رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 11/مهر/1401 (الاثنين: 7/ربيع الأول/1444)

سپاه سعادت و لشكر شقاوت

منظرة شب عاشورای كربلای سال 61 هجری قمری منظره‌ای

 

عبرت‌انگیز و آموزنده بود؛ سعادت، مناعت و بلندی همّت از سیمای یاران امام‌حسین(علیه‌السلام)، و شقاوت، دنائت و پستی از چهرة پلید پیروان بنی‌امیّه هویدا بود.

سپاه حسین‌(علیه‌السلام) كه خود را چون رهبرشان، سعید می‌دانستند و به موقفی كه داشتند افتخار می‌كردند و در حُسن عاقبت خود هیچ شبهه و شكی به دل راه نمی‌دادند و فاصله‌ای بین خود و رستگاری و رسیدن به لقاء‌الله، جز شهادت در ركاب آقا و مولایشان نمی‌دیدند، آرام و مطمئن شب را به عبادت، به صبح رساندند.

و سپاه یزید، ابن‌زیاد و عمر سعد گرچه خود را به ظاهر پیروز می‌دیدند، امّا هیچ‌یك خود را با موضعی كه داشتند سعادتمند نمی‌دانستند و جز شمر و تنی چند از هم‌قماشانش، كه شاید از كشتن اولیاءالله و فرزندان پیغمبر و آن مظاهر ایمان، توحید و كمال انسانیت لذّت می‌بردند و احساس شرم نمی‌كردند، دیگران همه با وجدان خویش در جنگ و جدال بودند.

موضوع: 
نويسنده: