وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم  شخصیّت والای حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام آن پیشوای عالیقدر، بسیار عظیم‌تر از آن است که امثال حقیر بتوانیم با نگارش مقاله‌‌ای آن را شرح دهیم.   * از نگاه دانشمندان اهل سنّت   علاوه بر دانشمندان و...
شنبه: 24/مهر/1400 (السبت: 9/ربيع الأول/1443)

مقدمه ناشر

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مدرسه عظیم تشيّع و مكتب عزیز اهل‌بيت(علیهم‌السلام) در مرور اعصار و قرون، فرزانگان و رجال عالی‌قدر و علماي عظیم‌الشأنی پرورش ‌داده است كه هر كدام در عصر و زمان خود، از نوابغ عالم انسانيّت، خادمان حقيقي بینش و معرفت، و پاسداران دعوت انبيا به‌سوي خداوند جلّ‌وعلا بوده‌اند.

يكي از اين بزرگ‌تربیت‌شدگان معارف قرآن و اهل‌بيت^، استاد عظیم و محقّق يگانه عصر مرحوم آیت‌الله العظمی آقای بروجردی اعلی‌الله‌مقامه است.

اطّلاع بر فضایل، مناقب، سجایای علمی و اخلاقی آن بزرگ‌مرد تاریخ مكتب تشیّع، آن‌هم از زبان شاگردی عالی‌مقام كه از محضر افاضات آن‌جناب خوشه‌چینی‌ها نموده است می‌تواند راهبر و راهنمای ارزشمندی برای مشتاقان علم و فقاهت باشد.

مجموعه پیش‌رو كه برگرفته از پیام، خاطرات و مصاحبه‌های حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌الوارف طی چند سال

 

گذشته در نكوداشت استاد والامقام است، تقدیم خوانندگان عزیز می‌گردد. امید است كه مورد قبول قطب عالم امكان حضرت بقیّة‌الله‌ الاعظم - ارواح‌العالمین له الفداء - قرار گیرد.

 

                                     دفتر تنظیم و نشر آثار حضرت

                              آیة‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی

 

 

نويسنده: 
کليد واژه: