رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 17/خرد/1402 (الأربعاء: 18/ذو القعدة/1444)

عصر ارتباطات و جوانان

در عصر ما به‌واسطه گسترش ارتباطات و وسایل سمعی و بصری و طبع و نشر افكار و آرا و تبلیغات مستقیم یا غیر مستقیم، مسائل جوانان، بسیار گسترده و پیچیده گردیده كه سالم ماندن یك جوان نیاز به مراقبت‎ها و به‌خصوص مجاهدت و تلاش فراوان خود فرد دارد كه با آگاهی از اوضاع مختلفی كه به‌عنوان سیاست، اقتصاد، مكتب‎های فكری و مسائل جنسی آنها را و سعادت و سلامت روحشان را هدف قرار داده از خود مواظبت كنند، مجلات، روزنامه‎ها، رادیو و تلویزیون و انواع فیلم‌ها در تمام دنیا از مهم‌ترین عواملی هستند كه روی جوانان كار می‎كنند و جوامع بشری را به‌سوی سعادت یا شقاوت، سیر می‎دهند.

این وسایل، جوانان شهرنشین و جوانان روستایی و همه‌وهمه را

 

شامل می‎شوند و حتّی لباس و ژست كارگردانان برنامه‎های تلویزیونی نیز، پسر و دختر را در همه‎جا، حتی در دورترین نقاط، زیر تأثیر خود قرار می‎دهند‌؛ البته در ساختن یك جوان سالم و مسلمان، محیط خانه، خانواده، محیط مكتب، مدرسه، آموزشگاه و محیط جامعه، همه مؤثرند و همان‌طور كه قرآن كریم می‎فرماید:

﴿وَالْبَلَدُ الطَّیِّبُ یَخْرُجُ نَباتُهُ بِإِذْنِ رَبِّهِ وَالَّذِی خَبُثَ لَایَخْرُجُ إِلَّا نَكِدَا﴾.[1]

 

[1]. اعراف، 58. «و زمین پاك گیاهش به اذن پروردگارش مى‎روید و آنچه پلید است جز ]حاصلى [ناچیز برنیاورد».

موضوع: 
نويسنده: