وریز وجوهات
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: مردم و مخصوصاً نیازمندان، فرزندان حضرت حجّت عجّل الله تعالی فرجه الشریف هستند. قدر خدمت به آنها را بدانید./همه مردم و خیّرین به کمک بهزیستی بشتابند تا بتواند خدمات خود را توسعه ببخشد. صبح امروز، سرپرست...
سه شنبه: 29/مرد/1398 (الثلاثاء: 18/ذو الحجة/1440)

ويژگی‌های عصر موعود

عصري که در آن زمين پر از عدل و قسط گردد و همه‌جا امنيّت و آرامش و اطمينان حاکم گردد و ميلياردها بشر در همه‌جا تحت حکومت واحد و قانون واحد قرار بگيرند و برکات زمين و آسمان ظاهر گردد عصري نمونه است و کسي که به‌وسيلة او و به دست او، دگرگوني جهان صورت تحقّق مي‌يابد، بايد او باشد و او بيايد و فقط او مرد اين موقعيت است. امام عصر بلکه صاحب اعصار حضرت مهدي الحجة بن الحسن العسکري - علیه و علی آبائه الطّاهرین الصلاة و السلام - است که عصر ظهورش عصر اسلام، عصر عدل و انصاف، عصر برادري و رحم و اخلاق و احسان و عصر عقل و علم و روشنايي و بيداري و هوشياري و معرفت و آگاهي است.

اگر سوگند خداوند متعال در سورة عصر:

﴿وَالْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ﴾[1]

سوگند به اين عصر باشد چنان‌که بعضي روايات بر آن دلالت دارند[2]

 

عظمت اين عصر معلوم مي‌شود و مثل سوگند به صافّات و زاجرات و تاليات و ذاريات و حاملات و شمس و قمر و شب و روز، اشاره و سوگند به مظاهر بزرگ قدرت الهي است.

 

[1]. عصر، 1 - 2. «قسم به عصر؛ به‌راستي‌که انسان در زيان است».

[2]. صدوق، کمال‌الدین، ص656؛ فیض کاشانی، تفسیرالصافی، ج5، ص372؛ حر عاملی،‌ اثبات‌الهداة، ج5، ص109؛ بحرانی، البرهان،‌ج5، ص752؛ حویزی، نورالثقلین، ج5، ص666.

موضوع: 
نويسنده: