وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكَ يَا أَبَا جَعْفَرٍ مُحَمَّدَ بْنَ عَلِيٍّ الْبَرَّ التَّقِيَّ الْإِمَامَ الْوَفِيَّ أیُّهَا الجَواد یابنَ رَسُولِ اللّهِ.   مجلس عزاداری و سوگواری شهادت جانسوز حضرت محمد بن علی الجواد علیهما‌السلام با حضور علماء،...
سه شنبه: 23/مرد/1397 (الثلاثاء: 2/ذو الحجة/1439)

عاشورا جلوه‌گاه توكّل

حسين‌(علیه‌السلام) و اصحابش با تصميم قاطع و عزمي راسخ، به تمام دنيا، مردم آيندة جهان، فرشتگان و همه، اعلام وجود مي‌نمايند، و الله اكبر از آن عظمت ايمان و عظمت هدف و مقصد!

 

حسين‌(علیه‌السلام) اگرچه وجودش مالامال از توجه خاصّ به خداوند متعال بود و اگرچه دلش در حدّ كمال، محكم و استوار بود و مي‌دانست كه در آن معركه، كه دشمن همه‌گونه شرارتي را مرتكب مي‌شود، نه خودش و نه اصحابش شكست نمي‌خورند، و با روحيه و قوّت ايمان به خدا در خطّ خود و صراط مستقيم فداكاري در راه دين و استقبال از شهادت، دشمن را بيچاره مي‌نمايند، امّا بااين‌همه، مرد موّحد و بندة خاص و خالص خدا همه چيز و همة نيروها را از او مي‌داند و فقط او را حيّ و قيوم مي‌شناسد، ازاين‌رو با ابتهال تمام، از خدا طلب كمك كرده و وثوق و اعتماد خود به پروردگارش را اعلام مي‌نمايد، و چنان دعا و ابتهال مي‌کند كه زبان و بيان ما از تقرير اين شور و شوق و توجه حسين‌(علیه‌السلام) و اصحابش به خدا عاجز است.

موضوع: 
نويسنده: