وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم قال الله تعالي: «وَ مَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِين» و «وَ إِنَّکَ لَعَلَى خُلُقٍ عَظِيمٍ» با اهدای سلام و تحیّات به پیشگاه مقدّس حضرت ولی الله الاعظم حجة الله امام زمان ارواح العالمین له الفداء و عرض...
شنبه: 24/مهر/1400 (السبت: 9/ربيع الأول/1443)

همراهی مؤلف و برادر بزرگوار ایشان در جلسات درس معظم‌له

اين حقير و برادر عالم و بزرگوارم، مرحوم آيت‌الله آقاي حاج آقا علي صافي رحمه‌الله از آغاز استقرار ايشان در قم و زعامت حوزه علميه تا پايان عمر شريف ايشان، در خلوت و جلوت، در مجلس درس، در مجالس استفتاء و اغلب مجالس ايشان - که همه پربار و پرفایده بود- حضور داشته و استفاده مي‌كرديم.

ايشان، از همان روزهاي اول ورود آن مرد بزرگ به قم، و حقير هم چند ماه بعد، پس از بازگشت از نجف اشرف به‌حكم «چشم مسافر چو بر جمال تو افتد»، عزم رحيل مراجعتم به نجف اشرف، بدل به اقامت در قم شد.

حاصل اينكه اين افتخار حاصل شد تا در جلسات و نشست‌هايي كه آقا داشتند حضور داشته، و مورد عنايت خاص و توجه ايشان قرار بگيرم، و مراحمشان همواره مبذول و تشويق و تأييدات علمي آن بزرگوار نيز هميشه شامل حال من بود. ايشان علاقه‌مند بودند كه مجالس ايشان به‌خصوص جلسات درس و استفتاء از ما فوت نشود.

در اين رشته اگرچه سخن ‌گفتن بيش از اين، ذكر محامد، مكارم اخلاق و مقامات بلند علم و عمل آن مرد خدا است بسا متضمن تزكيه نفس مي‌شود، اما كلام را كوتاه مي‌كنم.

 

نويسنده: