وریز وجوهات
بحر عرفان عید میلاد امام عسکری است آن که شمس آسمانِ سروری است   آنکه بعد از حضرت هادی به حق متکی بر متّکای رهبری است   نام نیکویش حَسن، خُلقش حَسن پای تا سر حُسن و نیکو منظری است   الامام بن الامام بن...
پنجشنبه: 1398/09/21 - (الخميس:15/ربيع الثاني/1441)
پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به ریاست محترم جمهوری

بسمه تعالی
جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای روحانی زید عزه العالی

درگذشت والده ماجده بانوی صالحه خادمه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به جنابعالی و بستگان مکرم تسلیت عرض نموده، رحمت واسعه الهی را برای آن فقیده سعیده و صبر و اجر برای بازماندگان محترم از خداوند متعال مسئلت دارم.

لطف الله صافی
۳۰جمادی الاولی ۱۴۳۶

موضوع:

شنبه / 1 فروردين / 1394
پیام تسلیت مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی بمناسبت ارتحال مرحوم علّامه سید جعفر مرتضی (ره)
پیام تسلیت مرجع عالیقدر بمناسبت ارتحال علّامه سید جعفر مرتضی (ره)

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و تأثر فراوان، خبر رحلت عالم بزرگوار، مدافع راستین اسلام و ولایت، علّامه محقق آقای حاج سید جعفر مرتضی عاملی رضوان الله علیه را دریافت کردیم؛
انا لله و انا الیه راجعون
 شخصیتی که عمر پر برکت خود را در ارائه صحیح تاریخ اسلام و مذهب حقّه جعفری و پاسخ به شبهات و دفاع از معارف نورانی اهل البیت علیهم‌السلام گذرانید و ده‌ها کتاب نفیس و ارزنده و معتبر را به عالم اسلام و حوزه‌های علمیه و  پژوهشگران این عرصه تقدیم نمود.
فقدان این روحانی وارسته برای مراکز علمی و دینی ثلمه و خسارت است.
اینجانب این ضایعه مؤلمه را به حضرات علمای اعلام، حوزه‌های علمیه و دانشگاهیان محترم به ویژه مردم شریف کشور لبنان و خاندان مکرّم آن فقید سعید تسلیت عرض نموده؛ از خداوند متعال علوّ درجات برای روح مطهر ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم مسئلت دارم.

۲۸ صفر المظفّر ۱۴۴۱
لطف الله صافی

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی به نهمین کنگره بین‌المللی حضرت امام سجاد علیه السلام/هرمزگان- محرم الحرام 1441
پیام مرجع عالیقدر به نهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد علیه‌السلام

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله ربّ العالمين و الصّلوة و السلام علي أشرف الأنبياء و المرسلين حبيب إله العالمين أبي‌القاسم محمد و آله الطاهرين سيّما بقية الله في الأرضين عجّل الله تعالی فرجه الشریف
با عرض سلام و ادب و احترام به عزيزان بزرگوار، شيفتگان و شیعیان اهل بيت نبوّت عليهم‌السلام که در اين همايش ملکوتي و ولائي که به عنوان تعظيم، تجليل و توسّل به آستان ملائک پاسبان حضرت زین العابدین امام سجّاد علیه الصلاة و السلام برگزار شده است شرکت نموده‌اند؛ نزول برکات و فیوضات الهيّه را بر همگان، از خداوند متعال مسألت دارم.
حضرت امام سجّاد عليه‌السلام، در مکارم اخلاق، فضائل حمیده و صفات ملکوتي و عظمت مقامات و مواضع، مورد ستايش همه امّت مي‌باشند. آن حضرت به علم، معرفت، ايمان، عبادت و همه کمالات، مشهور و معروف بود.
جاحظ، آن سخنور و ادیب عرب، حضرت را چنین توصیف می کند که: «امَّا علىُّ بن الحسين بن علىّ فلم أرَ الخارجىَّ فى أمره إلّا كالشيعىِّ و لم أرَ الشّيعىَّ إلّا كالمعتزلىِّ و لم أرَ المعتزلىَّ إلّا كالعامىِّ و لم أر العامىَّ إلّا كالخاصىِّ و لم أجد أحداً يَتمارى فى تَفضيلِه و يَشُكّ فى تقديمه»
آری، همگان به مقام والای حضرت على بن الحسين علیهماالسلام، اعتراف دارند، و كسى نیست که در فضيلت و يا مقدّم بودن آن امام بزرگوار، شك و تردیدی داشته باشد.
یکی از معجزات حضرت امام سجاد علیه آلاف التحیة و الثناء، کتاب گرانسنگ و بی نظیر صحیفه سجادیه است؛ کتابي است که عقول بشريّت چهارده قرن است در درک و فهم واقعي آن عاجز و ناتوان هستند؛ کتابي که مشحون از مطالب توحيدي و حقايق معرفتي و موضوعات اخلاقي و مکارم عالي انساني است و راه سخن‌گفتن با خالق جهان و اظهار بندگي و خضوع و خشوع در درگاه ربوبي را به انسان‌ها نشان مي‌دهد و در عين حال که انسان را در مقابل آفرينش هستي و آفريدگار اين جهان لايتناهي، بسيار کوچک و حقير نشان مي‌دهد، افق فکر و انديشه آدمي را به بالاترين مراتب کمال و رشد و ترقّي مي‌رساند.
حضرت زين العابدين و سيّد الساجدين علي ابن الحسين عليه أفضل صلوات المصلين در اين ميدان، يگانه است و عالم اسلام با داشتن چنين کتابي به همه جهانيان افتخار مي‌نمايد.
بشريت امروز از نظر علوم مادي بسيار پيشرفت نموده و روز به‌روز قلّه‌هاي بلند علم و دانش را فتح مي‌نمايد، امّا يک حقيقت در اين ميان گم شده و مغفول عنه است و آن، حقيقتي است که بدون آن، زندگي را پوچ نشان مي‌دهد و تحيّر و سرگرداني را بر بشر مستولي مي‌نمايد.
آن حقيقت، شناخت واقعي جهان و معرفت عالم ماوراي طبيعت و غيب جهان است که فطرت پاک انسان‌ها در طلبش هستند و براي رسيدن به آن، حتي حاضرند از جان و مال و جاه و قدرت خود بگذرند.
چه کسي مي‌تواند اين حقيقت گم‌شده را نشان دهد؟ آيا غير از کساني که خود با عالم غيب در ارتباطند و حقيقت جهان را شناخته‌اند مي‌توانند کمال جاوداني زندگي را نشان دهند؟!
اين است که وقتي انسان در مقابل اين کتاب بزرگ، کتاب شناخت و معرفت قرار مي‌گيرد، بايد خداي بزرگ را با تمام وجود، سپاس بگويد که اين چنين معارف بالائي به وسيله اين امام عزيز در دسترس جهانيان قرار گرفته است.
در خاتمه، با اذعان و اعتراف به اينکه بسيار کوچک هستيم که بخواهيم درباره شخصیت عظیم آن حضرت و کتاب شریف صحيفه سجاديه عرضي داشته باشيم، از خداوند متعال مي‌خواهيم که ما را نسبت به معارف نورانی آن حضرت و این گنج بزرگ آسماني آشنا نمايد، تا بتوانيم اندکي از آموزه‌هاي آن را در زندگي و در جامعه امروز خودمان سرمشق و الگو قرار دهيم.
از تمام عزيزان شرکت کننده در اين همايش نوراني و برگزارکنندگان محترم آن، تقدير و تشکّر دارم و از خداوند متعال مي‌خواهم که عنايات و توجّهات خاصه حضرت بقية الله الاعظم عجل الله تعالي فرجه الشريف شامل حال این عزیزان گردد و السلام عليکم و رحمة الله

لطف الله صافی
23 محرّم الحرام 1441

موضوع:

پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی آقای صافی گلپایگانی مد ظله العالی به مناسبت رحلت عالم ربانی جناب حجة الاسلام آقای حاج سید حسن موحد ابطحی رحمة الله عليه
پیام مرجع عالیقدر در پی رحلت عالم ربانی حاج سید حسن موحد ابطحی

بسمه تعالی
جناب مستطاب حجةالاسلام و المسلمین آقای حاج سید حجت موحد ابطحی دامت تاییداته
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته؛
رحلت اخوی محترمتان،عالم ربانی جناب حجةالاسلام آقای حاج سید حسن موحد ابطحی رحمة الله علیه را به جنابعالی و حضرات حجج اسلام و المسلمین اخوان بزرگوارتان و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت و تعزیت عرض می کنم .
از خداوند متعال مسئلت دارم که در این ایام عزاداری خامس آل عبا، حضرت سید الشهدا علیه السلام آن مرحوم که عمر خویش را در ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام سپری نمود و افتخار خادمی و ذاکری حضرت امام حسین صلوات الله و سلامه علیه را داشت ؛ با آن حضرت محشور نماید و به بازماندگان و وابستگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید و همه را مشمول رحمت ، رأفت و دعای حضرت حجت صلوات الله علیه و عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار دهد.
لطف الله صافی
 قم مقدسه،
هفتم محرم الحرام ۱۴۴۱ هجری قمری

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به مناسبت بزرگداشت روز مباهله – تهران، ذی الحجة‌ 1440
پیام مرجع عالیقدر شیعه به مناسبت بزرگداشت روز مباهله

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله الذي جعلنا من المتمسکين بولاية اميرالمؤمنين و الائمة المعصومين عليهم السلام لاسيما مولانا بقية الله المهدي عجل الله تعالى فرجه الشريف و رزقنا الفوز بلقائه
السلام عليکم و رحمة الله 
با تبريک ایام مبارک ماه شریف ذی الحجة به خصوص گرامی‌داشت روز بزرگ وجاودانی مباهله، عيد معرّفی امیرالمؤمنین علی علیه السلام به عنوان نفس نفیس پیغمبر گرامی اسلام صلّی الله علیه و آله و سلّم، اين چند کلمه را به حضور عزیزان تقدیم می‌دارم:
نصوص صريحه بر ولايت و خلافت بلافصل حضرت اميرالمؤمنين علی بن ابی طالب عليه السلام در قرآن کریم، بر دو بخش مي‌باشد: نصوص جليّه و نصوص خفيّه. 
نصوص جليّه قرآنيه، مثل آيه شريفه «إِنَّمَا وَلِيُّکُمُ اللهُ» و سائر آياتی که شماري از آنها را دانشمند بزرگ ابن بِطریق در کتاب شريف "خصائص الوحي المبين في مناقب اميرالمؤمنين عليه السلام"، با سندهاي معتبر از محدّثان و ارباب جوامع و صحاح و مسانيد عامه روايت نموده است.
و  نصوص خفیّه قرآنیه، که در کنار نصوص جليه، موقعيتي بسيار محکم دارند، و ولايت و خلافت بلافصل اميرالمؤمنين عليه السلام و سائر ائمه طاهرين عليهم السلام را اثبات مي‌نمايند،  آيات قرآنيه‌اي است که: با استفهام، همه را مخاطب قرار داده است، مثل «أَ فَمَنْ يَهْدِي إِلَى الْحَقِّ أَحَقُّ أَنْ يُتَّبَعَ أَمَّنْ لاَ يَهِدِّي إِلا أَنْ يُهْدَى فَمَا لَکُمْ کَيْفَ تَحْکُمُونَ» و از اين آيات، به وضوح، از نظر اظهر مصاديق، بر حقّ‌بودن اميرالمؤمنين عليه السلام و اهل بیت علیهم‌السلام به امر خلافت و امامت و هدايت استفاده مي‌شود.
یکی از نصوص جلیّه قرآنیه، آیه شریفه مباهله است. قال الله تعالی: «فَمَنْ حاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْد مَا جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوا نَدْعُ ابْناءَنَا وَ ابْناءَكُم وَ نِسَاءَنا وَ نِسَاءَكُمْ وَ انْفُسَنا وَ انْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللّه عَلَي الْكاذِبينَ‏»
این آیه، از جمله آياتى است كه بر فضيلت و بلندى رتبه و مقام اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، به اتّفاق مسلمانان، رسا و ناطق است.
شركت‏‌دادن على و حسن و حسين و فاطمه زهرا سلام الله عليهم اجمعین در مباهله كه به تعيين و دستور خداوند متعال بود، دليل بر آن است كه اين چهار نور مقدّس و عظیم، كه با پيامبر در مباهله حاضر شدند، شايسته‌‏ترين و گرامى‌‏ترين خلق در نزد خدا، و عزيزترين اشخاص در نزد پيامبر رحمت بودند.
اين فضيلت بسیار با عظمتی براى این چهار نور مطهّر می‌باشد كه در چنين واقعه با اهميت و تاريخى، هم‌دوش و همراه پيامبر شوند، و از ميان تمام امّت، از صغير و كبير و زن و مرد، فقط آنها را خداوند انتخاب نمايد.
آری، بیست و چهارم ذی الحجة که به عنوان روز بزرگ مباهله در تاریخ اسلام ثبت شده و سندی مهمّ بر حقّانیت اهل بیت علیهم السلام است، باید از آن مانند عید سعید غدیر، تجلیل شود و در این روز بزرگ، شیعیان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام، مجالس و محافل باشکوهی برپا کنند و درباره این موضوع مهم، سخنرانان، نویسندگان و مادحان، بگویند و بنویسند و سخن‌سرائی نمایند.
در پايان، با عرض خاکساري و عجز و ناتواني از اظهار وجود در عرصه‌اي که عرض وجود در آن شأن اوليا و بزرگان و اعاظم است پوزش مي‌طلبم؛ اميد است اين عرایض کمترین در بارگاه ملکوتي و ملائک‌پاسبان اهل بیت صلوات الله عليهم اجمعین به شرف قبول نايل شود و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

لطف الله صافي
23 ذی الحجة الحرام 1440

موضوع:

پیام ‌مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف به دوازدهمین اجلاس سالانه غدیر - مشهد مقدس، ۱۴۴۰ ه.ق
پیام ‌مرجع عالیقدر به دوازدهمین اجلاس سالانه غدیر - مشهد مقدس

پیام ‌مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به دوازدهمین اجلاس سالانه غدیر-مشهد مقدس، ۱۴۴۰ ه.ق

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله الذی هدانا لهذا و ما کنّا لنهتدی لولا أن هدانا الله 
الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین و الائمة المعصومین صلوات الله علیهم أجمعین 
بزرگترین عید آسمانی، عید سعید غدیر را به آستان مقدس حضرت بقیة الله الأعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف و به شما غدیریان عزیز و شیعیان با اخلاص تبریک و تهنیت عرض می کنم‌.
اجتماع پرشکوه و با عظمت اساتید ارجمند ، دانشمندان و دانشجویان و فضلای محترم را در پایگاه ولایت - مضجع نورانی هشتمین امام معصوم حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة و الثناء - گرامی می داریم.
برای حقیر افتخار است که بار دیگر عرض ادب و چاکری خود را به خادمان سرافراز غدیر اعلام نموده و نام خود را به عنوان کوچکترین جاروکش محافل غدیری در دفتر ماندنی و جاودانی خدمتگزاران و چاکران دربار آستان مقدس علوی ثبت نمایم.
حقیر واقعاً کوچکتر از آن هستم که بخواهم عرضی داشته باشم:
اندر آن ساحت که بر پشت صبا بندند زین – با سلیمان چون برانم من که مورم مرکب است

موضوع:

پیام ‌مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به دوازدهمین اجلاس سالانه غدیر-مشهد مقدس، ۱۴۴۰ ه.ق
پیام ‌مرجع عالیقدر به دوازدهمین اجلاس سالانه غدیر-مشهد مقدس، ۱۴۴۰ ه.ق

پیام ‌مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به دوازدهمین اجلاس سالانه غدیر-مشهد مقدس، ۱۴۴۰ ه.ق

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله الذی هدانا لهذا و ما کنّا لنهتدی لولا أن هدانا الله 
الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین و الائمة المعصومین صلوات الله علیهم أجمعین 
بزرگترین عید آسمانی، عید سعید غدیر را به آستان مقدس حضرت بقیة الله الأعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف و به شما غدیریان عزیز و شیعیان با اخلاص تبریک و تهنیت عرض می کنم‌.
اجتماع پرشکوه و با عظمت اساتید ارجمند ، دانشمندان و دانشجویان و فضلای محترم را در پایگاه ولایت - مضجع نورانی هشتمین امام معصوم حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة و الثناء - گرامی می داریم.
برای حقیر افتخار است که بار دیگر عرض ادب و چاکری خود را به خادمان سرافراز غدیر اعلام نموده و نام خود را به عنوان کوچکترین جاروکش محافل غدیری در دفتر ماندنی و جاودانی خدمتگزاران و چاکران دربار آستان مقدس علوی ثبت نمایم.
حقیر واقعاً کوچکتر از آن هستم که بخواهم عرضی داشته باشم:
اندر آن ساحت که بر پشت صبا بندند زین – با سلیمان چون برانم من که مورم مرکب است

موضوع:

پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی به مناسبت حوادث ناگوار کشمیر
پیام مرجع عالیقدر در پی حوادث ناگوار کشمیر

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَنْ يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ

حوادث ناگواری که هم اکنون در کشمیر هند در حال وقوع است قلب هر انسان آزاده‌ای را آزرده و متأثر می‌کند. مردم بی‌گناه و مظلوم کشمیر، کدام جرم و گناهی را مرتکب شده‌اند که امروز با شدیدترین ظلم و ستم مأموران نظامی هند مواجه هستند، خانه و کاشانه خود را از دست داده و تعداد زیادی از انها شهید و مجروح و تعدادی هم در زندان‌ها با شکنجه‌های قرون وسطایی روبرو هستند.

چرا جامعه بشری، مدعیان حقوق انسانها و سازمان ملل و نیز سازمان کنفرانس اسلامی سکوت نموده و این جنایات را علیه انسانهای بی‌دفاع و مظلوم محکوم نمی‌کنند؟

متاسفانه دولت‌های اسلامی به دولت مرکزی هند حتی یک تذکر هم نمی‌دهند. اگر همه دولت‌های اسلامی باهم متحد بودند و در مقابل این جنایت بزرگ اقدام واحد می‌کردند حتماً دولت هند دست از این حرکات وحشیانه خود برمی‌داشت.

ما ضمن محکوم کردن این حوادث ضد بشری در هند و در جاهای دیگر از دولت مرکزی هند می‌خواهیم هرچه زودتر حقوق مردم بی‌گناه کشمیر را رعایت نموده و به جنایات خود خاتمه دهد. ادامه این حرکت ضد انسانی برای کشور هندوستان که خود را مدافع حقوق ادیان و اقوام گوناگون می‌داند موجب ننگ و ذلت و خواری می‌باشد.

خداوند منتقم  قهار میفرماید:

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

14 ذی الحجه الحرام 1440

لطف الله صافی

موضوع:

بازخوانی پیام مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به اجلاس نهضت ترویج ازدواج مؤسسه الزهراء علیها السلام
بازخوانی پیام مرجع عالیقدر به اجلاس نهضت ترویج ازدواج

 

 

بسمه تعالی

وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِکَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَکَّرُونَ

یک از سنت‌‌های بسیار مهم ادیان آسمانی بویژه دین مبین اسلام، ترویج و تشویق مردم به سنت ازدواج می‌باشد.

خداوند متعال در قرآن کریم این روش نیکو و پسندیده را از آیات و نشانه‌های الهی می‌شمارد.

در احادیث و روایات فراوان از حضرات معصومین علیهم‌السلام به این سنت حسنه تأکید بسیار زیادی شده است. اصل امر مقدس ازدواج، آثار و برکات زیادی در جوامع انسانی دارد.

عفاف عمومی جامعه، امنیت و آسایش فکری و اخلاقی و فرزندان صالح، از برکات مهم این امر مقدس می‌باشد. تأکید اسلام بر این مطلب از عظمت معنوی این امر مقدس حکایت دارد.

بر عموم مردم متدین و شرافتمند لازم است بهر طریق که ممکن است، در این امر خیر سهیم بوده و وسیله‌ی ازدواج جوانان عزیز را با کمک‌های مادی و معنوی فراهم نمایند و از تشریفات زائد که مخالف با اصل ازدواج است، دوری نموده و ازدواج آسان و خداپسندانه را برای جوانان فراهم نمایند و مشکلاتی را که در این راه وجود دارد با تدبیر و درایت و کمک‌های خود برطرف نموده که ثواب و اجر بسیار زیادی دارد.

در خاتمه از مسئولین محترم برگزارکننده اجلاس و شرکت‌کنندگان عزیز تشکر نموده، انشاءالله تعالی عنایات خاصه‌ی حضرت ولی‌الله الأعظم ارواحنا فداه با آنان باشد.

26 ربیع‌الثانی 1439

لطف‌الله صافی

موضوع:

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف بمناسبت ارتحال حضرت آیت الله حسینی شاهرودی (ره)
پیام مرجع عالیقدر درپی ارتحال حضرت آیت الله حسینی شاهرودی (ره)

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم‌ جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید محمد حسینی شاهرودی رضوان الله تعالی علیه، موجب تاثر و تاسف گردید.

 آن فقیه پارسا، عمر مبارک خود را در راه اعلای کلمه الله و ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم‌السلام و تربیت طلاب فاضل و تهذیب نفوس در حوزه‌ علمیه نجف اشرف و حوزه علمیه قم سپری نمود.

ایشان با داشتن مکارم اخلاق و صفات حسنه و سلامت نفس و خدمات اجتماعی و کمک به نیازمندان، توشه بزرگی را برای عالم بقا و قیامت برداشت.

اینجانب این ضایعه مولمه را به حضرات علمای اعلام حوزه‌های علمیه و مردم با ایمان و بیت رفیع و معظّم آن فقید سعید به‌ویژه عالم بزرگوار اخوی محترم و آقازادگان مکرّم، تسلیت عرض نموده؛ علوّ درجات برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان کرام از خداوند متعال مسئلت دارم.

ذی القعده الحرام ۱۴۴۰
لطف الله صافی

موضوع:

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پیام‌‌ها