وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب و احترام خدمت بزرگواران علماي اعلام، اساتيد و فضلاء و طلاب عزيزي که در نشست علمی«مسائل مستحدثه و حوزه علمیه؛ چالش ها و رویکردها» که در جوار آستان ملک پاسبان عالم آل محمّد حضرت علی بن موسی الرضا علیهماالسلام...
چهارشنبه: 1397/08/2 - (الأربعاء:14/صفر/1440)

آيا سبّ ظلم‌كنندگان بر ائمه(علیهم السلام) عبادت است؟

3. سبّ ظالمين و غاصبين در حق ائمه(علیهم السلام) با رعايت ضوابط تقيه چه حكمي دارد؟

اگر بر‌خلاف تقيه و متشمل بر مفسده نباشد از راجح‌ترين عبادات است.

 

فارسی

آيا تبرّي بر تولّي رجحان دارد؟

2. آيا احاديثي كه لعن ظالمين و غاصبين در حق ائمه^ را داراي ثوابي بيش از ذكر صلوات بيان نموده‌اند در ‌نظر حضرتعالي صحت دارند؟

فارسی

عاشورا روز وصال حسين(علیه السلام)  با محبوب خويش بود؛ پس چرا سوگواري كنيم؟

1. بعضي مي‌گويند: روز عاشورا روز شادي و مسرت اهل‌بيت^ است؛ زيرا روز كاميابي و ظفر و وصال امام­حسين(علیه السلام)  و اصحاب آن حضرت به پروردگار متعال است، و تأسف و سوگواري ما ناشي از جهل به مقام شامخ آن حضرت و محبت و دلبستگي ما به دنياست. اين نظر تا چه اندازه صحيح است؟

فارسی

رهبران دين و رهبران مادي

رهبران ديني و رجال الهي مانند علي، حسن و حسين^ در جنگ، صلح و دوستي و دشمني به راه حقيقت مي‏روند و سياست‏هاي باطل و فريب مردم و دروغ و خيانت و مكر را نردبان نيل به مقاصد خود قرار نمي‏دهند.

فارسی

عدم بصيرت جامعه

مسلمانان بيشتر نيرنگ‌هاي معاويه و مظالم بني‏اميه و خسارت‌هايي را كه حكومت آنها به بار مي‏آورد پيش‌بيني نمي‏كردند و هرچند مي‏دانستند بني‏اميه در فكر و عقايد و رهبري مردم، و علاقه به اسلام و عدالت‌گستري، مانند بني‌هاشم نيستند اما گمان نمي‏كردند وضع

 

فارسی
اشتراک در RSS - آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (ره)