وریز وجوهات
روز سه شنبه 13 صفر المظفر 1440 (مطابق با اول آبان 1397) اعضای محترم شورای عالی حوزه‌های علمیه با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، با ایشان، دیدار کرده و از توصیه‌های معظّم له بهره‌مند شدند. در ابتدای این...
پنجشنبه: 24/آبا/1397 (الخميس: 6/ربيع الأول/1440)

غنیمت شمردن فرصت و توصیه به درس خواندن

دانش‎آموزان و دانشجويان عزيز

  فرصت را غنيمت بشماريد، درس بخوانيد تا آگاهي و معرفت پيدا كنيد. درس بخوانيد تا خودتان و جامعه و اسلام را عزيز و سربلند كنيد. درس بخوانيد تا خودتان و ديگران را از ظلمت جهالت نجات دهيد.

درس بخوانيد، براي اينكه مشكلاتي را كه در رشته‎هاي گوناگون علمي تاكنون لاينحل مانده، حل نماييد و با سرپنجه بينش و دانش گره‎هاي بازنشده از كار بشر را باز نماييد. درس بخوانيد تا دانشمند شويد‌؛ بفهميد شما از ديگران در استعداد و نيل به مدارج عاليه كمال و معارج ساميه ابتكار و اختراع كمتر نيستيد، بلكه قوي‎تر و رشيدتريد. در اسباب و وسايل ظاهري، هيچ وسيله‎اي بر غلبه و پيروزي بر استكبار و استبداد قوي‎تر از علم نيست.

بدانيد كه دنيا و آينده آن براي ملت‌هاي عالم و دانا است، و اين شماييد كه بايد ملت اسلام را به مجد و عزّت ديرين و بيشتر از آن برسانيد، همت‌ها را بلند كنيد. نيل به همة مدارج علمي را قابل تحصيل بدانيد.

خداوند متعال به بشر و اين مخلوق هنوز هم ناشناخته، لياقت تسخير كائنات زميني و آسماني را عطا كرده، يا به بيان ديگر، آنها را مسخّر او گردانيده است.

به پيش برويد و اسرار كائنات و آيات علم و قدرت خدا را كشف

 

كنيد. عزّت و قوّت و استقلال و هر چيز خوبي كه فطرت سالم و پاك بشر، طالب آن است، با علم فراهم مي‎شود و ذلّت و ضعف و زبوني، نتيجه جهل و ناآگاهي است.

خود را براي اسلام و براي اعلاي كلمة‎الله و براي حصول اهداف الهي، قرآني و براي خدمت به محرومان و نجات مستضعفان آماده سازيد و هر رنج و تلاشي را كه در تحصيل علم متحمل مي‎شويد، با نيت خالص و پاك آن را في سبيل ‎الله و در راه خدا و راه آسايش خلق خدا محسوب داريد، تا از اجر و ثواب بسيار برخوردار شويد.

موضوع: 
نويسنده: