وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 4/بهم/1400 (الاثنين: 20/جمادى الآخر/1443)

مسئوليت همگانی در برابر اعمال خلاف شرع

حقير به همه هشدار مي‎دهم ما در برابر هر نقصان، کسر و کمبودي که در اسلاميّت خود داشته باشيم مسئوليم؛ از اينکه بعضي به‌واسطه تبليغات سوء در اشتباه بيفتند و محرّمات را حلال بشمارند، مسئوليم.

ما از اين تشويق و ترويجي که به اسم هنر، از فساد و گرايش‌ دادن جامعه به ملاهي، مناهي و شکستن سنّت‎هاي ديني مي‎شود مسئوليم.

 

از اختلاط زنان با مردان بيگانه، از خطراتي که عفّت و پارسايي زنان و جوانان را تهديد مي‎کند مسئوليم. اين جامعه، جامعه اسلامي، جامعه شيعي و جامعه قرآني است.

هويّت اسلامي اين جامعه نبايد به اسم خرافاتي که اسلام بر آنها خط بطلان کشيده مورد حمله واقع شود. در غدير و اعياد ديگر بايد اين مسائل را بررسي نماييم.

در اين جمله تعليليه اخباريه: ﴿ذَلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَقُلُوبِهِنَّ﴾[1] که پس از جمله انشاييه‎اي که خطاب به زنان پيغمبر اکرم(ص) است، دقت و تأمّل کنيد.

رعايت اين هدايت قرآني در تمام روابط بين زن و مرد بيگانه يک سنّت اسلامي است که مراعات آن جامعه را از فساد و فحشا مصونيت مي‎بخشد. اين هدايت قرآني اگرچه با فرهنگ مبتذل غربي‌ ـ که متأسفانه افرادي فريفته و دلباخته آن هستند ـ مخالفت دارد، امّا براي مسلمانان، معيار و ميزان است و اختلاطات زن و مرد بيگانه را کنترل و تحت نظم و ضابطه قرار مي‎دهد.

در ساير موارد بايد اگر شيعه هستيم ـ که الحمد لله هستيم ـ

 

دستورات شرعي و راهنمايي‎هاي ائمه(ع) را سرمشق و دستورالعمل خود قرار دهيم.

خداوند متعال همه را در عمل به وظايف، حفظ مواضع اسلامي و بازنگشتن به ارتجاع جاهليت و عقب‌گرايي موفق فرمايد.

والسلام عليکم ورحمة ‎الله وبرکاته

 

 

[1]. احزاب، 53. «این کار (درخواست چیزی از وسائل زندگی از زنان پیامبر از پشت پرده) برای پاکی دل‌های شما و آنها بهتر است».

موضوع: 
نويسنده: