رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 1402/03/17

65
اهمیت تربیت جوانان
[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده بسیار خوشحال هستم از زیارت آقایان و از این اهتمامی‌ که شما در امور تربیت جوانان و نوجوانان و مخصوصاً در امر تعلیم قرآن مجید دارید.

فارسی

داستان زید بن حارثه

در حالات زید بن حارثة بن مالک انصاری آمده است که روزی حضرت رسول(ص) بعد از نماز صبح جوانی را با چهرۀ زرد و چشمانی خسته دید. از او سؤال کردند:

«کَیْفَ أَصْبَحْتَ؟»؛

«چگونه صبح کردی؟».

گفت: «أَصْبَحْتُ یَا رَسُولَ اللهِ مُوقِنَاً»؛

«در حال یقین صبح کردم».

فارسی

64
اهمیت دوران جوانی[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

در توصیه‌ها و سفارش‌هایی که حضرت رسول(ص) به اباذر می‌فرمایند آمده است که:

فارسی

تلاش در خدمت به جامعه

تلاش كنید كه در هر رشته و شغلی كه انتخاب می‎كنید برای جامعه عضوی مفید و امین باشید‌؛ چنان بدانید كه همه به سعی و تحصیل و تلاش شما نیازمندند‌؛ باید به سهم خودتان این نیازمندی‌ها را برطرف نمایید.

فارسی

طلاق، مبغوض‌ترین حلال

 ثانیاً امر طلاق به دست مرد است و به‌خصوص اگر زوجه هم مایل باشد؛ بلی، اگر به‌واسطه طلاق، زوجه در معرض فساد اخلاقی یا فشارهای روحی قرار بگیرد، البته با امكان زندگی با زوجه، ترك طلاق و ادامه معاشرت به معروف، بسیار خوب است و اصلا مبغوض‎ترین كارهای حلال، طلاق است و ثالثاً این خود شما هستید كه با توجه به نظر ناصحین، سالمندان فامیل، دوستان و امكاناتی كه خود دارید و ملاحظه جوانب مختلف تصمیم بگیرید. به‌هرحال حقیر هم دعا می‎كنم كه آنچه خیر و صلاح شما و طرف شما است فراهم شود.

فارسی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

فضیلت پوشاندن عیوب مردم

حقیر از اظهارنظر در امر داخلی و شخصی شما، به‌علت عدم اطلاع معذورم، به‌طور كلّی؛ اولا اگر بر سرّی و امری كه برای فرد عیب و عار باشد، مطّلع شده‎اید، افشا نكردن آن فضیلت و ثواب بسیار دارد و

 

بلكه افشا كردن نیز، اگر ضرورتی نباشد، حرام و معصیت است و گاه موجب تعزیر یا حدّ قذف می‎شود‌؛ بنابراین از افشای سرّ، حتی پیش پدر و مادر شخص بپرهیزید.

فارسی

نامه شماره 28

حضور حضرت آیتالله العظمی صافی

ضمن عرض سلام

فارسی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 ان‌شاءالله تعالی موفق و مشمول عنایات حضرت بقیة‎الله - ارواح العالمین له الفداء - باشید.

فارسی

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - جوانان