـلَ إلّا لِأَهْلِ العِلْـمِ إِنَّهُم       عَلَی الهُدی لِمَـنِ اسْتَهْدی أَدِلّاءُ

باعرض سلام و احترام خدمت اساتید محترم و فضلای ارجمندی که در این مجلس نورانی شرف حضور دارند و تجلیل و تکریم از یک عالم بزرگ دینی را وظیفه شرعی خود دانسته و نسبت به ایشان ادای احترام می نمایند.
روحانی والامقامی که در عصر خود زحمات بسیار زیادی را برای هدایت و ارشاد مردم و تربیت و تهذیب نفوس متحمّل گشت و با تألیف آثار ارزنده در تفسیر قرآن کریم و فقه و کلام و معارف نورانی اهل بیت علیهم السّلام و الصّلوة، در نشر فرهنگ اصیل اسلامی و ترویج محاسن کلمات وحیانی عترت طاهره موفّق بود.
مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ محمد باقر ملکی میانجی رضوان الله تعالی علیه مجاهدی بزرگ بود که با محاسن اخلاقی و فضایل عالی انسانی و خدمات عامّ المنفعه ای که داشت، محبوب مردم و مورد احترام علما و بزرگان دین و جامعه بود.
آن عالم ربّانی از خادمان و شیفتگان حضرت ولیّ عصرعجّل الله تعالی فرجه الشّریف و از مدافعین حریم اعتقادی مکتب حقّه بود. حضور همیشگی آن فقید سعید در سنگرهای مختلف علمی، اعتقادی، اجتماعی و نگهبانی از حدود و ثغور مذهب در طول زندگی مبارک خود برای آقایان طلّاب و فضلای عالی مقام، درس و پند است.
این عالم مجاهد نشان داد که باید در میدان جهاد و عمل و نصرت دین و حفظ و حراست ارزش های مقدّس و سنّت های الهی همواره آماده به خدمت بود و مانند سدّی محکم ایستاد. انزوا و گوشه‌نشینی،  بی تفاوتی و بی مسئولیتی  مقبول نیست.
حوزه‌های علمیه، علما و فضلا، محقّقان و دانشجویان ارجمند، باید قدر این دانشمندان بزرگ را بدانند و با مطالعه، تحقیق و نشر میراث گرانسنگ آنان، نسبت به مکتب حقّه شیعه ادای وظیفه نمایند و موجبات بسط و گسترش معارف حیات بخش ثقلین را در سراسر جهان فراهم آورند.
ان‌شاءالله همگان در ظلّ عنایات حضرت بقیّة الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء موفّق و مؤیّد باشند.
والسّلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
25 ربیع الثّانی 1443
لطف الله صافی

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله به نشست دوره‌ای مجتمع آموزشی مهر علوی علیه السلام/مشهد مقدّس
پیام معظم له به نشست دوره‌ای مجتمع آموزشی مهر علوی علیه السلام

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری

سلام و تحیّات الهی بر بندگان صالح خداوند مهربان که به وصیت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب علیه افضل صلوات المصلّین عمل نموده که فرمود: "الله الله فی الایتام"
احسان و نیکوکاری و اکرام ایتام و کودکان بی‌سرپرست، یکی از وظایف بزرگ دینی و انسانی می‌باشد که پیشوایان دینی و امامان معصوم ما علیهم الصلاه و السلام اهتمام زیادی به آن داشته و همواره مومنان و شیعیان را توصیه به آن کرده‌اند.

امروز کودکان بی سرپرست جامعه ما، نیازهای فراوانی دارند که باید مومنین و افراد خیّر در جهت رفع آن همّت کنند؛
البته بدانید سرپرست و ولیّ همه این عزیزان، وجود مقدّس حضرت ولی عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند و اینها فرزندان آن حضرت می‌باشند.

آنچه مهم است این‌که سرپرستی این کودکان، نتایج بسیار مهمی برای افراد و جامعه خواهد داشت و در ساختن جامعه سالم و پر نشاط دینی، نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

اگر کسانی بتوانند در این امر مهم خدمت نمایند، علاوه بر اجر و پاداش بسیاری که در پیشگاه خداوند متعال دارند، آرامش و نشاط و لذّت معنوی را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.

این اقدام خداپسندانه را به همه کسانی که در این امر ارزشمند دینی و مذهبی و معنوی مساعدت می‌نمایند، تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال مسالت دارم که این موسسه و خدمتگزاران عزیز آن، همواره تحت عنایات و توجهات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء باشند‌؛ والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

۱۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳
لطف الله صافی

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله به دولت‌های مستقل و آزادیخواهان جهان در واکنش به جنایات وحشتناک در افغانستان
پیام مرجع عالیقدر شیعه در واکنش به جنایات وحشتناک در افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم

و َما نَقَموا مِنهُم إِلّا أَن يُؤمِنوا بِاللَّهِ العَزيزِ الحَميدِ

جنایات وحشیانه روز جمعه در مسجد قندوز افغانستان - که منجر به شهادت تعداد زیادی از نمازگزاران و مردم بی‌گناه شد -  را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و خانواده‌های داغدار و مصیبت‌زده تسلیت می‌گویم.

آیا دولت‌ها، ندای مظلومیت آوارگان و برادران و خواهران بی‌خانمان افغانستانی را نمی‌شنوند که در این فصل سرما در بیابان‌ها و کوه‌ها با بدترین وضعیت زندگی نموده و از امکانات اولیه محروم هستند!؟

آیا مجامع بین المللی که خود را حامی محرومان و مظلومان می‌دانند، غارتگری تروریست‌ها و آتش‌زدن خانه و کاشانه مردم بی‌دفاع را نمی‌بینند!؟

آیا مشاهده نمی‌کنند که هر روز و هر شب تعداد زیادی از انسان‌ها به دست گروهی از خدا بی‌خبر و دور از انسانیت شهید می‌شوند و خانواده‌هایی را داغدار می‌نمایند؟!

چرا سازمان ملل متحد و مجامع بین المللی به وظیفه خطیر خود عمل نمی‌کنند!!؟
اگر نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند اعمال ننگین و ضدبشری آنها را محکوم کنند و از حربه سکوت به نفع آدم‌کشان استفاده می‌کنند، لااقل از آنان حمایت ننمایند!

اینجانب از دولت‌های مستقل و مردم آزادی‌خواه جهان می‌خواهم که نگذارند این گروه ضد انسانی، بیش از این به جنایات هولناک خود ادامه دهد و از تمام کسانی که وجدان انسانی آنها بیدار است به‌ویژه از برادران و خواهران ایمانی درخواست دارم که در این برهه از زمان، هر اندازه توان دارند به مردم مظلوم و غارت‌زده افغانستان کمک نمایند و به یاری آوارگان و بی‌پناهان بشتابند و به وظیفه انسانی و دینی خود عمل نمایند

و السلام علی جمیع عباد الله الاحرار  الصالحین

 

۲ ربیع الاول ۱۴۴۳ ه.ق
لطف‌الله صافی

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف به مناسبت ارتحال فقیه عالیقدر آیت الله آقای حاج سید محمد رجایی ره
پیام مرجع عالیقدر به مناسبت ارتحال آیت الله رجایی(ره)

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت فقیه عالی‌مقام آیت الله آقای حاج سید محمد رجائی رضوان الله تعالی علیه، موجب تأثر و تأسف گردید.

شخصیت بزرگواری که سالیان متمادی در حوزه های علمیه نجف اشرف و قم به تدریس و تالیف کتاب های ارزنده فقهی و ولایی و نشر معارف نورانی اهل بیت علیهم السلام اهتمام زیادی داشت.

عالمی متواضع که دارای مکارم و فضائل اخلاقی بود و فقیهی وارسته که به دور از هیاهوی ظواهر دنیا در اعلای کلمة الله و تحکیم مبانی ولایی سعی فراوانی نمود.

اینجانب این ضایعه مولمه را به حوزه‌های علمیه و بیت رفیع استاد بزرگوارم مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج سید جمال الدین گلپایگانی قدس سره و فرزندان فاضل و محترم و دامادهای دانشمند و مکرم آن فقید سعید، تسلیت گفته؛ علوّ درجات آن عالم ربّانی و حشر و نشر با اجداد طاهرینش صلوات الله علیهم اجمعین را از خداوند متعال مسئلت دارم.

۲۱ صفر المظفر ۱۴۴۳ 
لطف الله صافی

موضوع:

پیام تسلیت دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه العظمی صافی گلپایگانی  به مناسبت ارتحال مسئول هیئت بزرگ چهل اختران قم و مسئول سابق شورای هیئات مذهبی حجة‌ الإسلام آقای حاج سیّد عبدالحسین چهل اخترانی ره
پیام تسلیت ارتحال حاج سیّد عبدالحسین چهل اخترانی(ره)

بسمه تعالی

إنّا للّه و إنّا الیه راجعون
درگذشت مرحوم مغفور سلالة السادات حجة الإسلام آقای حاج سیدعبدالحسین چهل اخترانی رحمة‌ اللّه علیه، موجب تأثر و تأسف گردید.
آن مرحوم یکی از خادمان با اخلاص دربار ملائک پاسبان حضرت سید الشهدا صلوات اللّه و سلامه علیه بود که سالیان متمادی در تشکیل مجالس سوگواری و هیئت‌های عزاداری به ویژه در حرم حضرت موسی مبرقع و چهل اختران  علیهم‌ السلام  خدمات زیادی نمود.
این مصیبت را به خاندان معزّز چهل اخترانی، خاندان مکرّم مدرسی و بستگان محترم و نیز هیئت‌های مذهبی شهرستان قم به ویژه اهالی محترم چهل اختران و ارادتمندان ایشان تسلیت گفته، حشر و نشر آن فقید سعید را با اجداد طاهرینش علیهم السلام از خداوند متعال مسئلت داریم.

اول صفر المظفر 1443
دفتر حضرت آیت اللّه العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته بمناسبت ارتحال آیت الله العظمی آقای سیدمحمدسعید طباطبایی حکیم ره
پیام مرجع عالیقدر بمناسبت ارتحال آیت‌الله العظمی طباطبایی حکیم

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و اناالیه راجعون 

رحلت عالم ربانی فقیه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حضرت آیت الله آقای سیدمحمدسعید طباطبائی حکیم رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید.

ایشان یکی از استوانه‌های بزرگ علمی در حوزه‌ علمیه مبارکه نجف اشرف بودند که در میان فضلا و علما جایگاه رفیع و بلندی داشتند.

خدمات این عالم جلیل القدر در اعلای کلمه الله و نصرت دین مبین و تعظیم شعائر و تاسیس بنای جدید مسجد سهله و عرض اخلاص و ادب ایشان به پیشگاه حضرات معصومین علیهم السلام به ویژه آستان ملائک‌پاسبان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، ذخیره بزرگی برای عالم آخرت آن مرحوم است.

حقیر این ضایعه مولمه را به پیشگاه مقدّس حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفدا و علمای اعلام و حوزه‌های علمیه و خاندان پرافتخار مرحوم آیت الله العظمی حاج سیدمحسن حکیم قدس سره و اخوان مکرّم و فرزندان محترم ایشان تسلیت گفته، علوّ درجات آن فقید سعید را از خداوند متعال مسئلت دارم.

۲۶ محرم الحرام ۱۴۴۳
لطف الله صافی

موضوع:

پیام ‌مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی بمناسبت ارتحال عالم پارسا حجت الاسلام و المسلمین مرحوم حاج سید کمال فقیه ایمانی(ره)
پیام ‌تسلیت بمناسبت ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین فقیه ایمانی(ره)

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون 

درگذشت عالم پارسا، خدمتگزار با اخلاص قرآن و عترت، جناب مستطاب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید کمال فقیه ایمانی طاب ثراه، موجب تاثر و تاسف گردید.

آن روحانی والامقام، سالیان متمادی در نشر معارف نورانی قرآن و اهل بیت علیهم السلام خدمات بسیار ارزنده‌ای داشت.

تفسیر قرآن کریم به زبان‌های مختلف و خدمت به مردم و تاسیس مراکز علمی و عام المنفعه همه از برکات وجودی آن عالم پر تلاش و وظیفه‌شناس است.

درگذشت آن فقید سعید را به مردم شریف استان اصفهان و حوزه علمیه و بیت مکرّم ایشان تسلیت گفته؛ رحمت و غفران الهی برای آن مرحوم و حشر و نشر با اجداد طاهرینش علیهم السلام را از خداوند متعال مسئلت دارم.

۱۲ محرم الحرام ۱۴۴۳ 
لطف الله صافی

موضوع:

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پیام‌‌ها