وریز وجوهات
عصر امروز چهارشنبه  ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٣٨، مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، با معظم له دیدار کردند.  
دوشنبه: 7 / 01 / 1396 ( )

هر حرفي ده حسنه

حضرت رسول(ص) مي‌فرمايد:

«انسان اگر يک حرف از قرآن را بخواند ده حسنه براي او نوشته مي‌شود».

حضرت مي‌فرمايد:

«مراد از يک حرف اين نيست که مثلاً (الم) يک حرف باشد، بلکه الف، لام، ميم سه حرف است و با خواندن آن سي حسنه در نامۀ عمل انسان نوشته مي‌شود».[1]

و در بعضي روايات است که پنجاه درجه هم براي او بالا مي‌رود و پنجاه گناه از او محو مي‌شود.[2]

اينکه ما اين نوجوانان را از اول در مسير قرآن و محبت و ولايت ائمه طاهرين^ قرار دهيم کار بزرگي است و من خيلي خوشحال شدم.

اميدوارم شما همه در آينده براي دين اسلام افتخار باشيد، تمام علما و بزرگاني که در عالم شخصيت پيدا کردند، اوّل مثل شما کوچک بودند، ولي در اثر اینکه خوب تربيت شدند به آن مقامات رسيدند که هم براي خود، اسباب افتخار و هم براي جامعه

 

اسباب برکت شدند. شما هر کدامتان مي‌توانيد در آينده مورد عنايت خاصّ امام زمان(عج) باشيد، مخصوصاً اینکه به قم آمده‌ايد و به مسجد جمکران هم مشرّف شديد و آنجا با حضرت وليّ عصر(عج) تجديد عهد کرديد، البته هميشه انسان بايد با حضرت عهدش را زنده نگاه بدارد. خداوند همه شما را حفظ کند، به همۀ شما توفيق بدهد و چشم پدر و مادرهايتان را به وجود شما و اخلاق و تربيت‌هاي خوبي که کسب مي‌کنيد روشن کند. من از همۀ شما تشکر مي‌کنم و از خداوند براي شما توفيق مسئلت مي‌کنم.

 

 

 

[1]. سبزواری، جامع الاخبار، ص40؛ مجلسی، بحار الانوار، ج89، ص19؛ محدّث نوری، مستدرک الوسائل، ج4، ص258؛ محدّث قمی، سفينة البحار، ج8، ص250، ماده (قرء).

[2]. کلینی، الکافی، ج2، ص 612ـ613؛ حر عاملی، وسائل الشیعه، ج6، ص 188.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: