وریز وجوهات
شب قدر، شب نور، رحمت و شب نزول قرآن و مَطلع خیرات و سعادات، و هنگام نزول بركات و سرآغاز زندگی نوین بشر و مبدأ تحوّل و تاریخ كمال واقعی انسان‎هاست. * شب قدر، شب آزادی بشر شبی كه اگر نبود و نیامده بود، شب تیره بدبختی انسان به پایان نمی‎رسید و...
چهارشنبه: 30/خرد/1397 (الأربعاء: 6/شوال/1439)

3
اهمیت حفظ قرآن
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

براي من بسيار اسباب خوشحالي و مسرّت است که در اطراف و اکناف مملکت چنين خواهران متديّن و متعهدي با اين برنامه‌های خوب و مرتبط با قرآن و اهل‌بيت(ع) باشند، اينها اسباب خوشحالي حضرت وليّ عصر(عج) مي‌شود و اميدوارم همۀ شما بتوانيد بيشتر از اين، در راهي که پيش گرفته‌ايد خاطر مبارک آن حضرت را از خود راضي و خشنود نگه داريد.

البته بنده کسي نيستم که تشکر کنم، بنده هم فرد حقيري هستم که معلوم نيست در کجا حساب شوم.

اينها وظایف و تکاليفي است که بر عهدۀ همه است هرکس بيشتر انجام دهد، و نيتش خالص‌تر باشد، در درگاه الهي مقرب‌تر است و حالا معلوم نيست آنها چه کساني هستند، از اين جهت، خودم را کمتر از اين می‌دانم که تشکر کنم، من به دعاي شما محتاجم و اميدوارم از دعاي شما محروم نباشم.

خواهران مسلمان و متديّن درک مي‌کنند که در اين زمان چه خط‌هاي انحرافي براي خانم‌ها پيشنهاد مي‌کنند و می‌خواهند آنها را از خط حضرت زهرا(س) منحرف کنند، مي‌بينيد چه مطالبي هست، به اسم‌هاي مختلف وارد مي‌شوند تشويق و ترويج مي‌کنند

 

حتي بسا مي‌شود جايزه مي‌دهند، و چه بسا کساني که ضعيف الايمان و ضعيف العقيده هستند فريفتۀ اين مطالب مي‌شوند.

آنچه براي زن مسلمان لازم است اين‌ است که راه آن حضرت را داشته باشد و از آن راه تخطّي نکند، راه عبادت خدا، راه تقوا، عفت، حجاب و چادر داشتن.

 

[1]. دیدار جمعی از خواهران حافظ قرآن با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 26 فروردین 1387.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: