وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكَ يَا أَبَا جَعْفَرٍ مُحَمَّدَ بْنَ عَلِيٍّ الْبَرَّ التَّقِيَّ الْإِمَامَ الْوَفِيَّ أیُّهَا الجَواد یابنَ رَسُولِ اللّهِ.   مجلس عزاداری و سوگواری شهادت جانسوز حضرت محمد بن علی الجواد علیهما‌السلام با حضور علماء،...
جمعه: 26/مرد/1397 (الجمعة: 5/ذو الحجة/1439)

سخن ناشر

وسعت و عمق نفوذ حماسه پايدار عاشورا ـ که خود نشانگر معجزه‌بودن اين حادثه عظيم است ـ ، به تعبير والاي مرجع عالي‌قدر حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپایگانی‌مدظله‌العالی، آن را تبديل به يک دانشگاه عظيم نموده است:

«به‌راستي چه دانشگاهي مانند اين دانشگاه، به اين وسعت در طول قرون و مرور اعصار، دانشجو داشته است؟ دانشجوياني، مانند شيخ مفيدها و شيخ طوسي‌ها و ده‌ها هزار نخبه برجسته و ممتاز و هزاران شهيد که به حضور خود در اين مکتب، ‌افتخار مي‌نمايند و همه از برکات اين دانشگاه، بهره‌مند و از خوان نعمت گسترده‌ امام‌حسين‌(علیه‌السلام) برخوردارند».

در اين دانشگاه بزرگ، بايد معارف مکتب حسيني‌(علیه‌السلام) و رسالت‌هاي عاشورايي تعليم داده شود و شعار عزّت‌مداري سيّدالشهدا(علیه‌السلام): «هَيْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّةُ»، تبيين گردد.

از ديرباز تاکنون، طلاب حوزه‌ مبارکه قم، در فرصت‌هاي تبليغي، مثل محرّم و صفر، براي تبليغ اين معارف و مطالب حياتي به شهرها و

 

روستاهاي مختلف مي‌روند و با استعانت از آثار معتبر و مهمّي که پيرامون اين واقعه بزرگ به زيور طبع آراسته شده است، اين مکتب را ترويج و تبليغ مي‌نمايند.

رسالت عاشورايي که برگرفته از آثار ارزشمند مرجع عالي‌قدر‌ حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپایگانی‌مدظله‌العالی و نيز والد معظّمشان& مي‌باشد در همين راستا، گردآوري شده است، اميد است مرضي حضرت بقية‌الله‌(علیه‌السلام) قرار گيرد.

دفتر تنظيم و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌العالی

 

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: