وریز وجوهات
بسمه تعالی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران گرامی؛‌ نظر مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی پیرامون میزان زکات فطره‌ و کفاره روزه بشرح ذیل است:   مؤمنان مبلغ معادل یک صاع  (3 کیلوگرم) گندم یا...
شنبه: 2/تير/1397 (السبت: 9/شوال/1439)

هدیه اول

درس‌هایی از عظمت حضرت خاتم‌الانبیا(صلّی الله علیه و آله و سلّم)

بسم ‌الله‌ الرّحمن ‌الرّحيم

(لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللّٰهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ كَانَ يَرْجُو اللّٰهَ وَالْيَوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللّٰهَ كَثِيراً)[1]

به خواست خداوند متعال سخن ما در اين مقاله تحت عنوان: «درس‌هايي از عظمت حضرت خاتم‌الانبيا(صلّی الله علیه و آله و سلّم)» خواهد بود.

وجود مقدس حضرت محمّد بن عبدالله(صلّی الله علیه و آله و سلّم) جامع انواع عظمت‌هاي انساني و بزرگواري‌هاي يك فرد بي‌نظير و بي‌مانند بشري بود كه شرح هر يك از آن عظمت‌ها در اين مقاله امكان ندارد و اجمالاً اگر انبيا و پيغمبران را بــه لقب قهرمانان خواندن مناسب شأن رفيعشان بود بايد آن حضرت را چنانچه موّرخ شهير انگلستان «توماس كارلايل» در بين تمام پيغمبران يگانه قهرمان خوانده، در همه عظمت‌ها قهرمان يگانه و موفّق و بي‌نظير بخوانيم.

 

در اين مقاله فقط مي‌خواهيم با چند رشته از عظمت‌هاي آن حضرت آشنا شويم و از هر يك براي  سازندگي شخصيّت خود درس و سرمشق بگيريم.

 

[1]. احزاب، 21. «براى شما اگر به خدا و روز قيامت اميد مى‏داريد و خدا را فراوان ياد مى‏كنيد، شخص رسول‌الله مقتداى پسنديده‏اى است».

نويسنده: