وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
دوشنبه: 4/تير/1397 (الاثنين: 11/شوال/1439)

توصيه‌هايی به مسلمانان خارج از کشور

شما مسلماناني كه در  انگليس هستيد امكاناتي داريد كه مسلمانان عصر پيغمبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) و امام‌صادق(علیه‌السلام) نداشتند. شما مي‌توانيد تبليغ كنيد. نشريه انتشار دهيد. اسلام را به ديگران و در بين خودتان بشناسانيد.[1] با هم همكاري كنيد، و دين را ياري نماييد ديگران را به اين جلسات ديني دعوت كنيد و فرائض اسلامي را متعهّدانه انجام دهيد. از كمي جمعيت يا فراهم نبودن وسايل و امكاناتي كه براي بيگانگان هست باك نداشته باشيد؛ خداوند در قرآن مي‌فرمايد:

(كَمْ مِنْ فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِيرَةً بِإِذْنِ اللّٰهِ)[2]

مردها به علي(علیه‌السلام) و زن‌ها به خديجه و فاطمه زهرا‘ اقتدا كنند. تبليغ اسلام و شركت دادن دوستان خود را در جلسات ديني جزو برنامه كار خود قرار دهيد. خداوند متعال شما را ياري مي‌كند.

 

حقير از اينكه در شما جنبش و جوشش و حركت مي‌بينم بسيار تقدير مي‌كنم و مثل اين توفيقي را كه در بعضي از شما از زن و مرد مي‌بينم آرزو مي‌كنم؛ فقط لشکر خدا و گروه خدا باشيد؛ مبادا به‌خاطر سليقه‌هاي شخصي در همكاري با يكديگر سست و دلسرد شويد و از هم جدا گرديد! اين نكته‌ مهم را هم متوجه باشيد كه پشتيباني شما از اسلام و التزام شما به احكام اسلام در اين منطقه سبب دلگرمي و قوّت قلب مسلمانان كشورهاي اسلامي مي‌شود وقتي يك پسر يا دختر غرب‌زده ببيند آقا يا خانمي كه سال‌ها در انگلستان بوده است مسلمان مانده است و رنگش عوض نشده و سنن اسلامي را حفظ كرده است او نيز از آنها سرمشق مي‌گيرد.

اهل هر منطقه و هر كشور هستيد برادرانه به هم دست اتحاد بدهيد و نشان دهيد كه اسلام مرز ندارد و اسلام، مافوق زبان، نژاد، وطن و مليّت است و غير از اسلام و خارج از دايره‌ احكام و برنامه‌هاي آن چيزي نيست. همه را به خداوند متعال مي‌سپارم.

(رَبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِياً يُنَادِي لِلْإِيمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَكَفِّرْ عَنَّا سَيِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ)[3]

 


[1]. اكنون خدا خواسته است و نعمتي و فرصتي در اختيار شما گذارده است؛ درب اين مجمع اسلامي به روي شما باز است و از شما و براي شما است؛ مرد فداكاري ـ حجة‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس مصباح‌زاده ـ در اينجا آمده و به عشق خدمت به اسلام و خدمت به شما در اينجا اقامت گزيده و احساس مسئوليت كرده است.

[2]. بقره، 249. «چه بسيار گروه‏هاى كوچكى كه به فرمان خدا، بر گروه‏هاى عظيمى پيروز شدند».

[3]. آل‌عمران، 193. «پروردگارا! ما صداى منادى (تو) را شنيديم كه به ايمان دعوت مى‏كرد كه: «به پروردگار خود، ايمان بياوريد!» و ما ايمان آورديم؛ پروردگارا! گناهان ما را ببخش! و بدي‌هاى ما را بپوشان! و ما را با نيكان (و در مسير آنها) بميران».

نويسنده: