وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
چهارشنبه: 2/اسف/1396 (الأربعاء: 5/جمادى الآخر/1439)

ويژگی‌های عصر موعود

عصري که در آن زمين پر از عدل و قسط گردد و همه‌جا امنيّت و آرامش و اطمينان حاکم گردد و ميلياردها بشر در همه‌جا تحت حکومت واحد و قانون واحد قرار بگيرند و برکات زمين و آسمان ظاهر گردد عصري نمونه است و کسي که به‌وسيلة او و به دست او، دگرگوني جهان صورت تحقّق مي‌يابد، بايد او باشد و او بيايد و فقط او مرد اين موقعيت است. امام عصر بلکه صاحب اعصار حضرت مهدي الحجة بن الحسن العسکري - علیه و علی آبائه الطّاهرین الصلاة و السلام - است که عصر ظهورش عصر اسلام، عصر عدل و انصاف، عصر برادري و رحم و اخلاق و احسان و عصر عقل و علم و روشنايي و بيداري و هوشياري و معرفت و آگاهي است.

اگر سوگند خداوند متعال در سورة عصر:

﴿وَالْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ﴾[1]

سوگند به اين عصر باشد چنان‌که بعضي روايات بر آن دلالت دارند[2]

 

عظمت اين عصر معلوم مي‌شود و مثل سوگند به صافّات و زاجرات و تاليات و ذاريات و حاملات و شمس و قمر و شب و روز، اشاره و سوگند به مظاهر بزرگ قدرت الهي است.

 

[1]. عصر، 1 - 2. «قسم به عصر؛ به‌راستي‌که انسان در زيان است».

[2]. صدوق، کمال‌الدین، ص656؛ فیض کاشانی، تفسیرالصافی، ج5، ص372؛ حر عاملی،‌ اثبات‌الهداة، ج5، ص109؛ بحرانی، البرهان،‌ج5، ص752؛ حویزی، نورالثقلین، ج5، ص666.

موضوع: 
نويسنده: