وریز وجوهات
ریاست و مدیران مؤسسه پژوهشی عروة الوثقی صبح امروز شنبه، شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷ با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار و گفتگو و از رهنمودهای معظم له بهره مند شدند.
يكشنبه: 30/دى/1397 (الأحد: 13/جمادى الأول/1440)

حسين(علیه السلام)  يقين به تأثير داشت

شرط احتمال تاثير هم موجود بود، بلكه حسين(علیه السلام) ‏ يقين به تأثير داشت. او مي‏دانست كه نهضت و قيام، اسلام را حفظ مي‏كند و حركت او ضامن بقاي دين خواهد بود. مي‏دانست كه اگر بني­اميه او را که به عنوان نوة پيغمبر و مركز تحقق آمال معنوي و اسلامي مردم، و شريف‌ترين و گرامي‌ترين خلق و محبوب‌ترين افراد در قلوب جامعه است، بكشند ديگر قدرتشان درهم شكسته خواهد شد، و چنان سيل خشم و نفرت مردم به سويشان سرازير مي‏شود كه توان هجوم به اسلام در آنها از ميان مي‏رود، در اين شرايط بايد موقعيت دفاعي به خود بگيرند تا بتوانند چند صباحي پايه‏هاي لرزان حكومت كثيف خود را از سقوط نگاه دارند.

مي‏دانست كه شهادت او و اسارت اهل‌بيت^ ماهيت بني‏اميه و عداوت‌هاي آنها را با اسلام و شخص پيغمبر(ص)  آشكار مي‏سازد و عكس‌العمل قتل او ريشه‏هاي اسلام را در دل‌ها استوار كرده و حس تمرّد و سرپيچي از اوامر امويان را در همه ايجاد مي‏كند. احساسات اسلامي و شعور ديني مردم را بيدار و زنده مي‌سازد.

 

مي‏دانست كه وقتي بني‏اميه او را كشتند، مردم دستگاه خلافت و حكومت را در مسير خلاف مصالح اسلام و مسلمين مي‏دانند و آن را نماينده افكار جامعه‏هاي مسلمان نمي‏شناسند. معلوم است حكومتي كه دشمن دين و خاندان رسالت شناخته شد، هرچند مدت كوتاهي در ظاهر بر مردم فرمانروايي كند، نخواهد توانست با سوءاستفاده از مسند رهبري اسلامي جامعه را گمراه و انديشه‏ها را منحرف سازد.