وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 4/بهم/1400 (الاثنين: 20/جمادى الآخر/1443)

قرآن نسخه درمان دردهای بشر

عزيزان من!

قرآن مجيد، وحي الهي و كتاب دين و عقيده و توحيد و نسخه كامله درمان دردهاي اجتماعي وكتاب حكمت و بشارت و موعظه و هدايت و

 

در‌ كل، كتاب حيات و زندگي و راهنماي راه كمال دنيا و آخرت و عروج به معارج بلند انساني و روحاني است.

قرآن كريم نسخه‌اي بي‌بديل و شفابخش براي نجات جوامع بشري و اصلاح روش‌هاي زندگي است و به استوارترين راه رهنمون مي‌شود.

﴿إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يِهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ[1]

قرآن پيش از اينكه كتاب چهارده قرن گذشته باشد، كتاب اين عصر و عصرهاي آينده است و احترام به آن، التزام به دستورات قرآن و به‌کار بستن تعاليم آن است.

بيان ساده و متقن قرآن، برترين راهنما براي همه سطوح جامعه است و بايستي با نگاه عالمانه و وسيع و گسترده و عميق به مفاهيم قرآني به بهره‌مندي از آن در تمام حوزه‌ها اعم از برنامه‌ريزي، ‌تربيتي، ‌مشاوره‌اي و اجتماعي پرداخت تا گامي در راه رسيدن به مدينة فاضله و تحقق حيات طيبه باشد و بايد به‌ دنبال روزي باشيم كه تمام شئون معرفتي، تربيتي و مديريتي به قرآن كريم اتكا داشته باشد.

بايد ‌جامعه ‌قرآني، ‌حكومت‌ ‌قرآني و نظام ‌قرآني، ‌مساجد و مدارس و مجامع و كتابخانه‌ها، ‌بازار و اقتصاد و خانه و خيابان، تعليم‌و‌تربيت و فرهنگ و روابط زن و مرد، مواضع بانوان و برنامه‌ها همه قرآني باشد و اين مدل قرآني هرگز محقق نخواهد شد مگر آنكه به انسان كامل و معصوم(ع) كه قرآن مجسم است رجوع نمود و تمسك به قرآن مجيد بايد با تمسك به عترت(علیهم السلام)  همراه باشد تا شخص از گمراهي و ضلالت

 

در امان قرار بگيرد كه برحسب حديث متواتر ثقلين فقط امان از گمراهي، به تمسك قرآن و عترت حاصل مي‌شود و تفسير قرآن مجيد تنها با تفسير اهل‌البيت(علیهم السلام)  حجت و معتبر است.

اميد است طرح جامع فرهنگي - اجتماعي نسيم رحمت، مبناي خير و بركت براي مردم سرافراز ايلام باشد و براي ترويج معارف اسلامي و مفاهيم قرآني و تقويت مباني اعتقادي و اشاعه نشاط ديني و توسعه رهاوردهاي عيني قرآن در زندگي مؤثر بوده و منشأ شبهه‌زدايي ديني در كل جامعه شود.

اجراي اين طرح در استان ايلام كه به‌ همت مسئولين متعهد و محترم استان دنبال شده است و نگاه پيشگيرانه از آسيب‌ها را به‌ دنبال دارد اقدامي قابل تحسين و تكريم است.

خوشبختانه هم‌اكنون نيز مردم غيور استان ايلام همچون اسلاف متدين خويش زمينه پذيرش معارف قرآن و استعداد نيل به كمالات حقيقي را دارند كه با مساعدت دانشمندان ديني و علمای محترم استان، اجراي اين طرح را محقق خواهند ساخت. توفيقات روزافزون و دوام خدمت به قرآن را براي همگان در ظل عنايات حضرت بقيةالله الاعظم ـ ارواح‌العالمين له الفداء ـ از خداوند متعال خواستارم.

لطف‌اللّه صافي

28 شوال‌المکرم 1431

 


[1]. اسراء، 9. «اين قرآن، به راهى كه استوارترين راه‏هاست، هدايت مى‏كند».

نويسنده: