آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (ره) | پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني
وریز وجوهات
امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار کردند.   معظم له در این دیدار، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد...
چهارشنبه: 1397/05/24 - (الأربعاء:3/ذو الحجة/1439)

آيا سبّ ظلم‌كنندگان بر ائمه(علیهم السلام) عبادت است؟

3. سبّ ظالمين و غاصبين در حق ائمه(علیهم السلام) با رعايت ضوابط تقيه چه حكمي دارد؟

اگر بر‌خلاف تقيه و متشمل بر مفسده نباشد از راجح‌ترين عبادات است.

 

فارسی
شنبه / 4 بهمن / 1393

آيا تبرّي بر تولّي رجحان دارد؟

2. آيا احاديثي كه لعن ظالمين و غاصبين در حق ائمه^ را داراي ثوابي بيش از ذكر صلوات بيان نموده‌اند در ‌نظر حضرتعالي صحت دارند؟

فارسی

عاشورا روز وصال حسين(علیه السلام)  با محبوب خويش بود؛ پس چرا سوگواري كنيم؟

1. بعضي مي‌گويند: روز عاشورا روز شادي و مسرت اهل‌بيت^ است؛ زيرا روز كاميابي و ظفر و وصال امام­حسين(علیه السلام)  و اصحاب آن حضرت به پروردگار متعال است، و تأسف و سوگواري ما ناشي از جهل به مقام شامخ آن حضرت و محبت و دلبستگي ما به دنياست. اين نظر تا چه اندازه صحيح است؟

فارسی

رهبران دين و رهبران مادي

رهبران ديني و رجال الهي مانند علي، حسن و حسين^ در جنگ، صلح و دوستي و دشمني به راه حقيقت مي‏روند و سياست‏هاي باطل و فريب مردم و دروغ و خيانت و مكر را نردبان نيل به مقاصد خود قرار نمي‏دهند.

فارسی

عدم بصيرت جامعه

مسلمانان بيشتر نيرنگ‌هاي معاويه و مظالم بني‏اميه و خسارت‌هايي را كه حكومت آنها به بار مي‏آورد پيش‌بيني نمي‏كردند و هرچند مي‏دانستند بني‏اميه در فكر و عقايد و رهبري مردم، و علاقه به اسلام و عدالت‌گستري، مانند بني‌هاشم نيستند اما گمان نمي‏كردند وضع

 

فارسی
شنبه / 4 بهمن / 1393
اشتراک در RSS - آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (ره)