وریز وجوهات
* بازخوانی پیام‌های مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف - پیام معظم له به مناسبت واقعه دردناک تخریب حرم امامین عسکریین علیهماالسلام بسم الله الرحمن الرحیم ألا ما لهذه السماء لا تمور؟! و ما للجبال تری لا تسير؟!...
سه شنبه: 24/مهر/1397 (الثلاثاء: 5/صفر/1440)

آفتاب نينوا

امّا زبان و قلم از بيان عظمت موقف شخص الهي امام‌(علیه‌السلام) و آن قهرمان بزرگ فضايل ملكوتي، خصايص قدّوسي و مقامات سبّوحي، عاجز و ناتوان است و مثل توصيف ذرّه و كمتر از آن از آفتاب جهان‌تاب، و سراب از اقيانوس‌هاي آب است. نواحي عظمت و موجبات بصيرت و عبرت در وجود امام(علیه‌السلام)، كار، قيام، مواضع و مواقف عالي و متعالي آن حضرت، بسيار و بي‌شمار است. اتّصال قدرت امام‌(علیه‌السلام) به قدرت لايزال الهي در آن موضع‌گيري‌هاي محيّرالعقول مشهود است و حقيقت معناي «صَانِعُ وَجْهاً‌ وَاحِداً‌ يِكْفِيكَ الْوُجُوهُ» از آن ظاهر و معلوم است.

 

در اين سير الي الله، اوج علوّ قدر انسان خليفةالله كه از ملائكه، ارفع و انبل است آشكار مي‌گردد. حقيقت آن سير و حركت، سير به‌سوي كمال بي‌نهايت و تقرّب بيشتر و بيشتر از كسي بود كه حائز عالي‌ترين رتبة كمال و تقرّب به اوست.

تمام آنچه افتخار انسانيّت است؛ مانند ايمان، اخلاص، صبر، ايثار، پاسداري از شرف، عزّت، حميّت، حقوق ضعفا، نفي استبداد، ظلم، استكبار و استحقار عبادالله در اين برنامة الهي درخشان است.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: