وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
پنجشنبه: 31/خرد/1397 (الخميس: 7/شوال/1439)

سپاه سعادت و لشكر شقاوت

منظرة شب عاشوراي كربلاي سال 61 هجري قمري منظره‌اي

 

عبرت‌انگيز و آموزنده بود؛ سعادت، مناعت و بلندي همّت از سيماي ياران امام‌حسين(علیه‌السلام)، و شقاوت، دنائت و پستي از چهرة پليد پيروان بني‌اميّه هويدا بود.

سپاه حسين‌(علیه‌السلام) كه خود را چون رهبرشان، سعيد مي‌دانستند و به موقفي كه داشتند افتخار مي‌كردند و در حُسن عاقبت خود هيچ شبهه و شكي به دل راه نمي‌دادند و فاصله‌اي بين خود و رستگاري و رسيدن به لقاء‌الله، جز شهادت در ركاب آقا و مولايشان نمي‌ديدند، آرام و مطمئن شب را به عبادت، به صبح رساندند.

و سپاه يزيد، ابن‌زياد و عمر سعد گرچه خود را به ظاهر پيروز مي‌ديدند، امّا هيچ‌يك خود را با موضعي كه داشتند سعادتمند نمي‌دانستند و جز شمر و تني چند از هم‌قماشانش، كه شايد از كشتن اولياءالله و فرزندان پيغمبر و آن مظاهر ايمان، توحيد و كمال انسانيت لذّت مي‌بردند و احساس شرم نمي‌كردند، ديگران همه با وجدان خويش در جنگ و جدال بودند.

موضوع: 
نويسنده: