وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
شنبه: 5/اسف/1396 (السبت: 8/جمادى الآخر/1439)

سخن ناشر

وسعت و عمق نفوذ حماسه پايدار عاشورا ـ که خود نشانگر معجزه‌بودن اين حادثه عظيم است ـ ، به تعبير والاي مرجع عالي‌قدر حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپایگانی‌مدظله‌العالی، آن را تبديل به يک دانشگاه عظيم نموده است:

«به‌راستي چه دانشگاهي مانند اين دانشگاه، به اين وسعت در طول قرون و مرور اعصار، دانشجو داشته است؟ دانشجوياني، مانند شيخ مفيدها و شيخ طوسي‌ها و ده‌ها هزار نخبه برجسته و ممتاز و هزاران شهيد که به حضور خود در اين مکتب، ‌افتخار مي‌نمايند و همه از برکات اين دانشگاه، بهره‌مند و از خوان نعمت گسترده‌ امام‌حسين‌(علیه‌السلام) برخوردارند».

در اين دانشگاه بزرگ، بايد معارف مکتب حسيني‌(علیه‌السلام) و رسالت‌هاي عاشورايي تعليم داده شود و شعار عزّت‌مداري سيّدالشهدا(علیه‌السلام): «هَيْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّةُ»، تبيين گردد.

از ديرباز تاکنون، طلاب حوزه‌ مبارکه قم، در فرصت‌هاي تبليغي، مثل محرّم و صفر، براي تبليغ اين معارف و مطالب حياتي به شهرها و

 

روستاهاي مختلف مي‌روند و با استعانت از آثار معتبر و مهمّي که پيرامون اين واقعه بزرگ به زيور طبع آراسته شده است، اين مکتب را ترويج و تبليغ مي‌نمايند.

رسالت عاشورايي که برگرفته از آثار ارزشمند مرجع عالي‌قدر‌ حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپایگانی‌مدظله‌العالی و نيز والد معظّمشان& مي‌باشد در همين راستا، گردآوري شده است، اميد است مرضي حضرت بقية‌الله‌(علیه‌السلام) قرار گيرد.

دفتر تنظيم و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌العالی

 

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: