وریز وجوهات
دهمین اجلاس سالانه غدیر با حضور علما، فضلا، اساتید و محققان حوزه و دانشگاه و شیفتگان امیرالمومنین علیه السلام، و با قرائت پیام مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته در مشهد مقدس آغاز به کار کرد. متن پیام معظم له بدین شرح است:...
پنج‌شنبه: 21 / 09 / 2017 ( )

مسئوليّت ما در برابر حجّت خدا

يكي از مظاهر درخشان شكر اين نعمت، به‌خصوص ياد حجّت خدا در ايّام متبرّك و روزها و اوقات منتسب به آن حضرت و گراميداشت اين روزها و شب‌ها به دعا و عبادت و پرستش خدا و اصلاح امور و شئون ديني و احياي امر آن حضرت و تجديد عهد و انابه و بازگشت به خدا و رسيدگي و محاسبة نفس و مخصوصاً دعا براي تعجيل فرج و ظهور آن حضرت مي‌باشد كه افضل اعمال است.

منتظران و دلباختگان شيداي حضرتش همواره با وجد و شوق و علاقة وصف‌ناشدني، احساسات تابناك ولايي و ايماني خود را اظهار مي‌دارند كه راستي بايد اين‌همه اظهار ارادت و خلوص را به درگاه ملازمان آستان آن وليّ دوران و امام زمان، از پديده‌هاي بزرگ دانست و نشانة تصرّفات غيبي در قلوب اين مردم مشتاق شمرد.

بايد قدر اين نعمت را بدانيم و همواره سپاسگزار و شاكر باشيم و با پاسداري از شعاير دين و هويّت اسلامي، هجوم‌هاي اسلام‌ستيز و غرب‌شعار را محكوم و بي‌اثر سازيم و با حفظ عزّت و استقلال

 

اسلامي و غيرت ديني، قلب مبارك آن يگانة عالم را از خود مسرور داريم و مخصوصاً در شب مبارك ولادت آن وليّ خدا، علاوه‌براين مراسم عزيز، با جشن‌ها و چراغاني‌ها و برنامه‌هايي كه همه اعلام موجوديت و شعور و حيات و ايستادگي در مواقف و مواضع است، دشمنان را مرعوب و مأيوس سازيم، مراسم احيا و استغاثه و دعا براي تعجيل در فرج آن حضرت را با شكوه و عظمت انجام دهيم و خود را در مسير رحمت‌ها و بركاتي كه نازل مي‌شود قرار دهيم.

وَالسَّلَامُ عَلَيْکُمْ وَرَحْمَةُ اللّهِ وَبَرَكَاتُهُ

چهاردهم شعبان‌المعظّم 1424

لطف‌الله صافي[1]

 

 

[1]. پيام به مناسبت نيمة شعبان‌المعظم 1424 هـ. ق.

موضوع: 
نويسنده: