وریز وجوهات
آئین افتتاح و بازگشایی بخش های جدید کتابخانه حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی با حضور جمعی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه، مدیران، مسئولان و اساتید حوزه علمیه قم شامگاه شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷ در کتابخانه مدرسه علمیه آیت الله العظمی گلپایگانی برگزار شد.
پنجشنبه: 1397/11/4 - (الخميس:17/جمادى الأول/1440)

آيا سبّ ظلم‌كنندگان بر ائمه(علیهم السلام) عبادت است؟

3. سبّ ظالمين و غاصبين در حق ائمه(علیهم السلام) با رعايت ضوابط تقيه چه حكمي دارد؟

اگر بر‌خلاف تقيه و متشمل بر مفسده نباشد از راجح‌ترين عبادات است.

 

فارسی
شنبه / 4 بهمن / 1393

آيا تبرّي بر تولّي رجحان دارد؟

2. آيا احاديثي كه لعن ظالمين و غاصبين در حق ائمه^ را داراي ثوابي بيش از ذكر صلوات بيان نموده‌اند در ‌نظر حضرتعالي صحت دارند؟

فارسی

عاشورا روز وصال حسين(علیه السلام)  با محبوب خويش بود؛ پس چرا سوگواري كنيم؟

1. بعضي مي‌گويند: روز عاشورا روز شادي و مسرت اهل‌بيت^ است؛ زيرا روز كاميابي و ظفر و وصال امام­حسين(علیه السلام)  و اصحاب آن حضرت به پروردگار متعال است، و تأسف و سوگواري ما ناشي از جهل به مقام شامخ آن حضرت و محبت و دلبستگي ما به دنياست. اين نظر تا چه اندازه صحيح است؟

فارسی

رهبران دين و رهبران مادي

رهبران ديني و رجال الهي مانند علي، حسن و حسين^ در جنگ، صلح و دوستي و دشمني به راه حقيقت مي‏روند و سياست‏هاي باطل و فريب مردم و دروغ و خيانت و مكر را نردبان نيل به مقاصد خود قرار نمي‏دهند.

فارسی

عدم بصيرت جامعه

مسلمانان بيشتر نيرنگ‌هاي معاويه و مظالم بني‏اميه و خسارت‌هايي را كه حكومت آنها به بار مي‏آورد پيش‌بيني نمي‏كردند و هرچند مي‏دانستند بني‏اميه در فكر و عقايد و رهبري مردم، و علاقه به اسلام و عدالت‌گستري، مانند بني‌هاشم نيستند اما گمان نمي‏كردند وضع

 

فارسی
شنبه / 4 بهمن / 1393
اشتراک در RSS - آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (ره)