وریز وجوهات
امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار کردند.   معظم له در این دیدار، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد...
چهارشنبه: 24/مرد/1397 (الأربعاء: 3/ذو الحجة/1439)

سپاه سعادت و لشكر شقاوت

منظرة شب عاشوراي كربلاي سال 61 هجري قمري منظره‌اي

 

عبرت‌انگيز و آموزنده بود؛ سعادت، مناعت و بلندي همّت از سيماي ياران امام‌حسين(علیه‌السلام)، و شقاوت، دنائت و پستي از چهرة پليد پيروان بني‌اميّه هويدا بود.

سپاه حسين‌(علیه‌السلام) كه خود را چون رهبرشان، سعيد مي‌دانستند و به موقفي كه داشتند افتخار مي‌كردند و در حُسن عاقبت خود هيچ شبهه و شكي به دل راه نمي‌دادند و فاصله‌اي بين خود و رستگاري و رسيدن به لقاء‌الله، جز شهادت در ركاب آقا و مولايشان نمي‌ديدند، آرام و مطمئن شب را به عبادت، به صبح رساندند.

و سپاه يزيد، ابن‌زياد و عمر سعد گرچه خود را به ظاهر پيروز مي‌ديدند، امّا هيچ‌يك خود را با موضعي كه داشتند سعادتمند نمي‌دانستند و جز شمر و تني چند از هم‌قماشانش، كه شايد از كشتن اولياءالله و فرزندان پيغمبر و آن مظاهر ايمان، توحيد و كمال انسانيت لذّت مي‌بردند و احساس شرم نمي‌كردند، ديگران همه با وجدان خويش در جنگ و جدال بودند.

موضوع: 
نويسنده: