رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 11/خرد/1402 (الخميس: 12/ذو القعدة/1444)

به‌سوی موفقیت

اگر می‎خواهید در تحصیل كمالات حقیقی موفق شوید و اگر مدرسه و محیط خانواده علاقه به توفیق شما دارند، همه باید در دور بودن از ملاهی و مناهی، با شما همراهی و همكاری نمایند.

 

و خلاصه تلاش كنید عمر، وقت، حیات و فرصت‌هایی را كه دارید و همه خواه‌وناخواه از دست خواهد رفت، به رایگان با بهای كم از دست ندهید. برای این نعمت‎های بزرگ الهی، بها و ارزشی، غیر از علم، معرفت، رضای خدا، ثواب خدا و سیر الی الله نیست، كه حضرت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) می‎فرماید:

«أَلَا حُرٌّ  یَدَعُ هَذِهِ اللُّمَاظَةَ لأَِهْلِهَا إِنَّهُ لَیْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِیعُوهَا إِلَّا بِهَا».[1]
 

[1]. نهج‌البلاغه، حكمت 456. «آیا آزاده‎اى نیست كه این دنیا را كه چیز كم‎ارزشى است، به اهلش واگذارد. به‌راستى‌كه قیمت وجودتان جز بهشت، چیزی دیگری نیست‌؛ پس جان‌هایتان را به غیر از بهشت، نفروشید».

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: