وریز وجوهات
به مناسبت ایام جانسوز اربعین حسینی (علیه السلام) و رحلت پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله)، شهادت امام حسن مجتبی و شهادت امام رضا (علیهماالسلام)، مجلس عزاداری و سوگواری با حضور علماء، فضلا، هئات مذهبی و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (علیهم السلام...
جمعه: 3/آذر/1396 (الجمعة: 5/ربيع الأول/1439)

توصيه‌هايی به مسلمانان خارج از کشور

شما مسلماناني كه در  انگليس هستيد امكاناتي داريد كه مسلمانان عصر پيغمبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) و امام‌صادق(علیه‌السلام) نداشتند. شما مي‌توانيد تبليغ كنيد. نشريه انتشار دهيد. اسلام را به ديگران و در بين خودتان بشناسانيد.[1] با هم همكاري كنيد، و دين را ياري نماييد ديگران را به اين جلسات ديني دعوت كنيد و فرائض اسلامي را متعهّدانه انجام دهيد. از كمي جمعيت يا فراهم نبودن وسايل و امكاناتي كه براي بيگانگان هست باك نداشته باشيد؛ خداوند در قرآن مي‌فرمايد:

(كَمْ مِنْ فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِيرَةً بِإِذْنِ اللّٰهِ)[2]

مردها به علي(علیه‌السلام) و زن‌ها به خديجه و فاطمه زهرا‘ اقتدا كنند. تبليغ اسلام و شركت دادن دوستان خود را در جلسات ديني جزو برنامه كار خود قرار دهيد. خداوند متعال شما را ياري مي‌كند.

 

حقير از اينكه در شما جنبش و جوشش و حركت مي‌بينم بسيار تقدير مي‌كنم و مثل اين توفيقي را كه در بعضي از شما از زن و مرد مي‌بينم آرزو مي‌كنم؛ فقط لشکر خدا و گروه خدا باشيد؛ مبادا به‌خاطر سليقه‌هاي شخصي در همكاري با يكديگر سست و دلسرد شويد و از هم جدا گرديد! اين نكته‌ مهم را هم متوجه باشيد كه پشتيباني شما از اسلام و التزام شما به احكام اسلام در اين منطقه سبب دلگرمي و قوّت قلب مسلمانان كشورهاي اسلامي مي‌شود وقتي يك پسر يا دختر غرب‌زده ببيند آقا يا خانمي كه سال‌ها در انگلستان بوده است مسلمان مانده است و رنگش عوض نشده و سنن اسلامي را حفظ كرده است او نيز از آنها سرمشق مي‌گيرد.

اهل هر منطقه و هر كشور هستيد برادرانه به هم دست اتحاد بدهيد و نشان دهيد كه اسلام مرز ندارد و اسلام، مافوق زبان، نژاد، وطن و مليّت است و غير از اسلام و خارج از دايره‌ احكام و برنامه‌هاي آن چيزي نيست. همه را به خداوند متعال مي‌سپارم.

(رَبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِياً يُنَادِي لِلْإِيمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَكَفِّرْ عَنَّا سَيِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ)[3]

 


[1]. اكنون خدا خواسته است و نعمتي و فرصتي در اختيار شما گذارده است؛ درب اين مجمع اسلامي به روي شما باز است و از شما و براي شما است؛ مرد فداكاري ـ حجة‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس مصباح‌زاده ـ در اينجا آمده و به عشق خدمت به اسلام و خدمت به شما در اينجا اقامت گزيده و احساس مسئوليت كرده است.

[2]. بقره، 249. «چه بسيار گروه‏هاى كوچكى كه به فرمان خدا، بر گروه‏هاى عظيمى پيروز شدند».

[3]. آل‌عمران، 193. «پروردگارا! ما صداى منادى (تو) را شنيديم كه به ايمان دعوت مى‏كرد كه: «به پروردگار خود، ايمان بياوريد!» و ما ايمان آورديم؛ پروردگارا! گناهان ما را ببخش! و بدي‌هاى ما را بپوشان! و ما را با نيكان (و در مسير آنها) بميران».

نويسنده: