وریز وجوهات
دسته بزرگ عزای فاطمی علیهاالسلام السّلام علیک أیّتها الصّدیقة ‌الشّهیدة به‌مناسبت ایّام شهادت مظلومانه حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، مراسم عزاداری با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام در دفتر...
يكشنبه: 6/اسف/1396 (الأحد: 9/جمادى الآخر/1439)

اميرالمؤمنين(ع) حجةالحجج(ع)

به‌هرصورت وجود اميرالمؤمنين(ع) از همۀ جهات حجت است بر کائنات و جميع مردم غير از حضرت رسول(ص) حتي بر انبیای گذشته و ائمه طاهرين(ع)، ايشان حجة الحجج هستند همه حجة الله هستند ولي ايشان حجة الحجج می‌باشند.

اميدوارم خداوند متعال همۀ شما و همۀ مؤمنين را از برکات ولايت اميرالمؤمنين(ع) بهره‌مند کند، و جامعۀ ما را در خطّ ولايت نگه دارد.

الآن خطوط بسيار خطرناکي مقابل مردم مي‌گذارند، اين روزنامه‌ها، راديو و تلويزيون برخی خط‌هایي که مقابل مردم مي‌گذارند، خط‌هایي است که مردم را از اميرالمؤمنين(ع) دور مي‌کند.

در روايتي آمده که حضرت رسول(ص) با اصحاب خود نشسته بودند، خطي مستقيم کشيدند و فرمودند: «راه مستقيم خدا همين است»، سپس چند خط از سمت راست و چپ آن کشيدند و فرمودند: «اين راه‌هایي است که شيطان به آن دعوت مي‌کند».[1]

عده‌اي تلاش مي‌کنند هويت اسلامی ‌و شيعي ما را کم‌رنگ کنند ما مسلمانيم ما به

 

ولايت اميرالمؤمنين(ع) اعتقاد داريم و افتخار مي‌کنيم و به غير از اين هم به هيچ چيز افتخار نمي‌کنيم نه به مليت و نه به کوروش و نه به داريوش و نه به اين و نه به آن، به تنها چيزي که افتخار مي‌کنيم به محمد و آل محمد است به اميرالمؤمنين(ع) به فاطمه زهرا(س) به امام حسن(ع) به امام حسين(ع) به قرآن مجيد به نهج البلاغه به صحيفه سجاديه به اين‌همه سوابق عالي و درخشان.

١٤٠٠ سال است افتخار دنياي اسلام همين بوده است حالا می‌خواهند اين افتخارات را از مردم بگيرند و کاري کنند که مردم از اين سوابق و افتخارات غافل باشند، مواظب باشيد، مخصوصاً شما نوجوانان و جواناني که گرم و سرد روزگار را خيلي نچشيده‌ايد، تبليغات گمراه‌کننده زياد است مواظب خودتان باشيد تا براي آينده اسلام افرادي خدمتگزار و شيعۀ مخلص اميرالمؤمنين(ع) باشيد و از کساني باشيد که در آخرت از شفاعت آن حضرت بهره‌مند شويد و بتوانيد در اين دنيا هر کدام عَلَم‌دار پرچم تشيع و ولايت اميرالمؤمنين(ع) باشيد.

هر کدام فرض کنيد که فقط همين يک نفر هستيد و بايد اسلام را ياري کنيد و ديگر کسي نمانده است در اين صورت يک نفر چقدر بايد تلاش کند، اگر در جامعه هيچ‌کس نباشد، همان يک نفر بايد ايستادگي کند و همه را به خداوند متعال برگرداند.

همه از شما انتظار دارند، قرآن و امام زمان(عج) از شما جوان‌ها انتظار دارد، هم درس بخوانيد و هم با اخلاق و عملتان موقعيت اسلامی‌خودتان را تثبيت کنيد.

 

 

 

[1]. سیوطی، الدر المنثور، ج3، ص56، ذيل آيه ١٥٣ سوره انعام. «خط رسول الله(ص) خطاً بيده ثم قال: هذا سبيل الله مستقيماً ثم خط خطوطاً عن يمين ذلك الخط وعن شماله ثم قال: وهذه السبل ليس منها سبيل الا عليه شيطان يدعوا إليه».

نويسنده: